Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyścigi amatorskie [kujawsko-pomorskie]


15 odpowiedzi w tym temacie

#1 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 19 styczeń 2008 - 14:21

Witam wszystkich.
Czy ktoś z was może się orientuje, czy są jakieś wyścigi amatorskie szosowe na kujawach lub w północnej Wielkopolsce ? Nie jestem związany z żadnym klubem, więc zastanawiam się czy nie będzie problemów ze startem tzn. czy muszę mieć licencję ?
Z góry dzięki za odpowiedzi

#2 yaroonm

yaroonm
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądLipno

Napisano 08 luty 2008 - 00:46

Witam!!!!

Też jestem z kuj pom ,,,i co do wyscigów jeszcze nie jestem zorientowany ale .....? ...... bedzie w maju maraton niedaleko poznania,,,,,

przesyłam linka

http://www.bikefun-leszno.com/news.php

pozdrawiam

yaRek

#3 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 08 luty 2008 - 23:27

Dzięki yaroonm zawsze coś ...
Jakby ktoś miał jeszcze coś to dajcie znać

Na początku myślałem o Trzebnickim Maratonie Rowerowym (gorzej byłoby z dojazdem ale dałoby się załatwić), a teraz pomyślę jeszcze nad tym bo jest bliżej :mrgreen:

#4 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 luty 2008 - 11:08

to przejrzyj resztę maratonów...


#5 haszysz

haszysz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Skądzabrze

Napisano 09 luty 2008 - 22:00

A może znacie terminy jakiś zawodów szosowych na najbliższe miesiące na Polskę południowa/Jak zdobyć lkalendarz imprez szosowych?

#6 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 10 luty 2008 - 10:22

przejrzyj temat WYŚCIGI 2008, a tu masz link do maratonów szosowych
www.supermaraton.org


#7 Gosc_łukasz_*

Gosc_łukasz_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2008 - 15:17

witam kolegów z kuj.pom. może sie gdzieś kiedyś spotkamy na trasie zapraszam do włocławka i na nasza strone www.wtr.cxc.pl i do zobaczenia na maratonach do Trzebnicy wybiera sie od nas grupa około 10 osob.

#8 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 04 marzec 2008 - 20:17

Jak już się przez dłuższy czas będzie ciepło to może zajadę do Włocławka ... :mrgreen: Byłem już raz w Brześciu Kujawskim i bym tam nawet dojechał, ale pogoda się psuła, zapasy pożywienia były na wyczerpaniu i już późno było :-|

#9 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 04 marzec 2008 - 20:34

Toruń, Aleksandrów, Ciechocinek zaliczam conajmniej ze dwa razy w roku ale jakoś do Włocławka nigdy jeszcze nie dojechałem. Poprostu wolę śmigać po "górzystych" jak na nasze równiny Pałukach ( Żnin , Rogowo ). Jednak może w tym roku się uda odwiedzić Włocławek. 8-)

#10 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 21 kwiecień 2008 - 09:32

Witam!
Mam zamiar wystąpić w maratonie Kołobrzeskim ( http://supermaraton.tkk.pl/ ). Jeśli dojdzie do tego, że jestem amatorem ( niezrzeszony, nigdy nie jeździłem w takiego typu imprezach ) prosiłbym Was o kilka porad związanych z udziałem w takiej imprezie i prosiłbym o wyrozumiałość ;)

1. Na stronce wyczytałem, że grupki będą wybierane między innymi przez "koncert życzeń". Co to jest ten koncert życzeń?

2. Ogólnie to aktualnie mieszkam w Koszalinie ( pracuję, uczę się )
jednak zawitam także do domu odwiedzić mamę ( stały meldunek: Złocieniec ). Obie te miejscowości oddzielone są o około 100km. Oczywiście w sezonie wybieram się rowerkiem i nie ma problemu z dystansem. I tu moje pytanie: W Kołobrzeskim maratonie można wybrać dystans 82/153/264. Planować trasę 82 czy 153 km ? Na sam początek byłby dobry ten pierwszy tak?

3. Może trzeciea, najważniejsza sprawa. Jak się przygotować na taki maraton, ze strony organizacyjnej ( jakieś ciuszki, buty, kosmetyki, rower, ) ?

4. Pytam się już doświadczonych maratończyków, jak może wyglądać taki maraton na trasie. Czy się jakoś ściga, czy jedzie się spokojnie, czy jedzie się grypką, czy "pociągiem" ?

5. Dzięki za wysłuchanie moich pytań i proszę o odpowiedź ;) Z góry przepraszam, że nie startowałem w takich maratonach, gdyż sprzęt był stary i byłem troszkę młody:D Może dodam, że mam 2 lat ( jeśli to w czymś pomoże... ). Pozdrawiam wszystkich "szosowników" ;)

#11 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 21 kwiecień 2008 - 09:56

1. Koncert zyczen oznacza wybór wspóltowarzyuszy w grupie wegdług własnego widzi mi sie wiec jak ktos jedzie ze znajomymi to moze rowniez z nimi startowac w grupie o ile wczesniej ustali to z organizatorem
2. Mozna wybierac dystanse. Ja proponuje 82 km.
4. Na maratonie mozna jechac samemu lub w grupie. Poza tym jest prowadzony pomiar czasu tak wiec zwykle jest sciganie sie, chociaz jest grupa maratonczyków ktorym nie zalezy na czasie i wazniejsze jest dojechanie do mety niz uzyskany wynik.

#12 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 21 kwiecień 2008 - 12:15

Dodam, że "koncert życzeń" jest bardzo krytykowany, jako niesprawiedliwy. Przykładem może być właśnie Bury, który startując pierwszy raz w maratonie, chciałby liczyć się np w klasyfikacji, a więc po prostu ścigać się. Nie mając mocnych znajomych, w samotnej jeździe nie ma jednocześnie żadnych szans w wyścigu z grupą.
Pozostaje mieć szczęście, że w dobranej losowo grupie znajdzie się jeszcze kilku mocniejszych, albo przejażdżka bez aspiracji na wysoką lokatę :-/

pozdro horny

#13 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 21 kwiecień 2008 - 23:03

Dzięki za (p)odpowiedzi ;) Oczywiście planuję taki start pierwszy raz, więc na razie zdecyduję się na "zbieranie" doświadczenia i nie będę zbytnio wybrzedzał. Zdecyduję się na jazdę z kim popadnie, chociaż fajnie byłoby spotkać kogoś koło mojego wieku i sprawdzić, czy jestem w miarę przygorowany na takie "kursy". Ściganie to raczej zbyt duże słowo, chodziło mi raczej o np. wspólny dojazd do mety i na końcówce jakiś sprint, lub wspinaczka na jakiejś decydującej górce ;)
Na razie postanowienia będą takie:
1. Wypad 82 kilometrowy.

2. Jeśli trafię do grupki, której zależy na wyniku-będę się starał uzyskać dobrą lokatę.

3. Jeśli trafię do grupki, która będzie bardzo mocna- będę się strał by chociaż dotrzymać tempa ;)

4. Jeśli trafię do grupki, gdzie liczyć się będzie tylko sama wyprawa- będę się strał uzyskać kilka porad i nabierać doświadczenia.

Dzięki z góry za (p)odpowiedzi i liczę na dalsze ;) Pozdrawiam.

#14 mpiwko

mpiwko
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • Skądszn

Napisano 22 kwiecień 2008 - 00:24

cholera, wszystko zalezy jaki macie cel na maraton! jezeli chcecie dotrzymac "kroku" tym najlepszym no to jednak 80/160. jezeli dluzszy dystans bez wzgledu na czas to 240. wszystko podaje na leszno, bo ten maraton mnie najbardziej interesuje. mnie pociagaja dlugie dystanse i 80 km moge zawsze sobie sam przejechac (zreszta nierzadko to robie). nie rajcuja mnie lokaty wiec nie chodzi tu o wyrabianie jak najwyzszej sredniej ale o rozlozenie sil na caly dystans... moze moje wyobrazenie legnie w gruzach na samym wyscigu, ale chyba raczej nietrudno o dobranie ekipy, ktora jedzie w podobnym tempie... miedzy startem kolejnych grup jest zaledwie 1 minuta!

jeszcze jedno, jezeli jezdzicie samotnie to znaczny komfort poczujecie podczas wyscigu. znacznie latwiej trzymac sie plecow kolegi (lub nawet miec swiadomosc, ze ktos za Toba jedzie!) niz samotnie przecierac szlak...

wszystko zalezy od nastawienia... ale do diaska uwierzcie troche w siebie! to ma byc wyzwanie, a nie kolejny trening :-)

#15 jesion

jesion
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądKruszwica

Napisano 22 kwiecień 2008 - 14:34

ale do diaska uwierzcie troche w siebie! to ma byc wyzwanie, a nie kolejny trening :-)


Dlatego mam zamiar jechać do Leszna - chce dać z siebie "prawie" wszystko - jak już pojadę to na 80 km (wolę się nie rzucać na głęboką wodę :-D )
Trzeba trochę porywalizować :mrgreen:

#16 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 27 kwiecień 2008 - 21:09

Jeszce nie jestem w pełni formy, więc nie będę się "przeliczał". Pytanie, jeśli maraton odbędzie się przy otwartym ruchu drogowym ( z resztą na pewno ), to ciężko się jeździ w grrupce lub z grupką?



Dodaj odpowiedź