Skocz do zawartości


Zalety Karbonowej Kiery (Nie Licząc Wagi)


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 10 maj 2018 - 22:17

Cześć,

noszę się z zamiarem kupna karbonowej kiery - Accenta Execute Carbon. Wpadł mi w oko bo raz że jest karbonowy, dwa że ma otwory do prowadzenia linek to pozwoliłoby je ustawić jeszcze schludniej.

 

Rower mam i do szosy i do lekkiego terenu (przełajka zrobiona nieco na gravel) i tu pojawia się pytanie - co bym zyskał wymianą kierownicy alu na karbon? Nigdy na takiej nie jeździłem, więc nie wiem jak to jest.

 

Waga mnie nie interesuje - mam karbonową ramę, karbonowy widelec włącznie z rurą sterową, a rower na customowych kołach z pedałami ma jakieś 8,7 kg - jest ok, mniej się nie da bo lakieru jest sporo ale to dobrze, już raz się taka ochrona przydała. 

 

Czy natomiast taka wymiana poprawi komfort przykładowo na różnych wybojach, podczas jazdy szutrowej itd? Mile widziane opinie osób, które się z alu przesiadały na karbon :)



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2018 - 07:49

Miałem kierownice alu i karbony. Nie zauważyłem żadnych praktycznych różnic między nimi.
Najlepszym amortyzatorem są opony i sensowne ciśnienie. Do tego owijka.

#3 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 11 maj 2018 - 09:21

Podobnie jak u Tobo. Nie poczułem różnicy.



#4 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 11 maj 2018 - 10:57

Karbonowa kierownica nie koniecznie musi być lżejsza niż aluminium.

 

Karbon powinien nieco lepiej tłumić.

 

Ja po eksperymentach z karbonowymi kierownicami, mostkami oraz wersjami zintegrowanymi wróciłem do aluminium. Mam poczucie, że kokpit jest sztywniejszy i podświadomie czuję, że jak wpadnę w dziurę to nie zostanie mi w ręce kawałek kierownicy.


Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#5 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 11 maj 2018 - 12:41

Czyli to raczej niewielkie różnice i nie ma co wydawać kilku stówek skoro nie zależy mi na utracie wagi :)
Dzięki za info!



Dodaj odpowiedź