Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening? Od Czego Zacząć?

trening początkujący

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Misio798

Misio798
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 25 maj 2018 - 14:50

Cześć wszystkim.

Jako amator kolarstwa szosowego ostatnio zaczynam się coraz bardziej zastanawiać nad usystematyzowaniem i nadaniem celu moim treningom. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc w ułożeniu jakiegoś sensownego planu?

Konkretnie chciałbym poznać dobry sposób na wyznaczenie stref tętna i wytłumaczenia korzystania z nich.

W jeździe po płaskim nie mam większych problemów jak na to ile mam km w nogach, głownym moim celem jest poprawienie wydolności na podjazdach i ogólna poprawa formy. Przy podjazdach momentalnie moje tętno jest w stanie skoczyć ze 130/140 na 170/180.

Proszę was o pomoc, podanie wartościowych artukułów jak i książek. Szosowym prosom, którzy zamierzają mnie pouczyć zamiast nauczyć serdecznie podziękuję :)

Z góry dziękuję za każdy odzew!



#2 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 maj 2018 - 15:40

Trening z pulsometrem i/lub Biblia treningu kolarza [górskiego] Joe Friela i w sumie to tyle co potrzebujesz.


  • mess i Marcin321 lubią to

#3 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 27 maj 2018 - 15:37

Chyba podwoil ci sie wątek. Kolega Sirkozi dobrze ci doradza. Przeczytaj obie książki, ja proponuję zacząć od "Treningu z pulsometrem" J.Friela, bo to takie zupełnie podstawy, a potem "Biblia - trening kolarza gorskiego". Po przeczytaniu obu lektur bedziesz miał podstawową wiedzę na temat planowania i treningu w kolarstwie. Póki co, regularnie jeździj , a po przeczytaniu książek wdraż jakiś usystematyzowany plan.
Using Tapatalk



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening początkujący