Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból Łydki - Bikefitt Czy Wizyta U Fizjoterapeuty.


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sillem

Sillem
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2018 - 16:30

Po ok. 1h tempowej, a 1,5h jazdy wytrzymałościowej pojawia się ból lewej łydki, jakby skurczowy. Ból znika na kolejny dzień pod wpływem zimnego okładu. Utrudnia lekko chodzenie. Powinienem udać się najpierw na Bikefitt, żeby wyeliminować przyczyny sprzętowe, czy do fizjoterapeuty, bo wydaje mi się że rower jest ustawiony w porządku (ból pojawił się podczas zwiększonej objętości treningowej). Miał ktoś podobny problem i sobie z nim poradził? Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka



#2 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 08 czerwiec 2018 - 16:53

Czy gosc od bikefittu to nie powinien byc fizjoterapeuta, przynajmniej w teorii?

#3 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 18:11

Po ok. 1h tempowej, a 1,5h jazdy wytrzymałościowej pojawia się ból lewej łydki, jakby skurczowy. Ból znika na kolejny dzień pod wpływem zimnego okładu. Utrudnia lekko chodzenie. Powinienem udać się najpierw na Bikefitt, żeby wyeliminować przyczyny sprzętowe, czy do fizjoterapeuty, bo wydaje mi się że rower jest ustawiony w porządku (ból pojawił się podczas zwiększonej objętości treningowej). Miał ktoś podobny problem i sobie z nim poradził? Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Nie mam 100% pewnosci ale bardzo prawdopodobne ze potrzebujesz odpowiedniej regulacji blokow w butach. U mnie byl podobny problem i po bikefittongu problem zniknal

#4 Sillem

Sillem
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2018 - 19:37

Nie mam 100% pewnosci ale bardzo prawdopodobne ze potrzebujesz odpowiedniej regulacji blokow w butach. U mnie byl podobny problem i po bikefittongu problem zniknal

 

W jakim zakresie była to regulacja? Przód tył, czy raczej sprawa rotacji bloku?



#5 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2018 - 19:45

Czym podparcie stopy przez pedał jest bliżej palców tył bardziej dostaje achilles i łydka, wiec wypadałoby przesunąć blok do tyłu. Spróbować warto, choćby z czystej ciekawości :)

#6 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 08 czerwiec 2018 - 19:51

W jakim zakresie była to regulacja? Przód tył, czy raczej sprawa rotacji bloku?


U mnie rotacja

#7 Sillem

Sillem
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwiec 2018 - 20:28

Dobra, ustawiłem siodełko trochę do przodu, bloki poustawiałem jak w poradnikach. Jutro jadę na 1,5h kontrolne i jak coś będzie nie tak, lecę na bikefitt w przyszłym tygodniu.





Dodaj odpowiedź