Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rowery Bez Press-Fit?


24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:31

Czołem, zastanawiam się nad nową szosą(w zasadzie to sie jeszcze biję z myślami, czy nie gravel, ale tam problem chyba jeszcze bardziej powszechny. Chyba jednak nie będe po terenie jeździł aż tyle, żeby tam wsadzać szersze gumy niż 32, a tyle to przyjmie i szosa na tarczach) dla siebie, ale wszędzie widzę press-fit.

 

Już myślałem o Cannondale CAAD12, bo zbiera dobre recki, ale też ten durny patent ma, kiedyś tańsza wersja Optimo miała BSA, ale obecnie już też ma press fita z tego co wiem. 

 

Zastanawiam się czy ktoś jeszcze robi najlepiej(nie jest to wymóg, ale mile widziane) klasyczne ramy(bo nogi mam akurat długie, a przy rozmiarze ramy 52 ze slopingiem ogranicza się miejsce na bidon na podsiodłówce) z BSA. 

 

No i chciałbym rower gotowy od razu przynajmniej na 105-tce, a nie sytuacje gdzie w zasadzie wszystko poza ramą muszę zaorać(bo czasem jeszcze w niższych modelach coś jest, np Focus na sorze). Na allegro znalazłem zeszłorocznego KTM strada, tylko że znów mi sie wizualnie niezbyt podoba no i sloping jest ;)

http://allegro.pl/ro...7136274778.html

 

Może się jeszcze jakieś firmy ostały, które nie poszły całościowo w ten patent? Ktoś coś zna? :)



#2 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 13 czerwiec 2018 - 12:55

 

Zastanawiam się czy ktoś jeszcze robi najlepiej(nie jest to wymóg, ale mile widziane) klasyczne ramy(bo nogi mam akurat długie, a przy rozmiarze ramy 52 ze slopingiem ogranicza się miejsce na bidon na podsiodłówce) z BSA. 

 

To jakich tych bidonów używasz? Mi w slopingowej ramie 52 mieści się bidon 950ml.

Press-fit nie trzeba się jakoś bać. Miałem podobne podejście szukając ramy do budowy nowego roweru, koniecznie z BSA. Nie znalazłem odpowiedniej I mam press-fit, ale w przypadku problemów wziąłem pod uwage opcję awryjna. Sa firmy, które oferują skręcane adaptery w miejsce press fit, które rozwiązują problem luzowania się misek, skrzypienia, trzasków itp. Jak tylko będe miał takie objawy to przerzucam się na coś takiego, ale na razie, po ponad 3000km cisza.



#3 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:11

Isostarów. Mam klasyczną 54 i na podsiodłową nie wchodzi 1l, daje tam poweride 750ml i wiele miejsca nie zostaje, na główną ofc wchodzi. 

 

Co do skrzypienia, ja mam niefart, bo poprzedni góral mi doskwierał z trzaskami w supporcie(moja wina, uszkodziłem gwint - drugi raz takiej głupoty bym nie zrobił), potem zmieniłem na używkę XTC, która mi znów szybko zaczęła strzelać(tym razem nie support, nie sztyca, nie siodełko, nie wygląda na to żeby to były stery, bo to jest niezależne od machania kierownicą/przenoszenia ciężaru na przód(mogę nawet bez trzymanki jechać i nadal występuje) ale jeszcze mi chyba tylko to zostało). W szosówce też mi zaczęło coś delikatnie strzelać i już nie mam siły nawet, żeby myśleć o szukaniu przyczyn, więc po prostu chciałbym uniknąć dodatkowego potencjalnego problemu przy zakupie nowego roweru.



#4 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2018 - 13:33

Ramy i rowery na BSA robi m.in. Wilier i Ridley, przykładowo:

 

https://wertykal.com...olo-Veloce/3647

 

http://www.bike4race...White-Blue.html

 

Tyle, że w obu ramach jest delikatny sloping.

 

 



#5 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 14:18

Kugiel dzięki wielkie za polecenie. 

 

Znalazłem tam kilka rowerów które mi się podobają wizualnie. Do tego gravela o którym nie miałem pojęcia(i ma bsa)  :)

http://www.bike4race...Reflective.html

 



#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 czerwiec 2018 - 14:27

To jeszcze rozważ Author Ronin - fajny gravel na stalowej ramie, też z suportem BSA i niewielkim slopingiem. Chociaż po prawdzie, to lepsze belgijskie alu, niż czeska stal.



#7 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 14:32

Ronin ma jakiś problem konstrukcyjny w małym rozmiarze, co zauważył ktoś bodaj na forumrowerowe.org, już nie pamiętam(chyba coś przy tylnej oponie i przedniej przerzutce - chyba ocierała nawet fabrycznie o prowadnik ) o co chodziło ale go skreśliłem. No i tutaj są chyba sztywne osie przód tył, w roninie nie ma. Do tego jest napęd 11rz vs 10rz tiagra.



#8 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 13 czerwiec 2018 - 15:49

Pewnie pancerze wewnętrznie prowadzone trzaskają Ci o ramę. Mam tak przy MTB'ku, a szwagier ma tak przy Meridzie Sculturze.



#9 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:16

Nie mam wewnętrznych :).

#10 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 20:25

BMC CXA01, bardzo fajny rower ;-)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#11 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 20:44

Ten BMC na pewno ma BSA? Troche mnie wkurza, że producenci to chyba celowo ukrywaja w specyfikacji :/. Wygląda fajnie :).

No i niech będzie - olejcie ten brak slopingu ;).

Fuji jeszcze widzę, że ma gwinty, z tymi Wilierami to przepytałem w sklepie wertykal i niestety nie mają nic(przynajmniej w moim rozmiarze i błyszczącym lakierze - też olewam maty ;) ) z BSA, wszędzie pressfity. Póki co Ridley na prowadzeniu - z graveli wcześniej "wygrywał" rondo ruut AL, ale on też ma pressfita(i jest w macie+malowanie al mi nie leży w obecnej formie + widziałem fotki rozmiaru S i na 100% bedzie bieda z bidonami ;) ). No i tak jak mówię w sumie nawet szosa z tarczami przejdzie, skoro na oponkach 23c też się nieraz jeździło w nieprzyjaznym terenie, a 90%+ to nadal będzie asfalt ;).

#12 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 20:58

Wkręcane na 100% 😉

Nie tylko wygląda, ale jeździ też dobrze! Dołączona grafika

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#13 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 13 czerwiec 2018 - 21:41

:) Tylko ta cena ;). Ale podoba mi sie(nie tylko w tym malowaniu ;)).
  • admsk lubi to

#14 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 07:51

Chociaż po prawdzie, to lepsze belgijskie alu, niż czeska stal.

 

Tym bardziej że Roniny rdzewieją na potęgę...



#15 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:43

Potwierdzone? Bo ponoć zmieniali pokrycie wewnętrzne, ze 2 lata temu była fama w necie że rdzewieją. Potem już chyba nie było takich jaj. Tak czy owak nie mam porównania, ale alu mi nie przeszkadza ;).

 

 

BTW. Ile waży ten BMC? :)



#16 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 09:49

Szczerze to nie wiem dokładnie, klocowaty jest, około 9500. Ale jak narazie traktuję go zgodnie z przeznaczeniem, nie oszczędzam i daje radę.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#17 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:00

bmc-crossmachine-cxa01-alloy-cyclocross-

W rozmiarze 58cm :)

 

https://bikerumor.co...yclocross-bike/


  • admsk lubi to

#18 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:04

Rozmiar taki sam. Bardzo wygodny rower.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#19 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:06

Rozważam. Drogi, ale mam wrażenie, że kompetentnie złożony. Tj nie zmieniałbym w nim chyba nic. Mocowania są, wizualnie spoko, jak tylko geo by była ok, to czemu nie :). Dosc długi w rozmiarze 51- ma 54cm TT.

#20 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 14 czerwiec 2018 - 10:28

Bardzo fajny rower, przy tubeless i ciśnieniu ok 3bar jedzie jak szalony przez bezdroża (wtb cross boss 35).
Dla mnie jest wygodny, bo krótszy i wyższy od szosy (supersix). Główkę też ma sporą więc od razu rasowo wygląda bez podkładek 😉

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź