Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pęknięta Śruba Zacisku Sztycy/rury Podsiodłowej.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3118 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 13:31

Dzisiaj rano chciałem delikatnie zmienić wysokość siodełka i przy dokręcaniu pękła śruba zacisku sztycy.

Część śruby została w zacisku, ale tak paskudnie, że nic nie wystaje i nie ma za co złapać, żeby wykręcić.

Oznaczony maksymalny moment dokręcania to 6 Nm, dokręcałem kluczem dynamometrycznym (Mighty)

nastawionym na 5 Nm. Przyznam się, że w pewnym momencie zaczęłem odnosić wrażenie, że - mimo,

iż klucz nie "sygnalizuje" osiągniecia właściwego momentu - dokręcam zbyt mocno i chciałem przerwać, ale sie spoźniłem.

Czy jest jakiś sposób na wydostanie fragmentu śruby z zacisku bez uszkadzania gwintu?

Sztyca ma średnicę 25,4 mm więc chyba będzie problem z zakupem "od ręki", a trzeba jeżdzić.

Rura podsiodłowa w miejscu nakladania obejmy ma średnicę okolo 30,21 mm - czy obejmy oznaczonej tym wymiarem powinienem szukać?

Czy do ram i sztyc karbonowych używa się obejm takich samych jak do aluminiowych?

2u6pwy0.jpg



#2 Bodzias94

Bodzias94
  • Użytkownik
  • 70 postów

Napisano 17 czerwiec 2018 - 22:30

Jeśli masz to wiertło lewoskrętne, jak nie to zwykłym może 3mm jeśli to śruba m5, i wciśnij w otwór jakiś śrubokręt płaski, może tak wykręcisz



#3 pike

pike
  • Użytkownik
  • 62 postów
  • Skądwaw

Napisano 17 czerwiec 2018 - 22:43

Wiertło+wykrętak, jak nie znajdziesz wykrętaków, to przegwintować otwór.



#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 czerwiec 2018 - 22:57

Metalową obejmę zaciskową dostaniesz w jakiś metalowym sklepie, do czasu naprawy/zakupu da radę.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź