Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból Śródstopia Podczas Jazdy


18 odpowiedzi w tym temacie

#1 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:11

Cześć, mam pewien problem...

Podczas jazdy pojawia się u mnie ból śródstopia od zewnętrznej strony (w załączniku podrzucam zdjęcie gdzie zaznaczyłem to miejsce).

 

Pojawia się on po jakiś 20 km, czy "mocniejszej jeździe". Ciężko mi określić, czy to kość, czy jakieś ścięgna na przykład. Nie jest to też ból, który powoduje, że muszę zsiąść z roweru, więc mogę z nim jeździć bez większych problemów, no ale zawsze każdy z nas chciałby mieć 100% komfortu, a tutaj jednak go nie ma. Dzieje mi się tak tylko w lewej stopie, korzystam z SPD-SL, natomiast bloki mam ustawione zgodnie z ogólnie znaną zasadą.

 

Wiem, że powiecie, że przez internet nie da się człowieka wyleczyć i oczywiście wybiorę się z tym w najbliższym czasie do lekarza (teraz jestem trochę zabiegany), natomiast może ktoś miał podobny problem i dzięki informacją z Waszej strony sam sobie z nim poradzę. Już myślałem, że może jakieś rozciąganie, masaż przed jazdą? Nie wiem. Może Wy podrzucicie jakiś pomysł.

 

Z góry dzięki.

 

stopa.JPG.9bc20099f581323a8d05cfd117da8d



#2 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:22

Duza szansa, ze obecne wkladki nie daja stopom odpowiedniego podparcia.
Ogolnie, wkladki w butach rowerowych, nawet tych najdroższych sa slabe, a co najwyzej przecietne.
Zacznij od ustalenia jaki masz rodzaj stopy i wybierz odpowiednie wkladki.


#3 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:39

Patrząc na zdjęcie /ustawienie palców/ myślę, że kłania się ortopeda. pozdr



#4 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:51

Rozciąganie na pewno jest wskazane, jeżeli masz jakąś wadę postawy może to jeszcze potęgować zła pozycja na rowerze (głównie ustawienie siodła). Wkładki wcale nie muszą dawać stopie podparcia, jeżeli nie wymagana jest jakaś korekcja. Mam doświadczenie w tej dziedzinie od 1 roku życia.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 21 czerwiec 2018 - 22:04

Ja nie mam od 1 roku zycia ale wiem ze dobra profilowana wkladka duzo daje.
Nawet na tym forum juz nie raz bylo o tym.
I nie jedna osoba ze mna wlacznie wyleczyla sie z dyskomfortu pieczenia, bolu srodstopia po zmianie na porzadne wkladki.


#6 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwiec 2018 - 22:27

Tak podparcie osłabia stopę. W większości przypadków wystarczą ćwiczenia, nie potrzebne są wkładki. Czasem na prawdę wystarczy zmienić wkładki na porządne, żeby pieczenie ustało, ale nie muszą one nic podpierać :D


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#7 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 22:31

Patrząc na zdjęcie /ustawienie palców/ myślę, że kłania się ortopeda. pozdr

To nie moja stopa, tylko jakaś losowa z grafiki google XD

 

 

Rozciąganie na pewno jest wskazane, jeżeli masz jakąś wadę postawy może to jeszcze potęgować zła pozycja na rowerze (głównie ustawienie siodła). Wkładki wcale nie muszą dawać stopie podparcia, jeżeli nie wymagana jest jakaś korekcja. Mam doświadczenie w tej dziedzinie od 1 roku życia.

Wszystko mam ustawione tak jak być powinno (pozycja dobrana na fittingu). Jedynie z czym mam problem to coś z ułożeniem miednicy przez co lekko się garbię (robię taki koci garb). To może być tego wina? Bo ogólnie na rowerze czuje się w 100% komfortowo, nic nie boli, ani nie doskwiera, tylko jakiś czas temu zauważyłem ten problem ze stopą. 

 

 

Jeżeli miałbym zakupić wkładki to jakie? :P Buty jakie mam to Shimano R065.



#8 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3200 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 czerwiec 2018 - 22:59

Jeżeli po fitingu było ok, to może teraz pojawiły się jakieś przykurcze. Albo buty się rozeszły.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#9 Daniel_105

Daniel_105
  • Użytkownik
  • 178 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 12:53

Bóle tej części stopy zazwyczaj spowodowane są przez zbyt wąskie buty lub zbyt mocno ściągnięte rzepami obuwie

#10 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 22 czerwiec 2018 - 14:01

Ja nie mam od 1 roku zycia ale wiem ze dobra profilowana wkladka duzo daje.
Nawet na tym forum juz nie raz bylo o tym.
I nie jedna osoba ze mna wlacznie wyleczyla sie z dyskomfortu pieczenia, bolu srodstopia po zmianie na porzadne wkladki.


Zgadzam sie z tym w 100%
Mam buty sidi ergo, zaraz po zakupie kupilem niby „lepsze” wkladki tez sidi i krecilem w niewiedzy. Dopiero na ficie (Retul) dobrano mi odpowiednie wkladki ze Speca i buty zaczely dobrze lezec i byc wygodne (a wczesniej wydawalo mi sie ze tez byly :) )

#11 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 22 czerwiec 2018 - 21:57

Bóle tej części stopy zazwyczaj spowodowane są przez zbyt wąskie buty lub zbyt mocno ściągnięte rzepami obuwie

Mnie boli jak mam za luźno :D.

#12 pimpf

pimpf
  • Użytkownik
  • 415 postów
  • SkądwAw

Napisano 23 czerwiec 2018 - 06:12

Pierwsze co przychodzi do głowy: zmień buty na szersze.
Miałem ten sam problem i zmiana z sidi na bontragera załatwiła sprawę. Jak nogą odjął ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


każdy dźwiga swoje brzemię
HongFu HF-FM039 - 6871,2g
Radon ZR Race - 8222,8g


#13 Tasak69

Tasak69
  • Użytkownik
  • 194 postów
  • SkądStrzegom

Napisano 23 czerwiec 2018 - 09:10

Proponuję też zweryfikować kąty w ustawieniu bloków.

 

Zmiana butów może 'niechcący' weryfikować także ten problem (przykręcenie bloków w nieco innym ustawieniu wzgl. podeszwy).

 

Mi wychodzi u ortopedów, że w pozycji naturalnej pięty mam mieć ściągnięte a czubki rozchylone ( typowe 'V').

Przejąłem się tym za bardzo (zbyt mocne V) i w dwóch parach sztywnych butów (podeszwa węglowa) efekt był taki, że po 40-50 km występował ból jak w temacie.

Okazało się że luz roboczy w pedałach pozwalał z przodu weryfikować ustawienie stóp (ściągać je do środka) ale sztywne podeszwy powodowały nacisk na krawędź zewn. stopy i ból jak ten opisany w temacie.

 

W szerokich szmaciakach szimano problemu nie było - ucisk na krawędź stopy był mniejszy - buty się bardziej poddawały.



#14 Gosc_Gregory34_*

Gosc_Gregory34_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2018 - 13:07

Podepnę się do tematu.Jakie wkładki do butów polecacie.Może nie z tych najcieńszych i nie koniecznie termoformowalne. Co wybrać?



#15 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 czerwiec 2018 - 15:10

U mnie wkładki rozwiązały problem pieczenia stopy w okolicach poduszki dużego palucha. Mam niebieskie wkładki bontragera. No ale każda stopa jest inna.

#16 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 23 czerwiec 2018 - 16:49

@nbk pokaż zdjęcie jak masz bloki ustawione. Może się też przydać takie jak ustawiona jest stopa podczas jazdy w najniższym położeniu.
Choć tak naprawdę to wygląda jak wizyta u doktora i powiedzenie.

 

 

Panie doktorze o tu, tu , tu w tym miejscu boli. 
Proszę o diagnozę

 

Może wystarczyć przesunięcie bloków lekko w kierunku pięty, a może potrzebne wkładki albo zmiana buta.

Trudno powiedzieć.
Ja obstawiam zbyt napiętą stopę przez blok wysunięty do przodu.

 

Tak czy inaczej przesunięcie bloków do tyłu niweluje wiele problemów czy to związanych z pronacją stopy czy innych.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#17 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 10:04

@shmoo Podrzucam zdjęcie jak mam ustawiony blok. Był ustawiany na bike fittingu.

c7c69f09eb153578c64a7cc5299e5c8d.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 



#18 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 czerwiec 2018 - 18:44

@shmoo Podrzucam zdjęcie jak mam ustawiony blok. Był ustawiany na bike fittingu.

Ja bym reklamował bike fitting, niech doprowadzą ustawienie do porządku.
Miałem podobny problem + drętwienie palców i pomogło takie trochę skrajne ustawienie

 

spdsl.jpg


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#19 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 27 czerwiec 2018 - 18:57

Pytanie jak to co masz ma się do naturalnego/najwygodniejszego ustawienia stopami bez żadnych butów.
Np ja skacząc nie odbijam się idealnie środkiem stopy, ani tym bardziej zewnętrzną częścią i to ustawienie mi pasuje.

Możesz zrobić sobie zdjęcia/film (kamera z tyłu) z butami i bez i porównać.
Nie jesteśmy też symetryczni więc nie jest powiedziane że lewy but ma być ustawiony tak samo jak prawy.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź