Skocz do zawartości


Zdjęcie

Fitting - Czy Jestem Dobrze Osadzony ?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 23 czerwiec 2018 - 13:28

Witam,

W tym sezonie mam nową szosę i od początku mam wrażenie, że wyciągam nogi zbyt do przodu zamiast naciskać w dół, chociaż jest to bardzo subtelne, w każdym razie siodełko mam na maxa do przodu. 

Na tym filmiku widać 5:58 taki teścik ze sznurkiem. Dziś sobie coś takiego zrobiłem, nie wiem jak ważne jest to kryterium osadowienia ale u mnie ten metalik opada na oś pedału, czyli daleko za czubkiem palcy. Jest to dobre kilka cm.

 

Nie znam się na fittingu, rama jest dobrana pod mój wzrost.



#2 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 24 czerwiec 2018 - 15:02

Na tym filmiku widać 5:58 taki teścik ze sznurkiem. Dziś sobie coś takiego zrobiłem, nie wiem jak ważne jest to kryterium osadowienia ale u mnie ten metalik opada na oś pedału, czyli daleko za czubkiem palcy. Jest to dobre kilka cm.
 

A czy czasem to nie jest dobrze? Z tego co kiedyś czytałem to właśnie pion powinien opadać na oś



#3 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 868 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 czerwiec 2018 - 15:06

A ja czytałem, że nie ma to znaczenia jakiś sznurek. Ważne, że jest Ci wygodnie oraz czujesz się komfortowo. Pierwsze primo to i tak nie nabawić się żadnego zwyrodnienia/urazu, a skoro jeździsz tak chwile, i nic niepokojącego nie zauważasz to chyba jest git :)



#4 Gosc_Sam_*

Gosc_Sam_*
  • Gość

Napisano 12 sierpień 2018 - 21:41

Polecam książkę "kolarstwo zaawansowane". Metoda ze sznurkiem jest tam przedstawiona jako przestarzała i błędna.



Dodaj odpowiedź