Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siodełko Do Aerodynamicznej Agresywnej Jazdy Na Szosie


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 24 czerwiec 2018 - 12:03

Witam,

Które z tych siodełek nada się najlepiej do jazdy agresywnej, aerodynamicznej ale na szosie, nie na thriatlonie? Aktualnie mam Fizik Airone R5, Bontrager Monroose i SMP Well i najlepiej czuję się na tym ostatnim ale i tak nie mogę wytrzymać w dolnym chwycie. Rower mam już aerodynamiczny, z wyścigową geometrią, siodełka są pochylone do przodu do momentu, w którym zaczyna się już zjazd do przodu. SMP wypada najlepiej ale i tak jest nacisk w obszar zaznaczony na obrazku.

Kości mam wąsko rozstawione, jestem szczupły, więc siodełko musi mieć odpowiednią ilość żelu, Fizik jest zdecydowanie za twardy i zaraz pójdzie na sprzedaż. Do Bontragera miałem nadzieję się przyzwyczaić ale chyba nic z tego, SMP już ma dobry padding ale w dolnym chwycie ten zadarty do góry dziub powoduje ucisk. Dlatego przyglądam się modelowi Glider.

 

Niestety nie mam jak ich wypożyczyć, ew. wysyłkowo ale może powiecie, które z tego opisu mogłoby być dla mnie dobre. Warto zwrócić uwagę a długość. ISM jest najdłuższe, może byłoby najlepsze na wąski tyłek?

 

Bontrager Hilo

https://www.trekbike...colorCode=black

ISM Performance Narrow PN

https://www.bike24.c...00,4,37;page=98

ISM Performance Long 1.1

https://www.bike24.c...00,4,37;page=98

SMP Glider
https://www.sellesmp.../en/glider.html

Załączone pliki



#2 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 24 czerwiec 2018 - 21:14

Ja mam ISM Adamo Prologue i jestem zadowolony - nadaje się i do codziennej jazdy i na TT. Jeśli mogę coś doradzić, spróbuj kupić na największym portalu aukcyjnym świata :-)) Cena z dostawą do PL to 80 złociszy. Podejrzewam, że pochodzi z tej samej fabryki co oryginał, a przynajmniej tak twierdzi gościu z zaprzyjaźnionego sklepu rowerowego, który je oglądał i porównywał z oryginałem.



#3 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 13:43

Ciężka sprawa. Sam przetestowałem wiele siodełek w tym ISM Adamo Road i szczerze powiedziawszy nadal mam ten sam problem :(



#4 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2018 - 14:01

Hilo podlega programowi zwrotu w przypadku niezadowolenia. To siodło tri więc będzie dobre do aero- przynajmniej w teorii.

#5 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 19:31

Znalazłem sklep wertykal - polski, można dużo siodeł SMP i ISM zamówić do testu :) Zamawiam ISM Adamo 1.0 PL, nie ma 1.1. Dlatego takie, bo ma długość 270mm, czyli takie jak standardowe, są też takie 240 i 250mm, typowe thriathlonowe (chyba?). Potem mam zamiar zamówić Glider :)

 

Zbik ta cena to mało prawdopodobne, jest mnóstwo podróbek ISM, z ciekawości masz wszystko jak tutaj? Dopóki nie będę miał pewności że to oryginał to nie zaryzykuję. 80zł a 900zł to aż takiej przebitki chyba nie ma..

 



#6 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 25 czerwiec 2018 - 23:22

Hmm, aż poszedłem obejrzeć swoje siodełko. Szerokość 132 mm, napis na prętach czarny, albo prawie czarny. I wyściółka w żadnym wypadku nie powiedziałbym, że jest miękka - trudną ją palcami ugiąć. I tak jak wcześniej napisałem - wygoda jazdy nieporównywalnie lepsza niż na siodełku Bontragera, które miałem oryginalnie zamontowane. W żadnym wypadku nie namawiam Cię do kupna tam gdzie ja kupiłem. Ja zwyczajnie uważam, że wydanie 600 czy więcej złotych za siodełko to lekka przesada. Nawet jeśli moje nie jest oryginałem, to nie sądzę aby oryginał był aż o tyle lepszy aby uzasadniał taką cenę. Ale to już każdy musi sam zdecydować. Ja kupiłem niejako na próbę i na nim zostałem bo okazało się, że spełnia moje oczekiwania, a dodatkowy zysk finansowy to moje premia:-)


  • Arni lubi to

#7 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 26 czerwiec 2018 - 09:34

80zł a 900zł to aż takiej przebitki chyba nie ma..

Zdziwił byś się. Wyprodukowanie jednej pary butów Adidas to ok. 3zł, 1L spirytusu ok. 1zł, a sprzedaje się te rzeczy wielokrotnie drożej. Pomijając wszelakie dyspoty na temat jakości itd. to niestety, ale ceny na takim Aliexpress są doskonałym odzwierciedleniem tego, ile te przedmioty są warte. Takie powinny być ceny.


  • Prozor lubi to

#8 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 11:38

W sumie mogę kupić dla testu a może będzie oryginał (mnie chodzi tutaj o  bezpieczeństwo, więc nieoryginalne nie wchodzi w grę). A wysoka cena nie jest istotna, jeśli idzie o zdrowie i te sprawy. Nie wiem, czy uda mi się odróżnić oryginał od podróby, więc muszę przemyśleć. 

 

Tylko, że na Ali go nie ma: ism pl 1.0 saddle



#9 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 27 czerwiec 2018 - 06:03

Niestety trzeba śledzić - te aukcje jeśli się pojawiają to szybko znikają. Z wiadomych powodów. Ale jak napisał kolega 2 posty wyżej - ceny na tym portalu odzwierciedlają prawdziwą wartość przedmiotów z uczciwym zyskiem dla producenta. Wiadomo, że są rzeczy, które jak napisałeś ze względów bezpieczeństwa lepiej kupić oryginalne, ale czy siodełko należy do tej kategorii? 



#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:07

Zdziwił byś się. Wyprodukowanie jednej pary butów Adidas to ok. 3zł, 1L spirytusu ok. 1zł, a sprzedaje się te rzeczy wielokrotnie drożej. Pomijając wszelakie dyspoty na temat jakości itd. to niestety, ale ceny na takim Aliexpress są doskonałym odzwierciedleniem tego, ile te przedmioty są warte. Takie powinny być ceny.


Tylko że w większości przypadków towar sprzedawany jest przez wytwórcę - bez kosztów transportu, dystrybutora i sklepu. Chciałbym zobaczyć jak sprzedawałbys cokolwiek.

#11 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 29 czerwiec 2018 - 16:20

Kup podróbę, wmów sobie, że to oryginał, i jeszcze staraj się wcisnąć to innym. Takie to polskie :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka


  • Prozor, mucher i macior lubią to

Ribble R872 - Octane One Gridd


#12 JohnDoePL

JohnDoePL
  • Użytkownik
  • 137 postów
  • SkądChełmża

Napisano 02 lipiec 2018 - 12:18

Zdziwił byś się. Wyprodukowanie jednej pary butów Adidas to ok. 3zł, 1L spirytusu ok. 1zł, a sprzedaje się te rzeczy wielokrotnie drożej. Pomijając wszelakie dyspoty na temat jakości itd. to niestety, ale ceny na takim Aliexpress są doskonałym odzwierciedleniem tego, ile te przedmioty są warte. Takie powinny być ceny.

 

Tutaj jest post na przykładzie butów biegowych jak to wygląda, pewnie w innych branżach jest podobnie:

http://napieraj.pl/i...a-buty-biegowe/


  • ROZMIAR lubi to

#13 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 02 lipiec 2018 - 16:58

Adamo Prologue może być za szerokie z tyłu. Jak chcesz zmieniać pozycje, tzn trochę na tyłku, trochę pochylony na sprincie, to polecam PN1.1. Jest wąskie i umożliwia takie kombinacje.

#14 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 lipiec 2018 - 06:51

[...] siodełka są pochylone do przodu do momentu, w którym zaczyna się już zjazd do przodu.[...] Kości mam wąsko rozstawione, jestem szczupły, więc siodełko musi mieć odpowiednią ilość żelu [...]

 

Nie sądzę, żeby pochylenie do przodu było dobrym rozwiązaniem problemu. Siodło wcale nie musi mieć odpowiedniej ilości żelu. W miejscach, które wskazałeś żel uginając się może powodować nacisk na tkanki miękkie i powodować większą ilość problemów np. z uciskiem. Może po prostu należy przyzwyczaić tyłek do twardego siodła?

 

Ja mam ISM Adamo Prologue i jestem zadowolony - nadaje się i do codziennej jazdy i na TT. Jeśli mogę coś doradzić, spróbuj kupić na największym portalu aukcyjnym świata :-)) Cena z dostawą do PL to 80 złociszy. Podejrzewam, że pochodzi z tej samej fabryki co oryginał, a przynajmniej tak twierdzi gościu z zaprzyjaźnionego sklepu rowerowego, który je oglądał i porównywał z oryginałem.

 

Głowę dam sobie uciąć, że nie masz ISM Adamo Prologue. Masz siodło wzorowane na oryginalnym. Jak na powyższym filmie, głównie ten model siodła Adamo jest podrabiany przez wiadomo kogo.  I podejrzewam, że nie pochodzi z tej samej fabryki co oryginał, obojętnie co twierdzi jakiś gościu. Dlaczego nie? Wyjaśniono w linku z wpisu #12 od: "Skąd się biorą podróbki i czemu są takie tanie?", warto przeczytać, żeby wreszcie przestać twierdzić, że podróbki to ta sama linia produkcyjna co oryginał (dotyczy to nie tylko siodeł, ale również wszystkiego innego np. ram rowerowych).

 

Przez krótką chwilę również miałem to coś, ale absolutnie się nie sprawdziło pod moim tyłkiem. Główna wada? Duża szerokość i nie tylko z tyłu. Głównie przód i to jest największym problemem. Bo w teorii było projektowane do pozycji TRI z pochyleniem bioder, kości kulszowe miały "osadzać się" na końcowej części siodła (nie na tyle). Czyli o ile ktoś ma idealnie zgraną szerokość rozstawu guzków kulszowych z "wąsami" siodła i na dodatek nie ma tendencji do rotacji bocznej biodra, to może mu się tyłek z siodłem zsynchronizuje. 


  • 1415chris lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#15 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 lipiec 2018 - 10:32

Tutaj jest post na przykładzie butów biegowych jak to wygląda, pewnie w innych branżach jest podobnie:
http://napieraj.pl/i...a-buty-biegowe/

Nawet nie pewnie, a napewno i fakt, że takie przykładowe siodełko wygląda podobnie do markowego z automatu nie musi oznaczać podruby, to poprostu może być własny pomysł zamawiającego, a niższa cena to pominięcie tej całej machiny pośredników itd. czyli dokładnie jak z tymi butami.

#16 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8584 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 03 lipiec 2018 - 11:03

Litości...

[...] napewno [...] podruby, to poprostu [...]

na pewno, podróby, po prostu :P

 

Ta... Miał własny pomysł, że składa zamówienie na zrobienie siodełka wg wzoru siodełka, które miał na rowerze i sprzedaje to jako Adamo Prologue 


  • ROZMIAR i 1415chris lubią to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Medrida HFS, Merida TFS 

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#17 zbik1967

zbik1967
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądŚląsk

Napisano 03 lipiec 2018 - 22:04

...Może po prostu należy przyzwyczaić tyłek do twardego siodła?

 

Przez krótką chwilę również miałem to coś, ale absolutnie się nie sprawdziło pod moim tyłkiem. Główna wada? Duża szerokość i nie tylko z tyłu. Głównie przód i to jest największym problemem. Bo w teorii było projektowane do pozycji TRI z pochyleniem bioder, kości kulszowe miały "osadzać się" na końcowej części siodła (nie na tyle). Czyli o ile ktoś ma idealnie zgraną szerokość rozstawu guzków kulszowych z "wąsami" siodła i na dodatek nie ma tendencji do rotacji bocznej biodra, to może mu się tyłek z siodłem zsynchronizuje. 

Miałem podobne wrażenie, kiedy zacząłem na nim jeździć - dupsko bolało, tyle że w zupełnie innych miejscach niż wcześniej. Ale się przemogłem i wytrzymałem nerwowo. Teraz nie zamieniłbym na inne. Nawet po 7 godzinach na siodle nie miałem dyskomfortu w tych okolicach:-)  I doskonale na nim się jedzie na TT - trochę pochylam wtedy do przodu i jest jak trzeba nic nie ugniata i nic nie drętwieje. Czasem trzeba dać czas zadkowi do przyzwyczajenia się :-))))



#18 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 06 lipiec 2018 - 18:55

Cześć,

500km na ISM 1.0PL za mną, wrażenia - z przodu ucisk na tkankę miękką zniknął za odjęciem ręki, otworek jest idealny. To jest super, bo od razu ogień większy, nie ma bólu. Ból pojawił się z tyłu, na kościach, siodło chyba nie ma żelu a jakiś elastometr i to cuś jest za twarde, nie wiem czy dałbym radę się przyzwyczaić, bo to tak jak z każdym innym twardym siodłem. Być może tutaj chodzi o jego szerokość i kształt .. sam nie wiem. Na SMP Well nie mam takich proglemów z tyłu w ogóle - i nigdy się do niego nie musiałem przyzwyczajać. Potrzebuję zatem połączenia obu tych siodeł. Do testów jedzie do mnie SMP Glider, które jest mniej agresywne niż SMP Well i ma większy otworek :) Jest jeszcze ISM 1.1PL z paddingiem 40, ale nie wiem, czy to coś da, bo to po prostu może jest na cięższą dupę. Po Glider mam w planie wziąć ISM 1.1 a potem jak wciąż nie będę wiedział, to jakieś tańsze ISM z jakimś żelem, czy czymś miększym.



#19 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 17:45

Mam już SMP Glider i niestety nacisk na przód powrócił, tył zaś jest twardy, tzn wg SMP jest niby więcej wkładu niż w innych SMP ale co z tego, skoro jest na tyle sztywny, że siedzi się gorzej z tyłu niż na SMP Well, które ma minimalną warstwę wkładu ale chyba żelowego, łatwo się wciska, komfort Well jest większy niż Glider-a.

 

Czytając różne fora znalazłem takiego regulowanego Bontragera, którego kupują osoby wrażliwe: Bontrager Speed Dial https://www.trekbike...saddle/p/09863/

Ale na polskiej stronie go w ogóle nie ma, wytestować coś takiego te pewnie też graniczy z cudem, nie mogę się doszukać żadnego centrumk testowego, które by mi wysłało takie siodełko.



#20 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 15 lipiec 2018 - 00:29

Bo kosztuje w wersji z regulacją około tysiąca zł. Jest na wyposażeniu (chyba) Treka Speed Concept w najdroższej wersji. Niższe modele mają wersję bez regulacji.



Dodaj odpowiedź