Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Szprychy Do Kół Cannondale Maddux Rd 3.0 Disc 28H


1 odpowiedź w tym temacie

#1 pmd

pmd
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 11:59

Moi Drodzy,

 

w związku z tym, iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałbym przywitać bardzo serdecznie całe grono forumowe.

Temat dotyczy zakupu i wymiany szprych w moim nowym nabytku. W związku z ostatnimi kłopotami z tylnym kołem potrzebuje wymienić szprychy, żeby usztywnić to koło a jednocześnie pojeździć na nim przynajmniej do końca tego sezonu.

 

Posiadam seryjne koła od Cannondale Synapse Disc czyli Maddux RD 3.0 28H. W kołach tych są piasty Formula i jeszcze, jako tako się kręcą, więc chciałbym je jeszcze odratować. W związku z tym potrzebuję zakupić dobre szprychy, które zapewnią sztywność koła, ciut lepszą niż cieniutkie oryginalne szprychy. I teraz pytanie do znawców tematu: Co kupić, aby zachować równowagę między wagą, jakością oraz ceną produktu? Znajomi z kręgu kolarskiego polecają szprychy firm DT Champion oraz Sapim. Tylko nie bardzo orientuje się jaki model wybrać oraz jakie długości szprychy pasują do tych kół (specyfikacja techniczna producenta roweru nie zawiera informacji jakiej długości szprychy były montowane w tych kołach) Kolejne pytanie: Czy wymieniając szprychy muszę wymieniać również nyple czy te dotychczasowe mogą zostać?

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, propozycje i sugestie.

Pozdrawiam.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpeg   38,26 KB   7 Ilość pobrań


#2 pmd

pmd
  • Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 11:54

Temat nieaktualny. Zakupiłem DT Champion 2.0 długość 290mm tam idzie zarówno od strony napędowej jak i od strony tarczy. Temat do zamknięcia lub do kosza.





Dodaj odpowiedź