Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana Kasety


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 12:23

Witam,
mam problem po wymianie kasety.
napęd shimano 105-5600 10rz.
wymieniłem kasete oraz łańcuch na sunrace 10rz i na 6stej koronce licząc od góry lańcuch delikatnie "cyka" jakby chciał zmienić koronke a przy mocnym depnięciu lańuch tak jakby przeskakiwał na ząbkach. na pozostalych koronkach jest ok. problem tylko z 6stą koronka od góry.
co może być przyczyną?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:31

Wkręć baryłkę przerzutki pół obrotu, sprawdź czy problem się utrzymuje i czy niego nadal zmieniają bez problemu. Jeśli zmiana nadal jest ok a problem pozostaje wkręć kolejne pół obrotu.
Poza tym sprawdź czy na tym problemowym przełożeniu łańcuch nie zahacza o ząb kolejnej koronki, może jest wygięty.

#3 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 01 lipiec 2018 - 12:23

Do tej pory manewrowałem śrubkami na przerzutce ale nie pomagało.
Jak wrócę z wakacji to sprawdzę i dam znać czy coś pomogło.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#4 cyk

cyk
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 15 lipiec 2018 - 06:39

tobo miałeś rację. dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



#5 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 15 lipiec 2018 - 07:00

Do tej pory manewrowałem śrubkami na przerzutce ale nie pomagało.
Jak wrócę z wakacji to sprawdzę i dam znać czy coś pomogło.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nie miało prawa pomóc, jeżeli nie mamy kłopotów ze skrajnymi przełożeniami. 

Śrubki na przerzutce określają max. i min. wychylenie - zakres pracy wózka przerzutki. Jak są dobrze dobrane, to lepiej ich nie dotykać. Na początku kręcimy baryłką przy przerzutce (1/4÷1/2 obrotu). Tak jak radzi @tobo.

 

Jest jeszcze jeden ciekawy przypadek, ale on Ciebie nie dotyczy. Niemniej radzę o nim pamiętać.

Gdy przerzutka elegancko napina wózek na kolejny bieg i spuszcza w dół, ale nie wchodzi ostatnie przełożenie (pierwsza koronka z prawej strony). Może okazać się, że linka przerzutki jest już zużyta i pojedyncze druciki są poprzecierane przy klamkomanetce. Wtedy nie cofają się do końca na ostatnim biegu bo np ocierają o gumową osłonę lub się w nią wbijają. Warto czasami odchylić gumę i przelecieć cały zakres w górę i dół zanim zaczniemy regulację :).





Dodaj odpowiedź