Skocz do zawartości


Zdjęcie

(Napęd) Test Grupy Campagnolo Record 11 - Road-Racing.pl


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 16:25

Nie zdążyłem  z testem przed publikacja newsa o wprowadzeniu grup 12-tkowych Campa. Jednak generacja Grup Campy 2015 -2018 jeszcze przez jakiś czas będzie dostępna  w sklepach a przez dłuższy czas  w rowerach. Poczytać zawsze warto by wiedzieć na co się przygotować, gdy przymierzacie się do Campy. Campagnolo, Shimano, Sram. Tak wąska jest oferta sensownych napędów na rynku, jak sie jeżdzi na Campie? Zapraszam do przeczytania wpisu na naszej stronie. http://road-racing.p...gnolo-record-11

Załączone pliki


  • Marcin321 lubi to

#2 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2018 - 18:55

Miałem kilka razy styczność z super recordem raz z chorusem.
W żadnym przypadku nie chodziły precyzyjniej niż Shimano. Praca napędu była głośna na homogenicznym zestawie z łańcuchem z grupy. W chorusie zapietym do Treka Domane z wewnętrznym prowadzeniem pancerzy potrzebna była regularna korekta ustawień przerzutki z tyłu, podobnie jak w rowerach z recordami należącymi do klientów. Nie pomagały nowe linki i pancerze, standardowe sprawdzenie wyciągnięcia łańcucha, stanu kółek przerzutki czy prostoty haków.

#3 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 30 czerwiec 2018 - 20:43

Helium, fajny test, dzieki

#4 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 30 czerwiec 2018 - 21:25

Helium super test!

#5 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 03 lipiec 2018 - 09:46

Ponoć te umiejscowienie guzika do zwalniania hamulców jest celowe. Pozwala to na rozsuniecie szczęk w trakcie jazdy np. przed finiszem i zapobiec ocieraniu obręczy o klocki. Jakiś art czytałem o tym na przykładzie Contadora. Powiem szczerze, że kilka razy z tego też korzystałem, ale w trakcie jazdy w deszczu gdy drobiny piasku osiadały na klockach/obręczy i denerwująco tarły. Proste, dla wielu dziwne i śmieszne, ale praktyczne rozwiązanie.
  • qzn lubi to

#6 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 04 lipiec 2018 - 20:44

Mnie przy każdej styczności z Campą odpycha "plastikowy feel" klamkomanetek. Gumowatość tylnych przerzutek i badziewność karbonowych prowadnic przerzutek przednich też jakoś szczególnie nie powala, słabo to wygląda w porównaniu ze starszą Campą, gdzie było więcej "szlachetnych" materiałów. 

 

Ps. tak nie jestem fanem obecnych generacji Campagnolo :) Ale przyznam bez bicia że koła, a szczególnie piasty w wyższych modelach mają miodne.


  • qzn lubi to



Dodaj odpowiedź