Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mundial 2018 Rosja


20 odpowiedzi w tym temacie

#1 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipiec 2018 - 18:54

Ktoś ogląda, czy jednak wszyscy jeżdżą? :P

Słaby występ naszych jest już historią, natomiast oba wczorajsze mecze były super widowiskiem :) 

 



#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2018 - 20:31

Nie bardzo jest co oglądać. Klepanina piłką przez Hiszpanów, Francuzów i Portugalczyków, aż zęby bolą. Nieznane rosyjskie gwiazdy orzą jak cyborgi - ciekawe co im dodali do jedzenia. Pewnie wygrają turniej, bo Włodzimierz Włodymirowicz bardzo chce społeczeństwu dać sukces. A cały ten cyrk w cieniu zaboru przez Rosję Krymu i Donbasu. Tam giną ludzie, ale show must go on i gawiedź bije brawo.



#3 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipiec 2018 - 22:03

Nie na moje nerwy dzisiejsze mecze, zwłaszcza teraz te karne CRO z Danią. Kibicowałem CRO i się udało, ale dałoby się to zrobić bez tych nerwów :o



#4 Gosc_DivisionBell_*

Gosc_DivisionBell_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2018 - 08:59

Nie bardzo jest co oglądać. Klepanina piłką przez Hiszpanów, Francuzów i Portugalczyków, aż zęby bolą. Nieznane rosyjskie gwiazdy orzą jak cyborgi - ciekawe co im dodali do jedzenia. Pewnie wygrają turniej, bo Włodzimierz Włodymirowicz bardzo chce społeczeństwu dać sukces. A cały ten cyrk w cieniu zaboru przez Rosję Krymu i Donbasu. Tam giną ludzie, ale show must go on i gawiedź bije brawo.

Przecież Francuzi zagrali świetnie. Trochę błędów w obronie ale atak i pomoc mają kosmiczną. Dla mnie są na tą chwilę faworytem numer jeden do tytułu.



#5 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 02 lipiec 2018 - 09:27

Wiem, tylko ja się wychowałem na piłce z lat 80-tych i początku 90-tych, z dryblowaniem i grą skrzydłami. Nie mogę się patrzeć na ,,atak pozycyjny'' , klepanie piłki z setką podań i jednym, z reguły niecelnym strzałem 10 m ponad bramką, a teraz ci najlepsi ( Francja też ) to grają.



#6 Medzamir

Medzamir
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 03 lipiec 2018 - 18:37

rosyjskie gwiazdy orzą jak cyborgi

Lata treningów z misiami syberyjskimi w końcu dały rezultaty :).



#7 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipiec 2018 - 20:28

Anglia Kolumbia, jaki brzydki ten mecz, ile nerwów, fauli, kartek, kłótni... 



#8 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipiec 2018 - 21:51

Skończ czas marnować, idź na trening ;)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#9 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipiec 2018 - 22:13

nie trenuję, jeżdżę tylko for fun :D a dziś już pojeżdżone i to całkiem żwawo :D



#10 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 03 lipiec 2018 - 22:47

Treningi są dla zabawy, przecież nikt nam za to nie płaci :)


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#11 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 03 lipiec 2018 - 22:49

Piłka nożna powinna być zdelegalizowana. Kto to widział żeby piłkę ... kopać.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#12 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipiec 2018 - 09:41

Ja powiem tylko tak. W 1/8 finałów nie mielibyśmy co robić.

@rozmiar, nie dla mnie :P zacznie się reżim, zacznę liczyć waty, tętno, kalorie, robić interwały, jeździć na trenażerze, to się zacznie gonienie króliczka, którego nigdy nie złapię, stracę cały fun i będę chodził podkurowiony non stop. Nie, dziękuję, mam przyjemniejsze rzeczy do roboty, na rowerze świat się nie kończy :D 


  • przmor lubi to

#13 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 04 lipiec 2018 - 19:22

Wiem, tylko ja się wychowałem na piłce z lat 80-tych i początku 90-tych, z dryblowaniem i grą skrzydłami. Nie mogę się patrzeć na ,,atak pozycyjny'' , klepanie piłki z setką podań i jednym, z reguły niecelnym strzałem 10 m ponad bramką, a teraz ci najlepsi ( Francja też ) to grają.

 

Trochę się zgodzę, a trochę brzmisz jak "kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów". Osobiście w okresie świetności Barcelony mocno narażałem się jej kibicom nazywając to co grają "catenaccio 2.0". Dla mnie to się do tego sprowadzało - wymiany setek podań nie posuwających gry do przodu. Sami nie strzelimy bramki, ale przeciwnicy też nie, bo nie mają piłki - logiczne. Obecnie sporo drużyn gra w podobny sposób, na szczęście nie aż tak ekstremalnie jak Barca/Hiszpania z tamtego okresu. Piłkę oglądam raz na 2 lata i te Mistrzostwa nie są wcale złe dla takich niedzielnych kibiców jak ja.

 

Z drugiej strony, nie sposób porównać piłki sprzed 30 lat z tym co jest obecnie. Postęp nastąpił pod każdym względem, od przygotowania fizycznego do taktyki i coraz szerszego stosowania statystyk zaawansowanych. Przykładowo, jeszcze niedawno strzały z dystansu to była norma i zawodnicy często tego próbowali. Obecnie się od tego odchodzi, bo wykazano, że jest to po prostu nieefektywne, analogicznie jak rzuty z półdystansu w koszykówce.



#14 Marqs

Marqs
  • Użytkownik
  • 477 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 19:55

A co myślicie o dopingu w piłce nożnej? Bo praktycznie przypadków przylapania kogoś na szprycowaniu się...nie ma! słyszał ktoś o takim? Ja sobie nie przypominam. Za duża kasa idzie na piłkę i dlatego nikogo nie łapią? Bo nie wierzę ze piłkarze nie biorą...

#15 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipiec 2018 - 20:53

Daj spokój, nie o tym temat. Wyjdzie afera dopingowa to będziemy dyskutować.

 

Mię się bardzo podoba ten system VAR i ci pomocni sędziowie co oceniają w pokoiku czy był faul, czy był gol, czy nie, itd i dają znać sędziemu głównemu, albo sędzia główny sam biegnie do monitora i sprawdza. Ile razy już to ratowało ewidentną sytuację z faulem, golem itd. Szkoda tylko, że dopiero teraz to wprowadzili, to powinno być już od nastu lat co najmniej. 



#16 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 04 lipiec 2018 - 21:56

A ja zaś jestem zwolennikiem gry pozycyjnej, to nie jest tak, że sie klepie piłkę do usranej śmierci. To jest pewny schemat taktyki, który pozwala wypracować sytuację bramkową przygotowując akcje już od wyprowadzenia piłki do gry przez bramkarza. Tu nie ma przypadkowej gry poprzez wykopywanie piłki do przodu omijając środkową linie pomocników. Niestety coraz wiecej drużyn stosuje, a wlasciwie uczy sie takiej taktyki, niestety nasza Reprezentacja tego nigdy nie potrafiła i nie potrafi, dlatego gramy bardzo nierówno i czezto z przypadku. Ale do takiej taktyki trzeba mieć dobrą technikę oraz potrafić grać na 2 lub 1 kontakt. Barcelona faktycznie jest mistrzem w tym, ale oni uczą sie tego od juniorów.
Using Tapatalk

#17 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:16

Lol ten samobój teraz Brazylijczyków z Belgią to było zagranie z premedytacją :D ależ się mecz rozkręcił!



#18 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2018 - 19:33

Mecz jest świetny, od dzieciaka byłem za ,,czerwonymi diabłami''  więc mam nadzieję, że dojdą do finału.



#19 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 06 lipiec 2018 - 20:05

Mecz jest świetny, od dzieciaka byłem za ,,czerwonymi diabłami''  więc mam nadzieję, że dojdą do finału.

 

allez diables rouges :D



#20 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2882 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lipiec 2018 - 16:56

No Belgia brąz :) cieszy mnie to. Jeszcze jutro niech Chorwaci wygrają i będzie git.
  • Yar_Tur lubi to



Dodaj odpowiedź