Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kinesis Tripster At

#gravel #kinesis #hunt #szosa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 08:54

Po wielu poszukiwaniach w końcu kończę budować rower na ramie Kinesis Tripster AT. Wiem, że nie ma rowerów do wszystkiego, ale ten projekt jest próbą zbliżenia się jak najbardziej do takiego roweru. 80% czasu spędzam na szosie, ale potrzebuję również możliwości zjechania w teren, na szutrowe drogi pożarowe, treningów zimą w lesie oraz możliwości podłączenia fotelika rowerowego, aby od czasu do czasu jeździć z synem. Dodatkowo rower służy mi na dojazdy do pracy. Nie mam niestety możliwości przechowywania 2 rowerów więc próba złożenia czegoś jak najbardziej uniwersalnego.  Pod uwagę brałem wiele ram: kilka z planet x, on one gridd, ns rag +, nawet canyona endurace al. Ostatecznie stanęło na Tripsterze, bo wszystko mi w nim idealnie pasuje. No może mógłby być trochę lżejszy. Większość osprzętu to przekładka z starego prototypu, czyli gravela którego miałem złożonego na fitnessowej ramie Cube Sl Road.

 

IMAG0248.jpg

 

Specyfikacja:

Rama: Kinesis Tripster AT - Arran Blue, roz. 57

Widelec: Kinesis full carbon

Stery: Fsa zintegorwane

Koła: wersja szosa: Mason x Hunt 4 seasons + Schwalbe Pro One 28c załozone tubeless

         wersja gravel: Hunt 4 seasons gravel + Panaracer gravelking 35c załozone tubeless (planowana wymiana na coś szerszego w przyszłości)

Kaseta: wersja szosa: 105 5800 11-32

             wersja gravel: cs-hg800 ultegra 11-34

Tarcze: wersja szosa: Ultegra SM-RT800 160mm

             wersja gravel: SLX SM-RT66 160mm

Korba: 105 5800 50-34 172.5mm + miernik mocy 4iiii

Support: Ultegra

Klamkomanetki: RS505 - hydrauliczne

Przerzutka tył: 105 5800 GS

Przerzutka przód: 105 5800

Łańcuch: KMC X11

Hamulce: Ultegra BR-RS785 Post mount

Mostek: Ritchey comp 80mm (planowana wymiana na 100, lub 110mm)

Kierownica: Ritchey Wcs Evo Max 420 mm

Dzwonek: Knog Oi

Koszyki na bidon: Lezyne Flow Cage x3

Sztyca: Deda zero 100

Siodło: Selle Italia Max Flite Gel Flow

Owijka: Supacaz Super Sticky Kush

Mocowanie komputerka:  Wahoo Elemnt Bolt

Pedały: Look Keo Easy

 

W konfiguracji szosowej razem z wszystkimi koszykami na bidon, mocowaniem wahoo oraz dzwonkiem rower waży około 9.7kg.

 

 

Póki co wklejam zdjęcia ramy, cały rower w dwóch konfiguracjach wkleję w weekend. Jest już prawie poskładany, czekam tylko na adapter Flat mount to post mount na tył i zestaw do odpowietrzania. W piątek powinno dość, swoja drogą adapter zamówiony w polskim sklepie tydzień temu są w stanie wysłać w najbliższy poniedziałek (czyli po półtorej tygodnia, mimo że na stronie napisane, że dostępny w 2-3 dni), a zakupiony w bike24 wczoraj będę miał jutro. Ciężko jest wspierać lokalne sklepy, jeśli obsługą klienta (odpowiedź na maila z pytaniem o wysyłkę była po 36h) i stanami magazynowymi są mega do tyłu w stosunku do zagranicznych (w wiggle pomylili adapter, ale po 1 mailu w przeciągu 30 minut miałem z powrotem pieniądze na paypalu (z informacją, że pomylony adapter mam zutylizować). Póki co nie do pomyślenia raczej u nas.



#2 er_te

er_te
  • Użytkownik
  • 710 postów

Napisano 05 lipiec 2018 - 23:07

Cieszy trzeci Kinesis na forum, jako użytkownik tytanowego Tripstera, w ciemno obstawiam, że będziesz zadowolony, albo i lepiej. Jakość ram od Kinesisa jest wzorowa.



#3 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 07 lipiec 2018 - 13:05

Rower złożony. Pierwsza stówka za mną. Sprawuje się bardzo fajnie, jest wygodny, chociaż wiadomo nie za szybki czy zrywny. Najbardziej zadowolony jestem z jazdy po słabej jakości asfalcie czy szutrze. Miałem 1.5 km odcinek szutru i przy 30km/h praktycznie bajka na oponach 28c. Do wymiany na pewno jest mostek na 100 albo 110mm. 

Kilka zdjęć:

IMAG0259.jpgIMAG0263.jpgIMAG0262.jpgIMAG0257.jpgIMAG0256.jpg


  • stryjek, 4gotten i lukeuszlfc lubią to

#4 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 07:51

Wersja gravel:

IMAG0309.jpg

IMAG0310.jpg



#5 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 14 lipiec 2018 - 09:59

Ładniuśki. Gratki!

#6 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 14 lipiec 2018 - 11:31

Ale pod taki szuter jak na focie to chyba jednak gravel to za mało ;).

#7 gkrupkowski

gkrupkowski
  • Użytkownik
  • 44 postów

Napisano 14 lipiec 2018 - 11:46

Ale pod taki szuter jak na focie to chyba jednak gravel to za mało ;).

 

Daje rade :) Byle nie dłużej niz kilkaset metrów :)