Skocz do zawartości


Tytan Vs Karbon - Porównanie Użytkowników.


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2018 - 13:55

Zastanawiam się nad kupnem szosowej ramy tytanowej. Cena bardzo dobra, mieć zawsze chciałem, więc... :)

Czy ktoś przesiadł się z dobrze amortyzującej ramy karbonowej na tytanową?

Czy ktoś jeździł na "dobrym" i "złym" tytanie? Pytanie dotyczy kwestii tego czy sposób wykonania ramy z tego materiału może mieć negatywny wpływ na właściwości tłumiące?

Kwestia widelca - w tym przypadku będzie karbonowy. Czy to że rama zrobiona jest z tytanu będzie również odczuwalne? Czy z przodu ma znaczenie właśnie widelec, kierownica, koło i opona?

#2 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2018 - 14:00

Tylko uwzględnij, że w istocie taka rama to nigdy nie jest czysty tytan, tylko jego stop, większa lub mniejsza domieszka z aluminium. Podejrzewam, że taka rama będzie bardziej żywotna od zwykłego alu, ale nie spodziewałbym się po takiej ramie jakichś cudów pod względem komfortu jazdy.



#3 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2018 - 14:46

Wiem że to jest stop, nie zmienia to faktu że ramy te mają opinie komfortowych.

Porównanie do alu nie ma dla mnie znaczenia- jedynie porównanie do dobrego karbonu.
Miałem Treka Domane, który jest wysoko oceniany w kwestii komfortu jazdy po nierównych nawierzchniach - mnie pod tym względem nie przekonał.
Po Domane przesiadłem się na Madone z 2012 roku i na nierównych nawierzchniach jest lepszy niż Domane.

Może ktoś jeździ na Domane lub np Rubaixie od Speca a ma też tytanową szosę i może coś napisać o odczuciach.
Rama która mnie interesuje nie jest bardzo finezyjna- waga Mki to wg producenta 1510 gramów a najlepsze ramy ti potrafią ważyć pół kilograma mniej.

Ja nie oczekuję komfortu roweru mtb z pełną amortyzacją.

#4 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lipiec 2018 - 15:05

Ja jeżdżę na Rube od Speca, ale to jest wersja z amortyzacją, więc odczucia z jazdy nijak się mają do jakiegokolwiek hardtaila, a czuć to zwłaszcza jak się człek już przyzwyczai i wsiadzie na chwilę na "normalną" szosę, jak to trzęsie i chce się jak najszybciej wracać do Rube :) 



#5 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 13 lipiec 2018 - 15:15

Wiem że mój dylemat jest trudny co do odpowiedzi bo tytan nie jest popularny.
Jakiś czas temu - chyba - był rower na takiej ramie w dziale nasze rowery.



Dodaj odpowiedź