Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przestroga Przed V-Kami Saccon


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 26 lipiec 2018 - 22:38

Bry. 

 

Kumpel przesłał mi dziś kilka fotek ze swojej niedawnej katastrofy spowodowanej ułamaniem się ramienia w przedniej V-ce firmy Saccon (po sprawdzeniu to jakaś włoska firma). Z podporządkowanej wyjechał mu samochód, kolega dał po hamplach, żeby się ratować, ale hamulec nie wytrzymał, a powinien. W wyniku tego stracił panowanie, ześlizgnęła mu się jakoś dziwnie noga tak, że przejechał podudziem po ostrej jak brzytwa krawędzi fundując sobie bliznę do końca życia. Szczęśliwie skończyło się na upadku na maskę, która złagodziła późniejszy szlif na asfalcie. Z tego co wiem rower był nowy, więc nie ma mowy o zmęczeniu materiału. Wada produkcyjna, która może dotykać i inne partie tego modelu.

 

Jesli ktoś użytkowników ma takie hamulce zamontowane na góralu/mieszczuchu

 proszę być ostrożnym i nieufnym. 

 

Jednocześnie jeśli na forum jest ktoś kto prowadzi sklep, a któreś z jego rowerów wyposażone są w ww. hamulce i ma jakiś lepszy kontakt z producentem, to może warto by do nich zagadać.

 

Poniżej zdjęcia (UWAGA - SĄ NA NICH RANY CIĘTE I KREW):

 

 

 

 

 

 

fp3ub8.jpg

 

2enwym9.jpg

 

2yzdac9.jpg

 

2vailhd.jpg


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 lipiec 2018 - 05:18

Przy całym szacunku i współczuciu, bo sytuacja niewątpliwie jest paskudna... Gdyby każda awaria jednej sztuki produktu miała owocować ostrzeżeniem przed firmą, prawdopodobnie żadna firma świata nie przetrwałaby roku.

Rozumiem emocje, ale zachowajmy umiar, szczególnie kiedy (mimo wszystko) nie znamy wszystkich okoliczności.

Nie, nie mam w ofercie hamulców Saccon ;)
  • Ciachoorsky lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 lipiec 2018 - 06:57

Rana powierzchowna, do przysłowiowego "wesela" się zagoi. Blizn na całe życie raczej nie będzie, jedno miejsce nieco głębsze, tam można byłoby złapać szwem, na resztę plasterek i po bólu. 

Coś skuteczność hamowania była kiepskawa, raczej przy dobrych hamulcach, odpowiednim wyregulowaniu i niezbyt dużej sile zacisku powinno się praktycznie zablokować koło. Fakt, ewidentna wada materiałowa, ale jak dla mnie hamulce też nie były należycie wyregulowane.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#4 scar

scar
  • Użytkownik
  • 125 postów
  • SkądWU

Napisano 01 sierpień 2018 - 14:23

Saccon to firma z wieloletnimi tradycjami tandety.

W połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy popularność dopiero zdobywały klamki z linkami pod owijką,

naprodukowali takiego badziewia, że od patrzenia się psuły.





Dodaj odpowiedź