Skocz do zawartości


Zdjęcie

Shimano 105/ultegra Z 2 X10 Na 1 X 10


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 19:35

Cześć,

wiem, że temat jest dość często poruszany, więc już go w miarę możliwości rozpoznałem, ale z uwagi na fakt, że pierwszy raz zabieram się za modyfikację roweru, zanim zacznę zakupy, chciałbym się poradzić i upewnić co do poczynionych przeze mnie ustaleń.

 

Do rzeczy, jeżdżę między innymi na Lapierrze CX z 2012 r. Rower się już dość mocno zużył, ale nie chcę się z nim rozstawać (jest bardzo wygodny, a przy tym można pojechać dość szybko), więc postanowiłem na podstawie ramy zbudować sobie przełaj z napędem 1x (modyfikacji będzie więcej: malowanie, nowe: kierownica, mostek, sztyca, siodełko i pedały), przeprowadzając jednak modyfikację bez kupowania całego nowego napędu (tarcze korby, łańcuch i kaseta i tak już proszą się o kolejną wymianę), a zatem pozostając przy Shimano.

 

Na ten moment rower jest wyposażony w napęd Shimano 105 5700, za wyjątkiem tylnej przerzutki w postaci Ultegry RD-6700. Chciałbym zamontować układ: owalna tarcza 40t i kaseta 11-42. Co do kasety, to myślałem o Sunrace MX3. Oczywiście trzeba będzie dołożyć Road Linka Woolf Tootha (a może jest jakaś alternatywa), czy mam rację? Nie mam pomysłu, jaki blat kupić. Szukam rozwiązania budżetowego, więc produkty w stylu Wolf Tooth traktuję raczej jako ostateczność. Proszę zatem o radę, co kupić. Jaki łańcuch założyć?

 

Może macie jakieś dodatkowe rady lub uwagi, a jeśli tak, będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Kamil

 

 



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 03 sierpień 2018 - 20:41

Sunrace robi znacznie tańszą przedłużkę haka: SUNRACE SP570 - Adapter haka przerzutki

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 03 sierpień 2018 - 21:04

Super. Dzięki za info!

#4 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 04 sierpień 2018 - 06:58

na allegro/aliexpress są wschodnie blaty NW i całkiem sobie radzą, chyba że chcesz wesprzeć polską produkcję to polecam banless.



#5 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 04 sierpień 2018 - 13:32

Mam korbę Shimano FC-CX50, więc myślałem o takiej Banless:

https://banless.pl/p...lna-5x110BCD/35

#6 KamilZlg

KamilZlg
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 20 sierpień 2018 - 09:09

Napęd zmodernizowany. Działa bez problemu. Zostawię informację, jak ostatecznie go złożyłem, na wypadek, gdyby ktoś takich poszukiwał.

 

Tarcza owalna Banless 5x110BCD (u mnie 42t). Kaseta SunRace MS3 11-40t. Adapter Sunrace SP570. Łańcuch Shimano CN-6701.

 

Pozdro



#7 Rolf

Rolf
  • Użytkownik
  • 59 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:29

Czy taki adapter może zostać użyty, aby przerzutka sram rival z krótkim wózkiem obsłużyła kasetę 11-32 (lub 11-36) w napędzie 2x10?





Dodaj odpowiedź