Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trasa Poznań - Bydgoszcz którą drogę wybrać?


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 13 październik 2010 - 18:34

Witam mieszkam w Lubinie w woj. dolnośląskim i chciałem się wybrać kawałek za Bydgoszcz mianowicie do Chełmna i chciałem zapytać o najlepszą najbezpieczniejszą trasę z Bydgoszczy do Poznania czy są tam jakieś boczne ulice czy cały czas tą krajówką?

#2 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 14 październik 2010 - 09:07

Witam czy trasa z Poznania do Bydgoszczy jest przyjazna dla szosowca?

#3 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 październik 2010 - 10:59

Hej!

Która trasa? Krajowa "piątka"? O tej zapomnij! Tydzień temu (jadąc samochodem) na odcinku Kościan-Leszno mijałem wypadek: 31-letni rowerzysta skończył życie na przedniej szybie Hondy Accord.

Drogi wojewódzkie (trzycyfrowe) też w sumie odradzam. Chyba że trzeba przejechać jakiś krótki fragment trasy...

Ale na pewno uda Ci się zaplanować trasę korzystając z drobnych lokalnych dróg. Lepiej narobić 20 km niż ryzykować.
Przykładowa "spokojniejsza" trasa (uwaga: nigdy nią w rzeczywistości nie jechałem) -> link

Poświęć w spokoju chwilę przed komputerem na dokładne zaplanowanie trasy. No i nie zapomnij zabrać zwykłej papierowej mapy ze sobą (czasami okazuje się, że "drogi asfaltowe" z Google Maps okazują się nieprzejezdne szosówką...).

Powodzenia! Zdaj relację, jaką trasę wybrałeś i jak się jechało, bo na pewno wielu z nas ten kierunek interesuje.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#4 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 14 październik 2010 - 11:22

Właśnie takiego kopniaka potrzebowałem aby nie jechać krajową 5-tką generalnie przed wyprawą rowerową teren zbadam jadąc samochodem nie jestem wariatem ale chciałbym tą trasę przejechać od bardzo wczesnego rana do późnego wieczora. Relacja z trasy na pewno będzie :) Bo generalnie wybieram się z Lubina na dolnym śląsku do Chełmna k. Torunia dystans 345km jak jadę samochodem teraz na święta będę jechał do tego włąśnie Chełmna samochodem to sprawdzę co i jak

#5 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 październik 2010 - 16:35

Na Twoim miejscu nie wpadałbym w ogóle do Poznania. Na Twoim miejscu jechałbym z Lubinia na Ścinawę Wińsko, Rawicz, w Ścinawie na moście było ograniczenie do bodajże 5 ton, nie wiem czy dalej jest, dużych aut nie powinno być. Trasa na Dolsk, Śrem, droga w gorszym stanie, ale rowerkiem idzie śmignąć, TIROWCY i inni którym zależy na czasie raczej ją omijają z racji stanu. Ze Śremu, aż do Łubowa możesz śmignąć 434. Dalej z Gniezna musisz pytać bo ścieżek nie znam ;-) Szerokości...


http://www.scinawa.p...st-otwarty.html

A jednak jest tylko 3,5 tony, więc ok:)


#6 neuropathic

neuropathic
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądLubin - dolny ślask

Napisano 14 październik 2010 - 16:43

Faktycznie na poznań wcale nie muszę się pchać nie wiem dlaczego GPS zawsze mnie tam pcha z moim samochodem może się okazać że km rowerem wyjdzie mniej jeżdżąc po wiochach. Jutro kupię dużą mapę polski i będę analizował trasę dokładnie A jeszcze w tym roku lokalnie po swojej trasie zrobię 3 pętle wyjdzie 280km i zobaczę ile zostało mi mocy w nogach i determinacji :D

#7 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 październik 2010 - 20:23

Jak jedziesz samochodem to w Lesznie odbij na 432 na Śrem i dalej 432 na Łubowo, na osobowe auto trasa idealna. Zaoszczędzisz przebijania się przez okolice Poznania. Nie wiem jak wlatujesz do samej Bydgoszczy, ale polecam ze Żnina przez Łabiszyn i Brzozę, omijasz wtedy Szubin i Białe Błota.

OT usunę później.




Dodaj odpowiedź