Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ Pomiar Mocy Dla Amatora ]


72 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_marcino_*

Gosc_marcino_*
  • Gość

Napisano 05 wrzesień 2018 - 09:29

A ja używam pomiru Ronde i w tym momencie wychodzi najsensowniej cenowo.

5800 kosztuję 1399 pln ( jest to druga generacja - ant+ / bluetooth)  osobiście uważam że nie ma wiekszych różnic pomiędzy producentami ( używałem już kilku pomiarów)

 



#22 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 05 wrzesień 2018 - 12:21

Właśnie Ronde też wpadło mi w oko. Mało o tym pomiarze można znaleźć w internecie ale sporo sklepów sprzedaje to i dają na to gwarancję.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#23 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 19:31

W tej cenie można kupić 4iiii, który jednak ma trochę lepiej dopracowany firmware i oprogramowanie wspierające.



#24 sante

sante
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 29 marzec 2019 - 09:48

Witam

 

Test miernika od inpeak

 

https://www.youtube....h?v=LGrFELAi3Qk

 

 



#25 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 29 marzec 2019 - 11:50

Witam

 

Test miernika od inpeak

 

https://www.youtube....h?v=LGrFELAi3Qk

 Nie wyszedł zbyt dobrze. Używam Inpeaka od kilku miesiecy i na jego obronę powiem, że nie zauważyłem jakiś anomalii. W czasie treningu wartości mocy pozostają takie same przy identycznym oporze i kadencji. Zdarzały się jakieś wahnięcia, ale do końca nie wiem, czy to wina miernika, trenażera, czy też mojej lewej nogi.



#26 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 marzec 2019 - 18:03

W czasie jednej jazdy (jednej kalibracji) w teście też był stabilny. Problemem były niedeterministyczne wyniki kalibracji. Czyli przy tej samej mocy raz pokazywał 250W, a za drugim razem 280W. Jesteś w stanie to zweryfikować?



#27 sante

sante
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 marzec 2019 - 09:09

 Mnie się wydaje, że to wina złej kalibracji.

snap7204j_qwqaqpq.jpg

U mnie przy takim wyniku (1,2,3,itd)zawsze zaniżało pomiar. Z kolei jak wynik kalibracji był (-1,-2,-3itd) to zawyżało
Stabilnie było kiedy wynik kalibracji wynosił 0.



#28 herakles007

herakles007
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 19:14

przeczytaj komentarz inpeaka pod filmem...



#29 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 19:39

Do testu Gplamy jest część druga po poprawkach firmware, tam Inpeak wypadł śpiewająco. Mam w rowerach Inpeak, Ronde i 4iii, w mojej ocenie jakość od max do min to 4iii, Inpeak, Ronde. 4iii jest na tym samym poziomie precyzji, co Inpeak, ale ma opcję ustawiania współczynnika L/R (Ronde też ma). Ronde ma słabszą precyzję, choć trzyma parametry deklarowane, mniej wygładza i trochę gubi w peakach. Ale i tak każdy z nich polecę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#30 herakles007

herakles007
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 27 wrzesień 2019 - 19:44

Do testu Gplamy jest część druga po poprawkach firmware, tam Inpeak wypadł śpiewająco. Mam w rowerach Inpeak, Ronde i 4iii, w mojej ocenie jakość od max do min to 4iii, Inpeak, Ronde. 4iii jest na tym samym poziomie precyzji, co Inpeak, ale ma opcję ustawiania współczynnika L/R (Ronde też ma). Ronde ma słabszą precyzję, choć trzyma parametry deklarowane, mniej wygładza i trochę gubi w peakach. Ale i tak każdy z nich polecę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

Koniec końców Ronde 250zł tańsze. W moim przypadku, żeby to miało sens trzeba x2, a to daje pińcet.



#31 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:28

Mam pytanie bo jak tak oglądam te mierniki na to wszystkie są od 105 wzwyż, zaminuję coś do Shimano R345



#32 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:35

Nie kojarze czegokolwiek na Octalink.. Pomiary w pedałach pasują do wszystkiego.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#33 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 04 styczeń 2020 - 23:37

Mam pytanie bo jak tak oglądam te mierniki na to wszystkie są od 105 wzwyż, zaminuję coś do Shimano R345

a nie lepiej pójść w pedały ?  dorzucisz kilka stówek i kupisz favero assioma uno ... i po sprawie.  Jeśli bardzo cię piekli żeby mieć pomiar w tej korbie, możesz napisać do inpeaka ... być może zamontują w Twoim ramieniu ... mają usługe montażu miernika w "custom crankset" https://inpeak.pl/pl...custom-shimano/ na stronie nie ma tej korby, ale zapytać zawsze można ;) 



#34 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 05 styczeń 2020 - 00:04

dzięki, do komputerka dorzucić kilka stówek, do pomiaru mocy kilka i kilka godzin dłuższe przejażdżki i  baba mnie wywali w domu;)



#35 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 05 styczeń 2020 - 07:55

dzięki, do komputerka dorzucić kilka stówek, do pomiaru mocy kilka i kilka godzin dłuższe przejażdżki i baba mnie wywali w domu;)

Patrz na to rozwojow, zaraz pewnie zamarzysz o zmianie roweru ... I pomiar na takim ramieniu, nawet jak ci sie uda .... Pewnie wyrzucisz do kosza wiec albo dorzucisz do pedalow, albo wymienisz korbe ....chyba inaczej tego sie nie da ogarnac na octalinku.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#36 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 14 luty 2020 - 09:22

a jednak powracam do tematu, co sądzicie, co lepsze cena podobna FAVERO Assioma Uno czy GARMIN Vector 3S myślę, że za ok 1900 zł się je wychaczy. Favero ma baterie ładowalną i widoczny czujniek, gramin baterie wymienne i czujnik niewidoczny, ale czytałem, że jak się zle dokręci to zły pomiar wskazuje. Z tego co szukałem to są najtańsze pedały. Tak jak @KrissKross pisał pedały zawsze przerzucę do innej ramy dlatego zależy mi na żywotności.



#37 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 14 luty 2020 - 09:22

.



#38 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 14 luty 2020 - 09:53

Wydaje mi się, że rzut monetą.

Mam Assioma Duo i złego słowa nie powiem - chociaż mam je dosyć krótko.
Główny dotychczas zarzut jaki się doszukałem to "ciężko wspinający się blok", ja nie widzę tego problemu. Poza tym jest śrubka do regulacji. ;)
Poza tym przed zakupem widziałem same och i ach na ich temat.

Pedały Garmina na chwilę obecną mają jeden więcej gadżet w sofcie - pokazują jak naciskasz na pedał (rozkład sił na stopie).

#39 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 luty 2020 - 10:00

o garminach co chwile slysze, lub obserwuje cos zlego. Assioma kazdy chwali ze znajomych.



#40 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 14 luty 2020 - 10:24

Podobnie jak mess pisze ja obserwuję.



Dodaj odpowiedź