Skocz do zawartości


Zdjęcie

[ Pomiar Mocy Dla Amatora ]


72 odpowiedzi w tym temacie

#41 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 14 luty 2020 - 11:54

14kkm w zeszłym sezonie na Assioma Duo = zero problemów. Także jeśli wybór sobie zawęziłeś do tych dwóch pomiarów, biorąc pod uwagę różne opinie o Vectorach nawet bym nie patrzył w ich stronę. Ale to oczywiście nie znaczy, że musi to być regułą ;)



#42 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 14 luty 2020 - 14:31

Dzięki za odpowiedzi :) To będę filował na Assiome ale raczej zdecyduję się uno, bo budżet chciałem tak do 2k i na tą moją jazdę styknie. Może jakaś promka do lata się zdarzy, na bikester nie mają, a tam co chwilę dostaje 10% rabatu. Nie wiecie jaki polski sklep rzuca kody rabatowe? Bo cena mniej wiecej taka sama ok 1840 zł



#43 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 14 luty 2020 - 14:38

Napisz maila do każdego, czy sprzedadzą Ci za tyle i tyle. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Możesz się powołać na najniższą cenę jaką znajdziesz w necie.

Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka

#44 d.m.

d.m.
  • Użytkownik
  • 152 postów

Napisano 14 luty 2020 - 17:08

Ja idę w lewe ramie Stagesa do Cannondale'a. Podoba mi się elegancja tego rozwiązania. Minus taki, że nie przełożę do innego roweru (chyba, że tez będzie miał Hollowgrama).



#45 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2020 - 21:27

Mam asso
Iome uno od black friday, fajna sprawa kupilem za 1650 plnow, nie ladowalem ich jeszcze od nowosci 🤣🤣🤣🤣 bateria trzyma fajnie. Jedyny problem jaki mialem to brak instrukcji w jezyku polskim, ale ogarnalem. Trzeba sciagnac apke i podlaczyc do ladowania, zeby moc je aktywowac. Pozniej dzialaja i zapominasz o tym ze masz pomiar. O vectorach troche sie nasluchalem od kolegow, stad moj wybor padl na Favero

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



#46 cegla11

cegla11
  • Użytkownik
  • 92 postów

Napisano 18 luty 2020 - 06:49

Dzięki za rencencje, a w którym sklepie kupowałeś? Właśnie poczekam na święta może będą jakieś promocje

#47 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1133 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 18 luty 2020 - 08:41

Ja kupiłem Inpeak na swoim ramieniu do R8000. Przekonało mnie do tego polskie prawo :) Jednak support na miejscu to pewien komfort.



#48 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 18 luty 2020 - 10:53

Dzięki za rencencje, a w którym sklepie kupowałeś? Właśnie poczekam na święta może będą jakieś promocje

centrumrowerowe.pl

 

Ja kupiłem Inpeak na swoim ramieniu do R8000. Przekonało mnie do tego polskie prawo :) Jednak support na miejscu to pewien komfort.

Tylko kolega musiałby cała korbę wymienić z supportem, co do drugiej cześci zgadzam się. 



#49 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 lipiec 2020 - 11:22

Czy komuś w ostatnim czasie udało się kupić w dobrej cenie Favero Assioma Duo?

 

Rozglądam się za tymi pedałami, ale w większości sklepów (polskich i zagranicznych) towar niedostępny albo ceny bardzo wysokie, w granicach 3,5 k. Wnioskuję, że jest na nie taki popyt, że wszelkie partie schodzą momentalnie ze stanów magazynowych. 



#50 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 23 lipiec 2020 - 13:09

https://wertykal.com...wie-strony/4298

 

 

3069 to zdecydowanie nie "w granicach 3,5k" :)


Ribble R872 - Octane One Gridd


#51 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 lipiec 2020 - 15:56

O, dzięki, faktycznie piszą, że jest. Wydawało mi się, że patrzyłem wczoraj na Wertykala i było info, że niedostępny. 



#52 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 30 lipiec 2020 - 11:31

A jednostronne Favero ktoś gdzieś widział w dobrej cenie?

#53 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 20:50

I kolejne pytanie 😅
Bloki do Favero o mniejszym swobody niż 6 stopni?
Google nic nie znajdują. Przynajmniej na pierwszych stronach.

#54 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 20:55

Keo Look, czyli: czarne 0, szare 4.5, czerwone 9.
  • Bzyk lubi to

#55 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 21:10

Keo Look, czyli: czarne 0, szare 4.5, czerwone 9.

 

Dzięki. 

To ma przełożenie 1:1 do SPD-SL? Teraz jeżdżę w niebieskich z luzem 2 stopnie, więc przy szarych 4,5 stopnia będzie mocno luźno, a zerowych na pierwsze bym nie chciał.

 

Na allegro cała masa zamienników. Warto w to iść? Czy plastik to plastik?

https://allegro.pl/o...0-st-8005188111



#56 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 03 sierpień 2020 - 21:51

Jesli nie robisz krokow po domu, to nie widze wad zamiennikow. Ja Zwiftuje od groma, i wiekszosc krokow to po panelach etc. Gumy na oryginalach wtedy sie sprawdzaja.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
  • Bzyk lubi to

#57 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 04 sierpień 2020 - 04:25

Ok, wszystko jasne. Dzięki.

Teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Chciałem pójść w Assioma UNO, a obecnie mam Quarq Dzero. Jak to jest z pomiarem obustronnym w Quarqu? Jest on estymowany z jednej nogi czy tylko sam balans jest estymowany? Pokazuje mi różnice od 52/48 do 50/50 w zależności od intensywności i to mnie skłaniało w pójście w UNO z ewentualnym upgrade’m później na DUO, ale wtedy to wychodzi bardzo słabo ekonomicznie.

Co najlepiej zrobić patrząc pod kątem dokładność pomiaru - ekonomia?

#58 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 sierpień 2020 - 05:14

Kupowałem UNO od kolegi który przechodził na DUO. Więc może zamiast upgrade, po prostu sprzedasz jedne i kupisz drugie, jest niewielka szansa że to będzie bardziej opłacalne.

#59 tcp

tcp
  • Użytkownik
  • 501 postów
  • SkądZ nienacka

Napisano 04 sierpień 2020 - 05:44

Czy plastik to plastik?

 

Niby plastik to plastik jednak z wymiarami bywa różnie. Jedne wyrzuciłem już do kosza.

 




 

 



#60 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 04 sierpień 2020 - 21:00

Teraz zastanawia mnie jedna rzecz. Chciałem pójść w Assioma UNO, a obecnie mam Quarq Dzero. Jak to jest z pomiarem obustronnym w Quarqu? Jest on estymowany z jednej nogi czy tylko sam balans jest estymowany? Pokazuje mi różnice od 52/48 do 50/50 w zależności od intensywności i to mnie skłaniało w pójście w UNO z ewentualnym upgrade’m później na DUO, ale wtedy to wychodzi bardzo słabo ekonomicznie.

Co najlepiej zrobić patrząc pod kątem dokładność pomiaru - ekonomia?

 

A dlaczego tam (w quarq) miałoby być estymowane?

W pedale jednostronnym jeden pedał nie ma pojęcia co się dzieje z drugim pedałem.

W quark i innych na korbie pałąk ma dane z każdej fazy ruchu (mierzy odkształcenie pająka tensometrami).

To co musi estymować to jak jedna strona pcha i druga ciągnie.

Czyli nie wie, że jedną nogą pchasz 275W a drugą stroną ciągniesz 25W.

On to widzi jako 300W (oczywiście upraszczając bo widzi tak naprawdę moment i odczytuje z akceleratora obroty).

Ale raczej mało kto ma tak skopaną mechanikę ruchu, że podciąga jedną nogą znacznie mocniej niż drugą proporcjonalnie do pchania.

Zresztą to naprawdę nie ma znaczenia. Bo to cały czas napędzające 300W.

Znaczenie ma przy jednostronnym. Bo tam jest prosta operacja x2.

Mam powerboxa bez balansu i power2maxa z balansem.

Nie widzę sensu dopłacania do balansu w powerboxie (pewnie jakbym nie miał balansu w power2max to myślałbym, że jego znajomość zmieni moje życie a tak jestem daleki od tego).

Co powiedziawszy trochę się dziwię bo rozważałeś rower za kilkadziesiąt k PLNów.

A różnica to między UNO a DUO to chyba 1k PLN.

Bierz DUO i tyle.

Jak było na jednym blogu zastanawiać to się można czy bardziej się opłaci brać danie w chińczyku tańsze o 3 złote.





Dodaj odpowiedź