Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Krysium Elite - Dźwięk Podczas Jazdy.


11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 15 sierpień 2018 - 20:07

Czołem.

Kolejny problem z moim rowerem, już wszystkie inne w końcu ogarnąłem, ale ten pozostał. Koła już przy stosunkowo niewielkiej prędkości - tak z kilkanaście km/h(ale nie na sucho bez obciążenia na stojaku, tam tego nie wykryłem) "świszczą", nie jest to głośne, chroboczący napęd na kiepskim smarowaniu potrafi być głośniejszy, to nie jest też chrobot jak z zatartych łożysk, ale takie coś raczej w wysokich rejestrach. Szczerze mnie ten dźwięk trochę irytuje, ale mam wrażenie, że one po prostu tak mają, chciałbym potwierdzenia od kogoś jeszcze - mam jeszcze gwarancję mogę odsyłać, tylko nie wiem czy jest sens. Występuje to w obu kołach. Przód jest bardziej słyszalny, ale to może wynikać po prostu z tego jak się dźwięk rozchodzi i z tego w jakim miejscu jest umiejscowiony leb jak sie siedzi na rowerze ;). Jeździłem dziś na rowerze kumpla, gdzie ma aksiumy i niestety cięzko było to jednoznacznie wykryć, bo jego rower cały grał jak orkiestra, ale wydawało mi się przebijając się przez te hałasy, że też to słychać - tylko tu może być jakaś autosugestia. Jak podbije koło to tego z przedniego przesaję słyszeć (Ale że jeździć na przednim kole nie potrafię, to i takie coś trwa może sekundę ;) ).

 

Nie wiem czy to kwestia łożysk stosowanych przez mavicka, czy tych płaskich szprych? 



#2 renton

renton
  • Użytkownik
  • 430 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 08:56

Mam takie same koła tj. Mavic Ksyrium Elite.
To co słyszysz to raczej " świst" płaskich szprych. U mnie słyszę go podczas jazdy z prędkością 25 km/h i powyżej.
Koledzy jadący nieraz razem ze mną też go słyszą.
Obstawiam szprychy.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka



#3 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 16 sierpień 2018 - 13:27

zdejmij bebenek i przesmaruj ślizg (bialy) olejem mineralnym (imbus 5 plus plaska 17)

#4 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 16 sierpień 2018 - 15:01

Bębenek w przednim kole?;)

#5 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 16 sierpień 2018 - 18:50

mozesz rozkręcić oslonki piasty i dołożyć smaru/olejku. mialem podobny dzwiek i pomogla dopiero wymiana lozysk, natomiast te serii 6001 z przedniego kola kosztuja około złotówki

#6 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 21 sierpień 2018 - 10:15

A jakie kupiłeś, że problem ustąpił? Pytam bo cenowo jest ładny rozstrzał, od złotówki do 7 stówek...



#7 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:13

Z mojego doświadczenia wynika że maszyny w piaście przedniej bardzo rzadko wymagają wymiany- bez względu na cenę i markę piasty. Więc wg mnie możesz spróbować najtańszych opcji z uszczelnieniem RS (metalowo-gumowym). Jeśli nie jeździsz w mokrych warunkach możesz spróbować oszczędzić na stratach mocy generowanych przez uszczelnienia i założyć łożyska z uszczelnieniem metalowym "ZZ". :)
Pamiętam że jeszcze jakiś czas temu łożyska w piastach Mavica były nie do zdarcia (podobno ostatnio się to zmieniło) więc probowalbym nabyć takie same co do producenta jak te stosowane fabrycznie.

#8 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:32

Tyle ze te fabryczne od nowosci posysają ;).

#9 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 22 sierpień 2018 - 13:53

bierz skf albo ezo, to sa chyba 6001

#10 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 22 sierpień 2018 - 14:42

Tyle ze te fabryczne od nowosci posysają ;).


Wynika że masz nowy wypust :)
Z drogich łożysk - skoro pytasz co zyskujesz kupując drogie- zdecydowanie nie polecam Enduro które w wersjach podstawowych oferują bardzo mało za wysoką cenę. Jakość kompletnie nie przystaje do nazwy. :)

#11 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 08 marzec 2019 - 15:33

Widzę że kilka osób z twego wątku użytkuje Mavic Krysium Elite. Prosze napoiszcie co sądzicie o tych kołach bo zamierzam się na nie. Jak wyglądają sprawy serwisowe piasty? Czy ktoś z was prostował obręcz. Czy koła są sztywne? Czy ktoś z Was musiał wymienić obręcz?



#12 siwymariusz

siwymariusz
  • Użytkownik
  • 16 postów
  • SkądOkolice Metropolii Śląskiej :)

Napisano 02 maj 2019 - 15:22

Mam je ponad 3 lata ( moja waga 70-72 kg ) na śląsku po dziurawym asfalcie .Zrobione około 20 000 km , nic mi się nie działo.

Jedno co zauważyłem to w 2018 r przy upałach w tylnej piaście lekko wyszło coś jak olej ( smar ) .

Nic do dzisiaj nie musiałem robić przy kołach i nie musiałem centrować .

Ale to moje odczucia do Mavika.





Dodaj odpowiedź