Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warszawa-Kraków-Zakopane - Rekomendacje


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Koniunl

Koniunl
  • Użytkownik
  • 685 postów
  • SkądHolandia

Napisano 19 sierpień 2018 - 06:35

Cześć, dawno mnie na forum nie było ale mam interes :). Koleżanka z biura w Kalifornii będzie we wrześniu w Polsce, ma plan spędzić po 4 dni w Warszawie, Krakowie i Zakopanem. Zabiera ze sobą rower i spytała mnie o rekomendacje tras w każdym z tych miejsc. Jeśli chodzi o Tatry to mogę jej pomóc, ale w Warszawie i Krakowie nigdy nie jeździłem na szosie, jakie byłyby najciekawsze trasy w tych okolicach?

#2 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:30

Na szosę jak rozumiem? Wszystko zależy jakie przewyższenia, dystanse itp.

 

 

W Krakowie najlepiej chyba wypad do Ojcowa (przez Korzkiew), przelot dol. Prądnika przez Pieskową Skałę do Sułoszowej, potem przez pola np. w okolice Jerzmanowic, gdzieś w dół przez którąś z dolinek (może Będkowską, bo wyasfaltowana, a skały dość spektakularne). Zresztą jakbym miał wybrać jedną drogę w okolicy Krakowa, to zdecydowanie właśnie odcinek Ojców-Pieskowa Skała (kręta droga, dolina, lasy, stawy, zamki, skały). Można się też próbować wbić od strony Trzyciąża do Sułoszowej, widokowa trasa przez pola, przelot do Ojcowa, z Ojcowa wyjechać serpentynami do DK94, stamtąd przez okolice Jaskini Wierzchowskiej do dol. Będkowskiej. Generalnie turystyczniekrajobrazowo chyba właśnie północ i zachód najfajniejsze (ale też mogę być nieobiektywny, bo to moje domowe strony).

 

Bardziej lajtowo - można jechać Wiślaną Trasą Rowerową czy to na wschód, czy na zachód od miasta (na zach. może o tyle lepiej, że można dojechać WTR np. do Łączan, wrócić sympatycznymi drogami wzdłuż Wisły - albo przebić się za A4 i przez dol. Sanki do Kryspinowa.

 

Jakiś tam na szybko wyklikany Ojców - tutaj https://www.plotarou...om/route/670704(wyjazd z miasta orientacyjny, zależy gdzie będzie mieszkać). WTR  zachód - tu https://www.plotaroute.com/route/670706 (sam WTR orientacyjny, ale trasa jest świetnie oznakowana).

 

 Na dłuższy wyskok można np. zrobić rundę po zamkach na Orlich Gniazdach (Korzkiew, Ojców, Pieskowa Skała, Rabsztyn, Smoleń, może ew. Ogrodzieniec) - ale to już ponad 100 km gdzieś. Albo np. cały WTR do Oświęcimia czy Tarnowa - i powrót pociągiem (albo też pociągiem tam, powrót rowerem). 

 

Na południe - Kalwaria i Lanckorona, z Tyńca przez Skawinę, Radziszów, Sułkowice i Zembrzyce, ew. można zrobić rundę do Dobczyc i objechać jezioro dookoła - też sympatyczna widokowo trasa.  

 

Generalnie tylko w okolicach Wisły i na wschód od Krakowa jest płasko, tak to hopki/górki.


  • Koniunl lubi to

#3 mucher

mucher
  • Użytkownik
  • 283 postów

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:48

A - jeśli o Tatry i okolice chodzi, nowozbudowany odcinek Szlaku Wokół Tatr od Gronkowa do Kacwina jest super - świetny widokowo, górzysty - można jechać tamtędy, wrócić np. przez Niedzicę i Frydman (albo przez Łapsze i np. wyjechać jeszcze na Łapszankę). 





Dodaj odpowiedź