Skocz do zawartości


Ból Spodu Stopy Przy Dłuższej Jeździe


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2018 - 09:09

Cześć, w tym roku zacząłem jeździć nieco dłuższe trasy tj. w mojej ocenie chodzi o ponad 150 km na raz - było 170 km, było 180 km, było 250 km, było też 300 km w jeden dzień.

I wszystko byłoby super, gdyby nie uczucie bólu od spodu stopy które pojawia się właśnie po około 150 km. Tylko na jednej, bo prawej stopie. Na krótszych dystansach niczego takiego nie miałem. Wydaje mi się, że bloki SPD są ustawione ok, bo gdyby nie były, pewnie wyszłoby szybciej. Czynników jest natomiast kilka:

  • pedały M540
  • od czerwca buty SH-XC7, wcześniej XC51, ale występowało na obu
  • korba z ramionami 170 mm
  • mam płaskostopie, używam wkładek termoformowanych, ale czy jeździłem z nimi czy na oryginalnych shimano, było to samo
  • skarpetki decathlonowskie (może i to ma znaczenie?)

Czytałem, że przy dłuższych dystansach można spróbować przesunąć bloki niżej tj. aby były bardziej pod centrum stopy - prawda to? Poza tym sam nie wiem.. zrobić bikefitting? Samemu nieco już kombinowałem i rezultatów nie ma. 



#2 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 sierpień 2018 - 11:20

Po pierwsze od dłuższego chodzenia też bolą nogi. Po drugie jaka kadencja? 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#3 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 19 sierpień 2018 - 11:25

Mam taki sam ból po zmianie ze starych butów Shimano R32 (czy jakos tak) na Sidi Kaos Air. Zewnętrzno-dolne częsci (koło małego palca) obu stóp bolą, szczególnie na długich podjazdach w dużej temperaturze.

Wsadziłem do butów wkładki aptonia 300 i jest lepiej. Ustawienie bloków też poprawiałem. Skarpety też z deca i na razie 400-tka przeszła bez większych bóli. Wcześniej 250-350 konczyło się cierpieniem i utykaniem przy chodzeniu, nieraz i przez dobę po wycieczce.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#4 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 19 sierpień 2018 - 11:58

Po pierwsze od dłuższego chodzenia też bolą nogi. Po drugie jaka kadencja? 

 

Średnio okolice 90. Na najcięższych podjazdach mam minimum 70, na płaskim najczęściej okolice 90-95. 



#5 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 19 sierpień 2018 - 17:43

Ustaw bloki w ten sposób, aby 3/4 nacisku przenosił duży palec.

Wyprofilowanie podeszwy i jej indeks twardości też ma znaczenie.



#6 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 sierpień 2018 - 13:25

XC7 to twarde buty.

Tak w sumie to co Cię boli przód, tył, sklepienie ?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#7 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 20 sierpień 2018 - 14:00

Nieco pas pod palcami, od wewnętrznej strony. Powiedziałbym że okolice tej "poduszki" pod dużym palcem. 



#8 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 sierpień 2018 - 12:17

Może być zły rozstaw pedałów.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź