Skocz do zawartości


Zdjęcie

Druga Szosa W Granicach 5K Pln


93 odpowiedzi w tym temacie

#41 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 09:29

Pisałem wyraźnie o bagażniku na dach z uchwytem łapiącym ramę. Jakbym widział dziecko które wpycha sobie palce do uszu i krzyczy "Nie słucham cię, nananana, nie słucham cię!" ;)

 

Używam Thule 598 + dla pewności osłona Thule 984 - zero problemów z karbonem. 



#42 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 sierpień 2018 - 09:34

Ubawiłem się od tych głębokich rys w karbonie od wąsów z opony :)

W lakierze rozumiem, ale w karbonie?.. 


  • EmPe lubi to

#43 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 24 sierpień 2018 - 09:49

Ale po co przechodzić takie męczarnie, katusze i cierpienia z karbonem? Sprzedać to w cholerę, uwolnić się i kupić rower aluminiowy

(koniecznie z aluminiową sztycą i widelcem) hehe.

A po co te złośliwości? Są spore szanse że rower pójdzie na sprzedaż, na razie próbuję powalczyć z moim OCD, ale przegrywam :P.

 

Głownie dlatego odwlekam sprzedaż, że średnio widzę na razie coś na co bym chciał zamienić. Rose ma lekkiego aluminiaka w fajnej cenie, ale malowanie nie do końca moje, oczywiście linki zintegrowane, support pressfit. Zresztą pewnie na dniach nie będzie mojej rozmiarówki, nie zdążę swojego sprzedać ;).



#44 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 09:59

Akurat u Rose sprawdź realną wagę, podana na stronie ma mało wspólnego z realiami. Jeśli chodzi o Pro Sl 2000 - na stronie Rose waga dla rozmiaru 57 to 7,95kg, w teście dla rozmiaru 55 wyszło 8,51 kg... 

https://www.bikerada...5-review-51985/

 

Najlżejsze alu w "normalnej" cenie to chyba Cannondale CAAD



#45 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:05

Tylko z głupim, dość zamkniętym ekosystemem suportu i co za tym idzie korb. Gdyby nie to już miałby CAAD12.


Trzepak 

"MAMIL"


#46 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 24 sierpień 2018 - 10:11

Myślałem o Xeonie RS od Rose.

Caada rozważałem zanim kupiłem ten karbonowy. Ale po ruszeniu googlem jak sie posypały opinie o trzeszczących supportach, problemach, kombinacjach alpejskich z przejściami na wkręcany itp. to się na tyle przestraszyłem, że zacząłem szukać czegoś z BSA ;].

Nie wiem, na razie dla siebie nie widze dobrego wyboru. Sklep Treka mam na miejscu i on ma przynajmniej wieczystą gwarancję na ramę(więc jak zacznie trzeszczeć to podjeżdżam do sklepu 5 km i niech oni się martwią) to byłby wybór z rozsądku, na 105 katalogowo jest 6600, więc pewnie coś by sie z tego zbiło, ale malowanie nowe średnio mi leży(chociaż srebrne nie jest złe), na ten rok mieli fajne biało czerwone.
https://www.trekbike...olorCode=purple

No i to jest rower jednak też do robienia, w sensie zbijania wagi, katalog mówi 8,75kg... Pewnie kółka na pierwszy ogień, ale nawet po nich będzie ociężale(mój karbon teraz waży 7,2kg tak jak sie podaje katalogowo bez pedałów na mavickach krysium elite. Doliczając koszyczki, pedały(używam górskich pdm 540- zdrowe 350g ;) ) i garminowskie pierdołki wychodzi trochę ponad 7,6kg).

#47 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:09

Nie wiem, na razie dla siebie nie widze dobrego wyboru. Sklep Treka mam na miejscu i on ma przynajmniej wieczystą gwarancję na ramę(więc jak zacznie trzeszczeć to podjeżdżam do sklepu 5 km i niech oni się martwią) to byłby wybór z rozsądku, na 105 katalogowo jest 6600, więc pewnie coś by sie z tego zbiło, ale malowanie nowe średnio mi leży(chociaż srebrne nie jest złe), na ten rok mieli fajne biało czerwone.
https://www.trekbike...olorCode=purple

No i to jest rower jednak też do robienia, w sensie zbijania wagi, katalog mówi 8,75kg... Pewnie kółka na pierwszy ogień, ale nawet po nich będzie ociężale(mój karbon teraz waży 7,2kg tak jak sie podaje katalogowo bez pedałów na mavickach krysium elite. Doliczając koszyczki, pedały(używam górskich pdm 540- zdrowe 350g ;) ) i garminowskie pierdołki wychodzi trochę ponad 7,6kg).

 

Myślałem podobnie celując w Emondę ALR. Jednak zamiast kupna gotowego roweru I zbijania wagi zakupiłem tylko "frameset" i na nim zbudowałem nową maszynę z wagą poniżej 7kg. Wyszło taniej, bo niektóre komponenty przełożyłem ze starego roweru, a inne zakupiłem czyhając na okazje w sklepach internetowych bądź nabywając od forowiczów.



#48 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 24 sierpień 2018 - 11:24

Ja wiem, w końcu w tym rowerze mam bdb osprzęt i nic tylko przełożyć, ale jestem już tak zmęczony tym grzebaniem w nim, że po prostu nie bardzo mi się chce to składać samemu i rozwiązywać kolejne problemy. Chciałbym coś co działa. Ten obecny w końcu działa, tylko dźwięk piast i napędu mi sie nie podoba, ale dzialać działa, biegi ładnie zmienia, nie strzela etc.



#49 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 12:03

Pozwolę sobie przerwać Waszą dyskusję na temat wyższości jednego typu ramy nad drugą :P

Mam za sobą prawie 100km i jedno spostrzeżenie póki co. Na blacie jak chcę zrzucić na półbieg w zasadzie prócz „pstryknięcia” niewiele sie zmienia i wózek wcale się nie przesuwa w kierunku małej zębatki. Co prawda o ile nie robię mega krzyża, to nic nie trze, ale sam fakt mnie zastanawia czy tak może być czy trzeba to regulować. Z małej zębatki w kierunku dużej półbieg działa jak najbardziej ok. Dla przypomnienia 105.

#50 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 24 sierpień 2018 - 12:05

Na pewno wina karbonu! Na alu ramie wszystko dobrze pracuje  ;).

 

Sorry musiałem :D.


  • Bzyk lubi to

#51 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 12:22

A mówili, olej rower, idź na CrossFit...

#52 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:04

,Najlepiej żeby miał też linki na wierzchu, żeby się to dało łatwo naprawić w razie W. Ale dobrze wiem, że takich rowerów już praktycznie nie ma i pewnie znów kupię coś mniej lub bardziej zwydziwianego.

BMC ma taki model. :) teammachine alr01. 

-BSA

-linki na zwenątrz

-standardowy rozmiar sztycy.



#53 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 24 sierpień 2018 - 13:53

Dzięki, pomyślę :). Nawet jest czerwona, co na plus, bo lubię oczowalące(żółty, czerwień a najlepiej pomarańcz takie mam zboczenie ;) ), tylko jak znów zaufać BMC po takiej wpadce ;).

 

Sztyca chyba jest nie z przekrojem okrągłym tylko "D".



#54 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:06

Okrągłe 27,2 mm


Trzepak 

"MAMIL"


#55 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:14

Więc jak będzie z tym półbiegiem?

#56 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:22

Pewnie śrubka ograniczająca maksymalny wychył przerzutki jest zbyt mocno wkręcona lub linka za słabo naciągnięta. Mogą być te dwie rzeczy jednocześnie.


Trzepak 

"MAMIL"


#57 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:28

Nie nie, "w prawo" idzie pięknie i na blat wchodzi idealnie. Tylko jak z blatu chcę zrobić półbieg w dół, to wózek nawet nie drgnie. Tylko przy kolejnym ruchu dźwignią zrzuca mi od razu na małą zębatkę.

#58 Chikushou

Chikushou
  • Użytkownik
  • 871 postów
  • SkądOstrów Wlkp.

Napisano 24 sierpień 2018 - 14:44

Bo to zwykle jest ruch mniej więcej o 2-3mm :>



#59 Blue

Blue
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądKrak/Inwałd

Napisano 24 sierpień 2018 - 15:04

2-3mm to jest raczej znacząca różnica względem nie drgnie. Raczej ciężko 2-3mm nie zobaczyć z siodła. Szczególnie że jak rozumiem widzi wrzucanie półbiegu z małej.



#60 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 sierpień 2018 - 15:16

Nie nie, "w prawo" idzie pięknie i na blat wchodzi idealnie. Tylko jak z blatu chcę zrobić półbieg w dół, to wózek nawet nie drgnie. Tylko przy kolejnym ruchu dźwignią zrzuca mi od razu na małą zębatkę.


Wszystko się zgadza. Źle ustawiona przerzutka powoduje, że na biegu i półbiegu masz takie samo wychylenie.

Trzepak 

"MAMIL"




Dodaj odpowiedź