Skocz do zawartości


Zdjęcie

Igpsport Czyli Liczniki Z Gps


44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 02 wrzesień 2018 - 12:43

Witam. Posiada ktoś z Was licznik IGPSPORT? Widzę, że można ten sprzęt kupić jeszcze taniej niż Barytona. Pod uwagę brał bym jeden z dwóch modeli.
IGS618 z zestawem czujników u majfrendów wychodzi 600 zł. Mnogość funkcji nawet większa niż jest mi potrzebna oraz nawigacja.
Lub
IGS50E troszkę mniej funkcji ale i cena też niższa bo ok 400 zł z czujnikami.
Oda modele z bluetooth i ANT+.

Są też modele niższe które z czujnikami kosztują tyle co sigma bez GPS.

Szukam opinii na temat każdego modelu bo oferta bardzo ciekawa i chętnie dowiem się czy warto wydać na to swoje pieniądze.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#2 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 08:33

Ja mam od kilku miesięcy IGS618. Działa bez problemów, sparował się z czujnikiem prędkości/kadencji DuoTrap Bontragera i z najprostszym czujnikiem tętna (chińskim) jaki posiadałem. Ekrany można konfigurować dowolnie (od 1 do 10 wartości), jest dodatkowy z profilem przejechanej trasy. Ja jeżdżę rekreacyjno-turystycznie i czasem treningowo (ścigam się ze swoimi słabościami), dlatego wystarczająca jest dla mnie integracja licznika ze Stravą. Dostępna jest na komórki aplikacja, do której można logować się poprzez Stravę. Aplikacja łączy się z licznikiem i po pobraniu trasy automatycznie umieszcza ją na Stravie. W liczniku dostępna jest nawigacja. Najpierw była tylko po śladzie, w sierpniu wypuścili nowy firmware i dodano możliwość wczytania map - nie sprawdzałem jak to działa (nawigacja nie jest mi potrzebna), ale mapa dała się wczytać i wygląda, że powinno być OK. Przy ekranie nawigacji można dodać chyba do 4 pól z wartościami lub włączyć opcję podglądu profilu trasy z lokalizacją na nim. Software rozwijają (dodali mapy) i kontakt z serwisem jest dwustronny. Np. po wprowadzeniu map  okazało się, że duże kraje (w tym Polska) mają mapy w pliku, który nie dał się wgrać na licznik. Po moim pytaniu pewnie się obcięli, bo w odpowiedzi i na stronie pojawiły się wyjaśnienia o wielkości pliku mapy, wycofali wszystkie za duże. Po kilkunastu dniach pojawiły się pliki z mapami częściowymi (Polska podzielona jest na 4).

 

Jak na razie jestem zadowolony.

 

Jacek

 

 

 



#3 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 09:59

Dzięki super opisane. Jeśli to nie problem to dopytam jeszcze.
1. gdzie kupowałeś licznik?
2. Czy trasa zapisuje się automatycznie po ruszaniu czy trzeba włączyć zapis?
3. Czy licznik posiada auto start stop?
4. Czy by wysłać trasę do stravy trzeba podłączyć licznik do komputera czy synchronizuje się automatycznie bo bluetooth?
5. Ile wytrzymuje bateria z podłączonymi czujnikami?
To chyba na razie tyle 😀

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#4 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 10:26

Krawiol:

 

1. Był kupiony fizycznie w Chinach i przywieziony

2. Tak

3. Tak

4. Aby przesłać do Stravy trzeba:

- mieć włączony licznik

- uruchomić aplikację w telefonie

- zsynchronizować aplikację z licznikiem

- wybrać zapis trasy (można wiele) i rozpocząć wczytywanie. Po zakończeniu trasa wczytuje się automatycznie do Stravy (na youtube jest filmik to pokazujący)

5. Mam sparowany czujnik prędkości/kadencji i tętna. Po dwóch jazdach po 3-5 godziny wskaźnik dochodzi do maksymalnie do połowy, wtedy go ładuję - to mówię tak z pamięci, nie jeżdżę w ekstremalnie długie trasy i poziomem naładowania nigdy specjalnie się nie przejmowałem.

 

Jacek



#5 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 14:02

Czyli automatycznie nie uploaduje na strave, mimo połączenia z telefonem po BT?

#6 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 wrzesień 2018 - 14:20

Czyli automatycznie nie uploaduje na strave, mimo połączenia z telefonem po BT?

 

Trzeba uruchomić opcję synchronizacji ręcznie wskazując wcześniej plik/pliki z trasą. Ja łącze telefon z licznikiem tylko na czas synchronizacji.
 



#7 ASSASSING

ASSASSING
  • Użytkownik
  • 141 postów
  • Skądinternet

Napisano 03 wrzesień 2018 - 19:46

A czy ten licznik ma kompatybilne mocowanie z uchwytami garmina?



#8 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 08:48

A czy ten licznik ma kompatybilne mocowanie z uchwytami garmina?

 

Tak. Jeżdżę z uchwytem garmina dedykowanym do Treka mocowanym przy śrubach mostek-kierownica (mam Emondę).



#9 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 09:46

Urodziło się jeszcze dość istotne pytanie, czy można używać licznika na dwóch rowerach? Chodzi mi o to że wprowadzam dwa rowery np. szosa i MTB i wybieram na czym jadę?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#10 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 09:54

Można zdefiniować wiele rowerów.



#11 hi_im_krzysiu

hi_im_krzysiu
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 04 wrzesień 2018 - 22:09

600 zł?

https://pl.aliexpres...iceBeautifyAB=0

Na tej aukcji wychodzi 1270 zł, do tego dochodzi możliwość opodatkowania (niewielka, ale jest). Chyba lepszym wyborem jest wahoo elemnt bolt w tym przedziale cenowym



#12 Krawiol

Krawiol
  • Użytkownik
  • 39 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 22:32

Dwa dni temu skończyły się przeceny. Można było go kupić właśnie za takie pieniądze

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka



#13 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 08:44

Liczniki w cenie około 150 dolarów są cały czas dostępne na wielu aukcjach. Zdarzają się ceny jeszcze niższe (jak się tym interesowałem było nawet za sto trzydzieści kilka). Ciekaw ile by kosztował w dystrybucji w Europie, bo cena hurtowa to 72 dolary.



#14 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 05 wrzesień 2018 - 09:13

iGPSPORT iGS618 Bluetooth Wireless GPS Cycling Computer - BLACK https://gearbest.app.link/6LJMuxNwXP

#15 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 08 wrzesień 2018 - 23:15

Mógłbyś zobaczyć jak wygląda nawigacja z mapami? Interesuje mnie głównie kilka kwestii.

  • Jak szczegółowe są te mapy? Czy są tylko drogi asfaltowe czy np. też drogi leśne?
  • Czy można przesuwać mapę?
  • Czy można przybliżać/oddalać? Jeśli tak, to zmienia się wtedy liczba widocznych detali?

Byłbym bardzo wdzięczny za zdjęcia jak taki ekran mapy wygląda, w porównaniu do np. OSM czy Google maps.



#16 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 10 wrzesień 2018 - 08:39

Sirkozi - muszę Cię pewnie rozczarować. Przede wszystkim ekran ma rozmiary nieco ponad 3 na 4 cm, przy włączonych polach danych mapa jest na powierzchni 3  na 3. Nie korzystam z tej opcji, ale wczoraj spróbowałem, bo pojechałem w stronę, w którą nie jeżdżę. Trasę opracowałem w Stravie i generalnie nawigacja poprowadziła mnie prawidłowo (oczywiście mimo, że jechałem w większości nieznanym terenie, to wcześniej zapoznałem się z mapą i bez nawigacji co najwyżej w paru punktach bym się zastanowił).

- mapy są zrobione chyba na podstawie OSM, pokazane są najwyżej lokalne drogi asfaltowe

- mapy nie da się przesuwać, wycentrowana jest do aktualnej pozycji. Minusem jest to, że mapa nie obraca się w kierunku jazdy (gdy się nie używa mapy, nawiguje tylko po śladzie, da się to włączyć).

- trasę można oglądać w czterech rozmiarach:

1. Na ekranie jest cała trasa (tak jest na starcie). Skala jest dopasowana do trasy:

 

IMG1jpg_qesqepr.jpg

 

2. Kolejny poziom to skala 1 km (obszar na ekranie około 4 na 4 km). Tu widoczne są wyłącznie drogi główne (zapewne krajowe i wojewódzkie)

 

IMG2jpg_qesqepx.jpg

 

3. Skala 500 m (2 na 2 km) - tu zaczynają być widoczne drogi lokalne

 

IMG3jpg_qesqepn.jpg

 

4. Skala 250 m (1 na 1 km). To jest skala do użytku

 

IMG4jpg_qesqepe.jpg

 

Przykład jest z mapy miasta, stąd wiele uliczek osiedlowych. Można włączyć opcję informacji o manewrach. Wtedy pojawia się strzałka na kilometr przed manewrem (lub po zaraz po ostatnim, gdy ten był mniej niż kilometr do następnego).

 

Jak widać jest to raczej opcja co najwyżej do wspomagania, nie ma co liczyć na wiele więcej.

 

Jacek



#17 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 wrzesień 2018 - 15:50

Dzięki. Przyznam, że nędznie to wygląda.



#18 bmalkow

bmalkow
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 13:53

Jacko, a jak wygląda integracja licznika z telefonem? Jakieś powiadomienia albo coś?
Drugie pytanie to nawigacja po śladzie: czy jest możliwe, żeby gdzieś w terenie na telefonie wyznaczyć trasę i wrzucić ją do komputerka? 



#19 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 18:54

Na telefonie jest aplikacja (Android i iOS) do synchronizacji danych z licznika. Dane są wczytywane do ich serwisu, mogą być automatycznie umieszczone na Stravie, jak logowanie do tego serwisu jest poprzez Stravę Nie ma żadnych powiadomień w czasie jazdy. Nawigować można po wcześniej wczytanej trasie (wgrywa się do urządzenia poprzez połączenie USB jak na dysk) lub po zapisanych wcześniej trasach. W terenie można by, co najwyżej, zapisać dotychczasową trasę i użyć ją do nawigacji z opcją powrotu - nie testowałem tego nigdy.



#20 bmalkow

bmalkow
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 06:50

Dzięki. Dziwne trochę: mapy są, synchronizacja po BT jest, a takiego drobiazgu jak wepchnięcie wyznaczonej na telefonie trasy do urządzenia nie ma :-( 





Dodaj odpowiedź