Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Ksyrium Pro Luz


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Julkos

Julkos
  • Użytkownik
  • 468 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 13 wrzesień 2018 - 23:27

Hej. Mam problem ze swoimi kołami. Kupiłem je jako nowe na początku roku - model Ksyrium PRO 2017 o szerokości obręczy 17mm. Problemem jest luz, który jest w przednim kole już od nowości bo w tylnym kole od nowości nic nie robiłem, a kręci się jak szalone i nie ma ani najmniejszego luzu. W przednim natomiast od nowości był luz no i tak jak w instrukcji jest napisane, że łożyska QRM+ reguluje się w sposób, że się najpierw zamyka zacisk na widelcu, a później się operuje tym kluczykiem z czterema wypustkami. Trzeba tak dokręcać nakrętkę tym kluczykiem by dojść do tej sytuacji, że gdy się delikatnie rusza kołem na boki luz nie powinien być wyczuwalny, a koło powinno dalej się swobodnie kręcić. Niestety od pół roku męczę się z tym przednim kołem ponieważ gdy zostawię luz, że lata boki i ręką  przekręcę koło rusza się dobrze przez ok 40-50sekund, ale słychać delikatne jakby chrobotanie łożysk. Natomiast jak ustawię tak by nie było luzu ruszając na boki i zakręcę kołem to porusza się tylko przez ok 15sekund i nie słychać już żadnego chrobotania ale widać, że koło szybko spowalnia. Z tego co widzę to ten system regulacji jest od dobrych ponad 10 lat w tych kołach. Mieliście też tak? Sam już nie wiem czy zostawić może minimalny luz żeby się trochę lepiej kręciło ok 30 sekund czy nie zostawiać nic? Może się wydawać, że śmieszna sprawa ale ja jestem idealistą i u mnie musi się wszystko pięknie kręcić i z jak najmniejszymi oporami :>





Dodaj odpowiedź