Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mocowanie Koła Sztywna Oś R.a.t. Focus Paralane


9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jerry1743

jerry1743
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 14:10

Cześć, mam pytanie: czy ramy pod tarcze na sztywną oś mają jakiś standard w mocowaniu haka/ czy można dostać zamiennik do osi typu R.A.T w Focus Paralane? (12x142). 

Dopinając dziś oś do ramy po złapaniu gumy trzasnął mi gwint regulujący docisk szybkozamykacza do ramy (być może za mocno był dociśnięty) . W takim ustawieniu jakoś to się trzyma ale nie da rady już regulować tego docisku i trochę straciłem zaufanie do tego elementu. Po rozmontowaniu całości okazało się że gwint  jest zerwany i nakrętki nie da rady już kręcić (foto 2)

Pytanie moje brzmi czy jest jakiś standard w mocowaniu sztywnej osi do ram czy każda firma ma swój własny system. Czy można dostać oś plus podkładkę od strony ramy (foto 1) uwzględniającą otwór do montażu haka przerzutki. 

Załączone pliki



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 14:17

Możesz kupić w Robert Axle Project wkręcane sztywne osie do Paralane.
Wydaje mi się, że tylko oni robią coś takiego.

#3 jerry1743

jerry1743
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 15:07

Serio jedyną opcją jest zamawianie osi ze Stanów za miliony monet?



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 15:18

Kupić w USA to żaden problem.
Milion to nie kosztuje.
A jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, pozostaje kupić nową oś RAT.

#5 jerry1743

jerry1743
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 16:13

Orientujesz się czy w Polsce można gdzieś kupić R.A.T.? Bo w sklepie w którym kupiłem nie mają. I przy okazji - czy da radę kupić gdzieś oś do trenażera tacx? 

 



#6 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 16:37

Jeśli są dilerem Focusa to powinni sprowadzić oś. Tym bardziej, ze kupiłeś u nich rower. Czy minęły już dwa lata od zakupu,że nie można spróbować egzekwować z
gwarancji?
W Polsce nie wiem, musiałbyś popytac u sprzedawców Focusa.
Widziałem kiedyś w Bike24, ale czy jeszcze są, nie wiem.

#7 jerry1743

jerry1743
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 16:55

Nakrętka uległa zmęczeniowemu uszkodzeniu co to świadczy o słabej jakości materiale. Niestety żeby ją rozkręcić użyłem kombinerek i zeszło razem z gwintem, ale też nakrętka jest porysowana od tychże kombinerek więc proces reklamacyjny nie dość, że potrwa miesiąc to jeszcze pewnie nie uznają. Irytujące jest to, że nie ma standardu w tych osiach tylko każda firma robi po swojemu i dodatkowo, że przez taki drobiazg jest tyle problemów. 



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 wrzesień 2018 - 05:56

Nakrętka uległa zmęczeniowemu uszkodzeniu co to świadczy o słabej jakości materiale.

a wcześniej:

być może za mocno był dociśnięty

:)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 IOO

IOO
  • Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 04 październik 2018 - 16:22

Merida też korzysta z tych osi. Może u nich będzie łatwiej.

#10 albert

albert
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 grudzień 2019 - 13:13

Ja kupiłem zamienniki osi RAT na osie normalne gwintowane w http://www.shift-up....=RAT &results=3 polecam kontakt z nimi odpowiadają na bieżąco !





Dodaj odpowiedź