Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap


367 odpowiedzi w tym temacie

#121 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 listopad 2019 - 16:39

Czyli jest tak jak piszą na forum TR - jednym działa innym nie :) Nie chce mi się już z tym bawić, ale możliwe że to działa np tylko na Zwifice . Trochę wbrew logice bo miernik nie jest parowany w zwifcie, ale.... To jedyny soft który testował GP Lama  i ja. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#122 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 listopad 2019 - 22:13

Albo sami nie wiedzą jak to działa.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#123 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudzień 2019 - 08:47

Czy Wasz Kickr Core także wydaje ten dźwięk?

 

https://www.youtube....h?v=96AgBS5gpCc

 

U mnie niestety taki dźwięk występuje... nowe urządzenie. Jestem lekko skonfundowany - czy to jakaś wada czy ten typ tak ma?

 

Na tym filmie podobny przypadek:

 

https://www.youtube....h?v=Wa9Qo3kH_lA



#124 Przemcio

Przemcio
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:51

Mój nie wydaje takich dźwięków. Na spindownie jest bezszelestny. Nawet bębenek jest cichy bo przed pierwsza jazda zdjąłem bębenek i nawaliłeś tam gęstego smaru w zapadki. I generalnie jest prawie bezszelestnie.

A grzechotanie napędu tez miałem jak założyłem nową kasetę ze starym łańcuchem i byłem deczko zły. Jak przełożyłem starą z koła to ucichło. Wiec nowa kaseta czeka na nowy łańcuch a jeżdżę na kasecie z roweru na dojechanie napędu.

#125 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:55

Przypadek znany i omawiany przez samego CEO Wahoo. Dotyczył pierwszych serii produkcyjnych, więc prawdopodobnie trafił Ci się leżak magazynowy. Można samemu naprawić - są filmy na YT lub zgłosić się z reklamacja i wymieniają bez zbędnych pytań.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#126 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:17

nie leżak magazynowy, lecz sztuka z 2019 r. Wychodzi na to, że produkcja w drugiej części roku 2019. (39. tydzień). 

 

Sprawdzę go przez kilka dni. Jak sprawa nie ucichnie, to zgłaszam reklamację. Nie chciałbym tylko czekać miesiąc na nowy sprzęt. Orientujecie się, jak szybko załatwiają takie sprawy?



#127 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:40

Po co bawić się w odsyłanie jak można to naprawić w parę minut.

Sposób naprawy:

Użycia klucza nastawnego raczej nie polecam, nasadowy. Poza tym sposób poprawny.

Jest jeszcze jedno źródło mogące generować hałas: diody potrafiące grzechotać. 

https://www.cyclecha...12#post-5458054

naprawa: dodanie elementu (np. kawałek wykałaczki) mocujące diodki.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#128 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:45

Orientujecie się, jak szybko załatwiają takie sprawy?

Piszesz do Wahoo i dostaniesz instrukcję jak sam naprawić, kupon zniżkowy lub propozycję wymiany. Wymiana coś koło 10 dni z tego co ludki gadają na internetach.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#129 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:35

Prozor, w naprawę samodzielnie raczej wolałbym się nie bawić, wolałbym nie stracić gwarancji. Poza tym u mnie to inny dźwięk, a zatem i przyczyna może być inna. 



#130 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:41

Jeśli piszesz o dźwięku z Twojego filmiku kiedy gość przestaje kręcić korbami to jest ten sam problem. Dodatkowo w tamtym filmie tłucze mu się napęd. 

Gwarancji nie stracisz bo to właśnie każą Ci zrobić w instrukcji którą dostaniesz. Ale jeśli nie masz zamiaru się bawić i przytulić bonu zniżkowego to zostaje Ci skorzystanie z wymiany gwarancyjnej.


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#131 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2020 - 08:47

Kolejne pytanie: problem z trenażerem, problem ze Zwiftem czy problem z ANT stickiem? 

 

Podczas ostatnich dwóch treningów zauważyłem dziwne zachowanie trenażera bądź Zwifta. 

 

Pierwsza sesja - krótkie sprinty - zaczynam sprint a na ekranie waty zaczynają wzrastać ze sporym opóźnieniem, po około czterech sekundach - przestaję już kręcić a cyfry w zwicie jeszcze przez dobre cztery - pięć sekund wysokie, a mój bohater ciągle w sprincie. 

 

Później zdarzyło się, że pomimo ciągłej jazdy nagle cyfry zaczęły maleć do zera a postać mi się zatrzymała. Po dwóch - trzech sekundach znowu wystartowała. 

 

Wczoraj podobna sytuacja - godzinny podjazd na alpe du zwift, staram się trzymać około 3,5 w/kg, mimo stałego tempa cztery razy mi się bohater zatrzymał a cyfry spadły do zera na około cztery sekundy. Mimo to kręcę ciągle swoim tempem - nagle cyfry skaczą do 8 w / kg i tak przez dobre pięć - sześć sekund ja prawie nie kręcę, a postać na ekranie zasuwa pod górę - tak jakby ta moc, którą włożyłem podczas postoju nagle się uwalniała, jak w nakręcanym samochodziku. 

 

Macie pomysły co to może być? 



#132 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1016 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:17



Kolejne pytanie: problem z trenażerem, problem ze Zwiftem czy problem z ANT stickiem?

Podczas ostatnich dwóch treningów zauważyłem dziwne zachowanie trenażera bądź Zwifta.

Później zdarzyło się, że pomimo ciągłej jazdy nagle cyfry zaczęły maleć do zera a postać mi się zatrzymała..

Wczoraj podobna sytuacja - godzinny podjazd na alpe du zwift, staram się trzymać około 3,5 w/kg, mimo stałego tempa cztery razy mi się bohater zatrzymał a cyfry spadły do zera na około cztery sekundy..

Macie pomysły co to może być?


Miałem to samo, przyczyny mogą być dwie wg mnie, antena Ant+ za daleko od trenażera, jeśli jeździsz na samym donglu to koniecznie przedłużka, a dwa to jeśli waty z miernika to słaba bateria w pomiarze może też powodować takie objawy. Ja bym jednak obstawiał antenę.

#133 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:38

https://zwiftalizer.com/ prawde Ci powie


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#134 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:38

Dzięki, sprawdzę dziś. Antenę zawsze mam wpiętą do huba a ten do laptopa i raczej zawsze cały zestaw leżał w podobnym miejscu, ale może faktycznie czasami to kwestia centymetrów w jedną lub drugą stronę. 

 

Pomiar bez miernika, więc to nie wchodzi w grę, ale może czujnik kadencji garmina - choć tam baterię zmieniałem jakieś dwa tygodnie temu. 



#135 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:41

Dokładnie - prosta weryfikacja: wystarczy wrzucić plik logu zwifta do zwiftanalizer i zobaczysz jak kiepska (lub dobra) jest transmisja ant.

Nawet przy 3m kablach przedłużających mogą pojawić się problemy, związane z zasilaniem odbiornika ANT z małowydajnych portów USB (laptopowe mogą takie być). 5m kable już są za długie. Najlepszą opcją jest aktywny przedłużacz np. Digitus (mam 5m) lub podobne. U mnie to najlepsze rozwiązanie i praktycznie bezawaryjne - od czasu użycia w/w problemy już mnie nie dotyczą.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#136 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:49

https://zwiftalizer.com/ prawde Ci powie

 

Dzięki Ci Panie, wychodzi chyba, że faktycznie coś z sygnałem!

 

https://ibb.co/tXh5qSV

 

https://ibb.co/j4y1Bf2

 

https://ibb.co/Nx92sCR

 

Mam tylko nadzieję, że problem leży w antenie, a nie w trenażerze.

 

Prozor, tutaj już widzę, że zaawansowana technika. Ja mam tylko dwa porty i to oba USB-C, w to wpinam HUB na krótkim kabelku i w to wchodzi ANT. Myślę, że ewentualnie mogę winić tez ten HUB, bo kiedyś powodował, że w Macu mi się internet rozłączał (teraz już tego nie ma, ale kiedyś okropnie irytowało. Podobno powszechny problem, u kumpla po wpięciu huba nie działają głośniki). Nie wiem czy jakiś wpływ na to może mieć fakt, że do drugiego portu USB-C wpinam zewnętrzny monitor. 

 

Na ten moment na razie spróbuję położyć cały zestaw bliżej trenażera. Zobaczymy, czy podziała. 



#137 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 21 styczeń 2020 - 10:10

Jak wyżej.Jak nie masz to 2-3 metry przedłużki załatwi temat. Nie obawiał bym się awarii trenażera. Kolejnym podejrzanym jest dongle ANT+ No i jeszcze ten hub po drodze. Jak to jakiś chiński badziew to do wywalenia


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#138 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:03

Raczej odległość, wbrew pozorom teoretyczne 10m zasięgu ANT to tylko teoria.

A biorąc pod uwagę, że nie wiadomo jak dużo prądu daje HUB na gniazdo USB to sugerowałbym jednak aktywny kabel przedłużacza USB

(mam mniej więcej taki: https://www.ceneo.pl/26619277), sam odbiornik warto położyć w bliskich okolicach elektroniki trenażera.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#139 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:23

Wielkie dzięki! Będę badał temat



#140 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:37

Też sprawdzę bo miałem podobnie tzn. tą sytuację, że nagle pojawiało się 0 watów i jakiś komunikat o ERG Mode, że przestał działać (już nie pamiętał dokładnie "jak to leciało"), po 5-10 sekundach kręcenia z powrotem się uruchamiało. O dziwo pomimo wyświetlania 0 watów w Zwifcie trenażer trzymał cały czas opór zadany przez trening Zwift... ANT mam wpięty bezpośrednio do laptopa, który stoi na stojaku przed rowerem, więc tak na dobrą sprawę odległość od trenażera to mniej więcej długość rowera +/- 50cm, ale kupię też przedłużkę i położę zaraz obok. Póki co myślałem, że to kwestia kalibracji za rzadko robionej.


Bielsko-Biała Cycling




Dodaj odpowiedź