Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażery Wahoo Kickr, Core, Snap


367 odpowiedzi w tym temacie

#161 Przemcio

Przemcio
  • Użytkownik
  • 13 postów

Napisano 17 luty 2020 - 23:49

Ja pisałem o laptopie. W moim przypadku MacBook Pro. I ostatnio Zwift włączam tylko raz na miesiąc jak jest np Insbruck i robię 25km darmowe ale po górach. A na codzień śmigam w Rouvy.

Zamierzam jeszcze potestować inne bo przy zakupie trenażera jest kpl kodów na testy wszystkich aplikacji wiec nie wypowiadam się która najlepsza. Rouvy jest niezła i chyba najtańsza opcja ze wszystkich tych co sprawdzałem.

#162 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 18 luty 2020 - 09:33

No właśnie, a ja pisałem o tabletach/telefonach i odnosiłem się wyłącznie do Zwift (bo o to pytał kolega w poście wcześniej), że Bluetooth na tych urządzeniach sprawuje się dobrze, natomiast jeśli komputer, to wtedy lepiej zainwestować w Ant+. To też potwierdza ilość postów na fb grupie Zwift.
Using Tapatalk

#163 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 23 luty 2020 - 16:08

Również posiadam Wahoo Core i dla porównia pomiar mocy w korbie Inpeak i tu moje pytanie czy na Zwifcie mogą być spadki mocy przy odczycie z Cora w stosunku do Inpeka oczywiście jeśli chodzi o sygnał ant+ ?

Glownie chodzi mi o sprint i kilkunasto sekundowe maksymalne interwały. Czy przez wolniejszy odczyt z trenazera na laptopa może być niższa wartość mocy maksymalnej w stosunku odczytu do Inpeka na liczniku Wahoo bolt.



#164 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 23 luty 2020 - 16:50

Odczyt jest albo go nie ma.  To sytuacja zero-jedynkowa. Możesz go sprawdzić tu - https://zwiftalizer.com/ Strumień danych z ANT+ to jest nic w stosunku do danych które musi przetworzyć komputer w Zwifcie. Jeśli są różnice to nie ma to nic wspólnego z jak to nazywasz "wolniejszym odczytem"


  • JAY85 lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#165 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 23 luty 2020 - 16:56

Odczyt jest albo go nie ma.  To sytuacja zero-jedynkowa. Możesz go sprawdzić tu - https://zwiftalizer.com/ Strumień danych z ANT+ to jest nic w stosunku do danych które musi przetworzyć komputer w Zwifcie. Jeśli są różnice to nie ma to nic wspólnego z jak to nazywasz "wolniejszym odczytem"

Ok dzięki za informacje.



#166 zaq

zaq
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 11 kwiecień 2020 - 20:05

Czy Wahoo kupione na oficjalnej stronie producenta podlega jakimś dodatkowym opłatom czy wysyłane jest z EU?



#167 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 kwiecień 2020 - 20:19

Szczegóły masz na stronie Wahoo: https://eu.wahoofitn...ng-and-delivery

EUROPEAN UNION
FREE economy shipping (2-4 business days) on orders over €54.99. Applies to shipments to Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Luxemburg, The Netherlands, Spain, Sweden, Poland, and Portugal. Express shipping available on all products for a fee.
INTERNATIONAL
All products purchased from WahooFitness.com will be shipped from one of our global warehouses - United Kingdom and European Union website orders ship from Netherlands [...]
All taxes and duties are paid at the time of purchase.

 


  • kudl4t4 lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#168 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 13 październik 2020 - 20:07

Czy musze robic spindown w Kickr Core, jesli jest sparowany z pomiarem? (Power2max)?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#169 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 październik 2020 - 20:27

Nie.
  • msstefan lubi to

#170 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 październik 2020 - 21:11

Skoro padlo pytanie, wiem, ze temat byl juz kiedys przerabiany, jak sparowac Wahoo z miernikiem mocy?
Moj P2M nie ma bluetooth. Wiec musi to odbyc sie przez Ant+, a reszta, czyli komunikacja z apka przez bluetooth.
Sa w takiej konfiguracji jakies opoznienia?
Ostatnio, po paru latach wylacznie na ant+, przesiadlem sie na bluetooth i wszystko dziala super. Skoro bateria w mierniku i tak pracuje, to chcialbym sprobowac tej opcji. Wiele razy sprawdzalem wskazania z Wahoo i miernika, wiec tu nie mam cisnienia, zeby przelaczyc sie na miernik.

#171 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 13 październik 2020 - 21:13

W aplikacji Wahoo podajesz ID Ant pomiaru.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 1415chris i lukaszzsch lubią to

#172 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 14 październik 2020 - 18:57

Z tego co ustaliłem w zeszłym roku z supportem Wahoo, parowanie w aplikacji Wahoo działa tylko i wyłącznie w aplikacji Wahoo której pewnie nie używasz do przeprowadzania treningów.

 

Innymi słowy jeżeli np używasz trainer road to w samym trainer road musisz przeprowadzić parowanie. Niestety nie każda aplikacja wspiera coś takiego jak sterowanie oporem trenażera na podstawie odczytów z miernika mocy w rowerze. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#173 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 14 październik 2020 - 18:59

Z tego co ustaliłem w zeszłym roku z supportem Wahoo, parowanie w aplikacji Wahoo działa tylko i wyłącznie w aplikacji Wahoo której pewnie nie używasz do przeprowadzania treningów.

Innymi słowy jeżeli np używasz trainer road to w samym trainer road musisz przeprowadzić parowanie. Niestety nie każda aplikacja wspiera coś takiego jak sterowanie oporem trenażera na podstawie odczytów z miernika mocy w rowerze.


To sie zmienilo bo pomiar na rozkalibrowanym Wahoo spietym z miernikiem daje te same waty co bezposrednio z miernika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#174 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 październik 2020 - 21:26

Dokładnie tak. DC Rainmaker albo GP Lama robił nawet test. Jest u któregoś na YT. Ludki na forum TrainerRoad też potwierdzają. 

Gdzieś tu chyba nawet wrzuciłem wykres z mojego setupu i waty są identyczne. Druga sprawa że bez sparowania też są niemal identyczne 


  • 1415chris i msstefan lubią to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#175 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 październik 2020 - 21:49

Zauwazyles jakies opoznienia w zmianie obciazen?
No wlasnie, u mnie tez wskazania sa podobne ale tak z ciekawosci, czemu nie.

#176 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 14 październik 2020 - 22:05

1s na wykresie. Pod nogą niewyczuwalne


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#177 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 15 październik 2020 - 08:35

Już to opisywałem. Dla upewnienia się (po wyłączeniu opcji parowania z miernikiem mocy) można przeprowadzić kalibrację spindown z dodatkowym wymuszonym hamowaniem bębna, sprawdzić jakie moce raportuje w stosunku do mocy z miernika, sparować z miernikiem i jeszcze raz porównać. Na koniec oczywiście kalibracja trenażera.

 

Ale efekt powinien być taki jak u Lamy:

 

Jak widać na powyższym wideo test rozkalibrowanego Kickr był robiony na Zwift i efekt był taki jak być powinien, czyli prawidłowa moc zgodna z pedałami PowerTap. 


  • 1415chris lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#178 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 październik 2020 - 08:46

Również w ogóle nie kalibruję trenażera. Moc sobie ładnie pobiera z pedała (wcześniej korby). 



#179 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 październik 2020 - 16:49

Mówicie o tej funkcji Control w/ ANT+ Power Meter?


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#180 msstefan

msstefan
  • Użytkownik
  • 123 postów

Napisano 15 październik 2020 - 16:52

Mówicie o tej funkcji Control w/ ANT+ Power Meter?


Yesss

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • lukaszzsch lubi to



Dodaj odpowiedź