Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr / Trek Emonda / Canyon Ultimate - Trudny Wybów

nowy rower trek giant canyon

122 odpowiedzi w tym temacie

#1 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 wrzesień 2018 - 22:46

Dzień dobry,

 

Wróciłem do kręcenia. Rozglądam się za nowym rowerem. Do tej pory ujeżdżałem btwina, ale szukam czegoś nowego.

 

Jako, że mam rower ustawiony raczej komfortowo. Jeżdżę nim do pracy z dzieciakami po lesie i raczej go nie sprzedam szukam czegoś bardziej sportowego. W górki i na treningi. Dystanse jeżdżę do 100 km. Postanowiłem więc moje stare kości upchać na bardziej sportowej ramie.

 

Moje wymiary:

 

Height:  Inches Centimeters  Sternum Notch:  Inches Centimeters  Inseam Length:  Inches Centimeters  Arm Length:  Inches Centimeters  Shoulder Width:  Inches Centimeters  Flexiblity: Weight: 93.00  Pounds Kilo  Foot Size:

 

Wskoczyło mi 10 kilo, ale do wiosny powinienem ważyć 83-85 kilo.

Porozglądałem się trochę po sklepach i zostało trzech faworytów. 

 

Giant TCR advence 1 za 7650 zł

 

https://www.giant-bi.../tcr-advanced-1

 

Wbrew temu co mówi o nim geometria bardzo mi podpasował. Penie wrzucił bym mu jeszcze jakieś lepsze koła na przyszły sezon. Jest ultegra, jest komfort i cena czyni cuda. ;)

 

Trek Emonda sl6 za 8999

https://www.trekbike...a-sl-6/p/21796/

 

Napaliłem się na wersje pro. Nigdzie nie mogę znaleźć rozmiaru 58. Upychali mnie na 56 Domane, który nie jest zła opcją. We Wrocławiu posucha, ale będę próbował się przymierzyć.

 

Ewentualnie Canyon Ultimate CF SL 8.0 DI2

https://www.canyon.c...sl-8-0-di2.html

 

tutaj chyba bym zaszalał i brał z Di2

 

Byłem w tym roku w sklepie fabrycznym i jakoś mi nie do końca czułem się na tym rowerze komfortowo. Może to wina tego, że długo wcześniej nie jeździłem. Rower wydawał mi się za długi a pozycja mocno agresywna. Musiał bym jeszcze raz spróbować.

 

Jakieś decyzje trzeba podjąć bo wyprzedaż trwa w najlepsze. Co byście wybrali, ewentualnie do czego jeszcze się przymierzyć. Muszę się zamknąć w 12k.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

 


#2 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 08:05

Bierz TCRa, a za oszczędzoną kasę wsadź mu lepsze koła i Di2 


  • muzycom lubi to

#3 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:25

W Treku odpycha mnie bardzo wkład suportu BB90, czyli łożyska wciskane bezpośrednio w karbon (bez misek).



#4 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 wrzesień 2018 - 09:44

To może wersję 0. Ma już Di2 w standardzie. Tylko malowwnie mi nie pasuje. Ile by kosztowała dokładka di2 i ile to kosztuje?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



#5 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:08

Bierz ten, który najbardziej się podoba. 


  • mess lubi to

#6 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:13

To może wersję 0. Ma już Di2 w standardzie. Tylko malowwnie mi nie pasuje. Ile by kosztowała dokładka di2 i ile to kosztuje?

Z 3,5k PLN + kabelki

 

Zrób jak pisze Born Ready i bierz ten który jest ładniejszy.



#7 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2018 - 21:27

Mi to się marzy ten TCR :) jedyne 35k..
Dołączona grafika

  • impa lubi to

#8 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 26 wrzesień 2018 - 22:06

Ok.

 

To może jeszcze pomożecie z rozmiarem Gianta? Chcą mi sprzedać L, ale nie wiem czy czasem nie zmieszczę się na M/L. 

 

Żebyście nie musieli szukać geo wszystko pod spodem.

Załączone pliki



#9 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 07:16

Mi to się marzy ten TCR :) jedyne 35k..

 

tylko wiesz, w razie zakupu bądź pewien, że sztycę obcinasz na odpowiedniej wysokości :)



#10 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 07:19

Ok.

 

To może jeszcze pomożecie z rozmiarem Gianta? Chcą mi sprzedać L, ale nie wiem czy czasem nie zmieszczę się na M/L. 

 

Żebyście nie musieli szukać geo wszystko pod spodem.

Przy 186 cm Giant zaleca L. Na stronie masz orientacyjne wymiary. ML - 178 - 183 cm, L - 183 - 188 cm. 

Ja mam 176 cm i TCR w rozmiarze M - siedzi idealnie. 



#11 gorky

gorky
  • Użytkownik
  • 104 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 08:19

Zarówno M/L jak i L powinno się dać ustawić pod Ciebie. W L pewnie udałoby się bez podkładek pod mostkiem, co wygląda lepiej.

Z kolei na M/L możesz być bardziej aero, ale ma to sens jesli jesteś w stanie przy skłonie dotknąć rękami podłogi (tak z gruba biorąc).

 

I tak jak koledzy wyżej mądrze piszą - to są wszystko dobre rowery i wszystkie się będzie dało ustawić pod Ciebie.

Weź ten który powoduje że serce Ci bije szybciej.



#12 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2875 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 wrzesień 2018 - 08:33

Dla mnie giantowska Mka jest już na granicy za dużości, 175cm. Mostek krótki, kierownica mały reach i w sumie ok. 



#13 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2018 - 11:45

Uważam, że na wzrost 186 cm, rozmiar L (183-188) jest idealny. Osobiście zmieniłbym tylko mostek z 11 cm, na 10 cm.


  • muzycom lubi to

#14 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 27 wrzesień 2018 - 18:28

Co mi się podobało przy zakupie Canyona to idealny dobór rozmiaru: po dokładnym zmierzeniu siebie wg. opisu, wysłałem to do Canyona z informacją, że jestem początkujący i zależy mi na komforcie. I faktycznie, jak rower doszedł i wsiadłem na niego to tylko trochę kombinowałem z pochyleniem sidodełka a reszta podpasowała mi idealnie.

Zdaje się, że podobnie jest w Rose.

Piszę o tym, bo w niektórych sklepach stacjonarnych mierzenie roweru za 8 tysięcy wyglądało tak: "pan siadzie na tym. Wszystko dobrze? No to rozmiar pasuje!" (a byłem w zwykłych butach a rower z pedałami Look).

Pozdrawiam



#15 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 18:40

Ale przymiarka w sklepie stacjonarnym będzie bardziej miarodajna niż kupowanie roweru "na wiarę" w Canyonie czy Rose, szczególnie jak się jest początkującym.
  • muzycom lubi to

#16 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:04

No właśnie wcześniej napisałem, że - ku zaskoczeniu - zakup w sklepie internetowym, po dokładnym zmierzeniu się i interpretacji tych wymiarów przez sprzedawcę okazał się idealny.

A w mierzenie w sklepie stacjonarnym to był kabaret.

Nie wiem, czy u Canyona miałem wyjątkowe szczęście a w tym warszawskim sklepie (którego nazwę przemilczę) wyjątkowego pecha...

Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

#17 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:37

Ja i tak muszę na Bikefitting z fizjoterapeutą bo mam problemy. Ponadrywane więzadła, niesymetryczność, stare kontuzje itp. (sport to zdrowie ;)

 

Jutro bądź w poniedziałek pojadę sobie do sklepu i umówiłem się z nimi tak, że mnie wepną w trenażer i na spokojnie sobie pokręcę z godzinkę.  Zobaczę co mnie boli i przy okazji mnie ustawią wstępnie. Wcześniej dali mi pojeździć po sporym parkingu więc coś niecoś wiem. Tyle, że nie mam aż takiego doświadczenia z szosami stąd dylematy. 

 

Z Canyonem miałeś szczęście,  bo naprawdę geo na papierze a często to jak odczuwasz rower to zupełnie inna bajka. 



#18 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:38

Różnica M/L i L w reach to 4mm, więc raczej dobrać rower pod długość nogi bo wartość stack to różnica 19mm.

Jeśli znasz wysokość siodła to poproś sprzedawce żeby ci tak ustawił  i przymierzaj, zmierz sobie jaki będziesz miał drop z siodła  do kiery.  Ponadto w L-ce korba  ma 175mm co pasuje do n90cm nogi, kiera też szersza.

Zastanawia mnie w tej geometri ta mała różnica  reach 4mm miedzy M/L a L przy różnicy TT 1cm podczas gdy  miedzy M a M/L to 15mm reach przy TT 2cm, a kąty w geo są zachowane.



#19 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 19:57

Mieszkam na Krzykach, mam rowery demo X-LITE FOUR FORCE DISC oraz X-LITE SIX DURA ACE na kołach DT SWISS PRC 1400 Spline 35 oba w rozmiarze 57 cm. Zapraszam na próbną jazdę. Obydwu demówek będę się pewnie wkrótce pozbywał więc jest szansa na korzystny zakup z gwarancją. 


  • muzycom lubi to

#20 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:10

Mieszkam na Krzykach, mam rowery demo X-LITE FOUR FORCE DISC oraz X-LITE SIX DURA ACE na kołach DT SWISS PRC 1400 Spline 35 oba w rozmiarze 57 cm. Zapraszam na próbną jazdę. Obydwu demówek będę się pewnie wkrótce pozbywał więc jest szansa na korzystny zakup z gwarancją. 

 

Z chęcią porównam.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy rower, trek, giant, canyon