Skocz do zawartości


Zdjęcie

Giant Tcr / Trek Emonda / Canyon Ultimate - Trudny Wybów

nowy rower trek giant canyon

122 odpowiedzi w tym temacie

#21 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:43

Ok.

 

To może jeszcze pomożecie z rozmiarem Gianta? Chcą mi sprzedać L, ale nie wiem czy czasem nie zmieszczę się na M/L. 

 

Żebyście nie musieli szukać geo wszystko pod spodem.

 

Zdecydowanie L



#22 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 20:54

Przymierz się do Emondy 58. Moim zdaniem  geo. tego roweru bardziej przypasuje dla twoich proporcji  wzrost/noga. TCR cię bardziej wyciągnie a ratowanie się krótszym mostkiem to średni pomysł.


  • muzycom lubi to

#23 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 27 wrzesień 2018 - 22:12

Przymierz się do Emondy 58. Moim zdaniem  geo. tego roweru bardziej przypasuje dla twoich proporcji  wzrost/noga. TCR cię bardziej wyciągnie a ratowanie się krótszym mostkiem to średni pomysł.

 

Problem jest taki, ze Treka we Wrocławiu wmiotło. :/ Średnio mam czas żeby jeździć. Spróbuję jeszcze w okolicznych miastach.



#24 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2018 - 22:16

Przymierz się do Emondy 58. Moim zdaniem  geo. tego roweru bardziej przypasuje dla twoich proporcji  wzrost/noga. TCR cię bardziej wyciągnie a ratowanie się krótszym mostkiem to średni pomysł.

 

O jakim ratowaniu się mostkiem piszesz? Przecież mostek 10-11 cm, w rowerze o rozmiarze 58, jest jak najbardziej typowy. Jest to też element, który podlega normalnej korekcji, podobnie jak podkładki pod mostkiem...

 

Mam dokładnie taki sam wzrost, jak kolega zakładający temat i wiem, jaki rower jest odpowiedni dla takiej osoby...

 

Giant TCR w rozmiarze "L", ma 58 cm wirtualnej długości górnej rury, przy mostku 11 cm. Po wymianie mostka z 11 na 10 cm, pozycja staje mniej agresywna, a nawet wygodna.

Emonda (roz.58) ma 57.3 cm długości górnej rury, przy mostku 10 cm, ale za to ma zasięg kierownicy dłuższy o prawie 1 cm (czego zapewne nie wziąłeś pod uwagę).

Wysokość główki ramy Emondy to 19 cm, a TCR-a to 18,8 cm, czyli niemal identyczne. Szerokość kierownicy w Giancie i Treku to 44 cm. Po zmianie mostka w TCR, pozycja za klamki i w dolnych chwycie, staje się bardzo podobna jak w Emondzie, jedynie w górnym chwycie wygodniejsza pozostaje Emonda.

 

Chłopak w rowerach Giant jest po środku rozmiaru "L". W jakim celu szukać problemu, którego nie ma?



#25 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2018 - 23:06

Problem jest taki, ze Treka we Wrocławiu wmiotło. :/ Średnio mam czas żeby jeździć. Spróbuję jeszcze w okolicznych miastach.

 

Najbliżej Wrocławia Emontę w rozmiarze 58 znajdziesz tylko w Legnicy. Ta srebrna wisi pod sufitem:

 

https://rowery.legni.../prod/1_15/4686



#26 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 27 wrzesień 2018 - 23:09

100mm typowy w rozmiarze 58? Bez przesady.
Jak ktos do takiej ramy zaklada 100mm mostek to ma albo powazne zdrowotne problemy, albo mega nieproporcjonalna budowe ciala, albo po prostu za duza rame.
W 58 najczesciej spotyka sie 120. Pisze o tym na czym sie jezdzi, a nie co kupuje.
Np ja mam188cm, ramy 58 i mostki 125, 130mm.

#27 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 27 wrzesień 2018 - 23:12

Oczywiście, ale głównie do ścigania. Rower szosowy używa się również do jazdy turystycznej, często nawet przez starsze osoby. Chyba, że Twoim zdaniem jest on przeznaczony wyłącznie dla młodych osób o sportowym zacięciu...

Zwróć uwagę, że odpowiedziałem osobie, która uważa, że pozycja na rowerze Giant TCR w rozmiarze "L", będzie zbyt wyciągnięta dla osoby o wzroście 186 cm, a rower porównałem do Emondy, znanej z wyjątkowo rekreacyjnej pozycji.


  • muzycom lubi to

#28 luker

luker
  • Użytkownik
  • 93 postów

Napisano 27 wrzesień 2018 - 23:51

No  mostek powinien być min. 110 dla ramy 58. Dla mnie zmiana na 100 w tym rozmiarze to ratowanie. Przy 186 i reach 402 może chłopak być za bardzo wyciągnięty i by się ratował krótszym mostkiem. Natomiast w treku przy reach 39.1 jestem pewny że będzie mu dobrze z mostkiem 110+. Ja  mam 179cm rame 55 i mostek 110 . Na początku miałem mostek 100 i było ok do uprawinia turystyki rowerowej.



#29 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 28 wrzesień 2018 - 07:08

Oczywiście, ale głównie do ścigania. Rower szosowy używa się również do jazdy turystycznej, często nawet przez starsze osoby. Chyba, że Twoim zdaniem jest on przeznaczony wyłącznie dla młodych osób o sportowym zacięciu...
Zwróć uwagę, że odpowiedziałem osobie, która uważa, że pozycja na rowerze Giant TCR w rozmiarze "L", będzie zbyt wyciągnięta dla osoby o wzroście 186 cm, a rower porównałem do Emondy, znanej z wyjątkowo rekretacyjnej pozycji.

A niech kazdy uzywa sobie do czego chce. Nie zmienia to faktu, ze pakowanie do duzej ramy króciutkiego mostka jest malo szczesliwym pomyslem.
Jak jest za dlugo, to sie bierze mniejszy rozmiar ramy albo szuka sie innych opcji.

#30 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1081 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 28 wrzesień 2018 - 07:16

100mm typowy w rozmiarze 58? Bez przesady.
Jak ktos do takiej ramy zaklada 100mm mostek to ma albo powazne zdrowotne problemy, albo mega nieproporcjonalna budowe ciala, albo po prostu za duza rame.
W 58 najczesciej spotyka sie 120. Pisze o tym na czym sie jezdzi, a nie co kupuje.
Np ja mam188cm, ramy 58 i mostki 125, 130mm.

 

Zależy od geometrii. W typowo włoskiej, gdzie "długość (wirtualna) rury podsiodłowej = długość (wirtualna) górnej rury" wydłużanie mostka wraz ze zwiększającym się rozmiarem to normalka, a nawet wymóg. Taka budowa ludzkiego ciała.

 

Geometrie amerykańskie, jak to określił L. Armstrong w "Programie mistrza" i podobne, gdzie górna rura jest dłuższa od podsiodłowej, czasami +2 cm i trochę więcej, wydłużania mostka tak bardzo nie wymagają. Takie podejście stosują u siebie również Giant i Merida.

 

Z punktu widzenia bike fittingu liczy się zasięg całkowity: górna rura + długość mostka. Każda kombinacja dająca ten sam zasięg da tą samą pozycję. Zmieni się sposób prowadzenia roweru z powodu zmian długości mostka.

 

Do niedawna, przez kilka lat jeździłem na stalowej włoszce, podsiodłowa 55,5, górna rura 55,5 i mostek 120. Od dwóch tygodni ujeżdżam Meridę Reacto w rozmiarze L (geometria CF2) rozmiar 56. Górna rura ma jednak 57,5 a fabryczny mostek 100. Pod względem pozycji dla mnie jedna cholera. Na obu czuję się tak samo.


  • muzycom lubi to

Trzepak 

"MAMIL"


#31 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 wrzesień 2018 - 07:30

Oczywiście, ale głównie do ścigania. Rower szosowy używa się również do jazdy turystycznej, często nawet przez starsze osoby. Chyba, że Twoim zdaniem jest on przeznaczony wyłącznie dla młodych osób o sportowym zacięciu...

Zwróć uwagę, że odpowiedziałem osobie, która uważa, że pozycja na rowerze Giant TCR w rozmiarze "L", będzie zbyt wyciągnięta dla osoby o wzroście 186 cm, a rower porównałem do Emondy, znanej z wyjątkowo rekreacyjnej pozycji.

 

No ja mam 4 dych na karku, nadwagę i raczej Saganem już nie będę. :)

 

Rower ustawiony pod endurance mam, chcę spróbować bardziej sportowej pozycji, ale cudów nie ma :)

 

Zasiądę jeszcze na Emondę. Problem tam tylko z masztem jest bo siodło powinienem mieć 82-83 cm od suportu. Jeśli jest niżej niestety za mocno obciążam kolana, które swoje odsłużyły jak grałem w koszykówkę. Mam nadziej, że jak wstawią większy to spokojnie się zmieszczę.



#32 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2018 - 09:11

Zasiądę jeszcze na Emondę. Problem tam tylko z masztem jest bo siodło powinienem mieć 82-83 cm od suportu. Jeśli jest niżej niestety za mocno obciążam kolana, które swoje odsłużyły jak grałem w koszykówkę. Mam nadziej, że jak wstawią większy to spokojnie się zmieszczę.

 

W rozmiarze 58 karbonowej Emondy, jest już ta dłuższa nakładka masztu  tj. 17,5 cm. Ja ustawiam sobie siodełko na 80 cm od osi suportu, do górnej krawędzi siodełka. Jeśli ta srebrna Emonda 58 w Legnicy, będzie dla Ciebie zbyt mała, to w Jeleniej Górze jest jeszcze taka tegoroczna 60-tka za 7 tys. https://rower-sport....7f8a8c18320.jpg

 

Nigdzie indziej w okolicy, nie ma już rozmiaru 58-60.



#33 muzycom

muzycom
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 wrzesień 2018 - 09:58

W rozmiarze 58 karbonowej Emondy, jest już ta dłuższa nakładka masztu  tj. 17,5 cm. Ja ustawiam sobie siodełko na 80 cm od osi suportu, do górnej krawędzi siodełka. Jeśli ta srebrna Emonda 58 w Legnicy, będzie dla Ciebie zbyt mała, to w Jeleniej Górze jest jeszcze taka tegoroczna 60-tka za 7 tys. https://rower-sport....7f8a8c18320.jpg

 

Nigdzie indziej w okolicy, nie ma już rozmiaru 58-60.

 

Omen możesz sprawdzić ile max można wysunąć?



#34 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 28 wrzesień 2018 - 16:41

Na zdjęciu widać, jak ustawiłem dla siebie siodełko w rozmiarze 60. W rozmiarze 58 nakładkę masztu powinienem mieć 2 cm wyżej. Oceny dokonaj sam.


  • muzycom lubi to

#35 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 28 wrzesień 2018 - 20:19

Mam treka emondę SL 5. Jestem bardzo zadowolony. Jednak co do rozmiaru jeśli chodzi o treka to bierz zawsze rozmiar większy.

Ja mam 188cm i mam 60cm ramę. (ten sam wymiar i długość ramy w scottcie był jako rozmiar 58)

 

pozdro


  • muzycom lubi to

#36 Gosc_brot_*

Gosc_brot_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2018 - 06:26

W tym budżecie jest dosyć dużo możliwości. Ten Giant o którym wspominałeś - ze specyfikacji wynika, że jest naprawdę dobry i jazda na nim powinna być przyjemnością.

Jeszcze proponuję sprawdzić coś od naszego rodzimego Kross-a np takie modele jak Vento 6.0 model 2018, ale jest też dostępny 2017. Z lekką, karbonową ramę - do treningów wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Ich specyfikację masz tutaj: https://www.centrumr...rowery/szosowe/



#37 przegibek

przegibek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 02 październik 2018 - 07:08

To wygląda jak wpis pracownika Krossa - mało konkretów, dużo marketingu :P



#38 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 02 październik 2018 - 07:16

Poza tym Kross na stronie podaje wagę dla tego roweru 7kg - https://kross.pl/pl/...road/vento-6-0 

Patrząc po osprzęcie to ktoś zapomniał drugiej cyfry po przecinku dopisać, i to bardziej powyżej 5. Typował bym go na 7,8 - 7,9 kg.

Kaseta 12-25 - oszczędność wagi ale weź pod uwagę, że to przełożenia na płaski teren (chyba, że masz nogę jak Sagan). 



#39 witus78

witus78
  • Użytkownik
  • 213 postów

Napisano 04 październik 2018 - 11:08

Hej ja mam 183cm wzrostu i L TCRa  byla mi troche za duza ale na 186 powinna byc ok. Waga tego roweru w standardzie na ultegrze to bylo 8.5kg.

Jak bys szukal uzywki to mam cos takiego na Di2.

https://www.olx.pl/o...67-IDuI24J.html

 



#40 LuckyLuk

LuckyLuk
  • Użytkownik
  • 645 postów

Napisano 07 październik 2018 - 20:22

Mój TCR w rozmiarze M waży 7,9 kg bez pedałów. 8,5 dla L wydaje się bardzo dużą różnicą.


  • muzycom lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: nowy rower, trek, giant, canyon