Skocz do zawartości


Zdjęcie

I Kup Tu Rower "w Sklepie"


31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 13:53

https://epoznan.pl/news-news-88968

Ciekawe czy to ten sam sklep którego pełno ogłoszeń na olx ....



#2 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 25 wrzesień 2018 - 23:08

Za ile Litwin kupił ten rower ?


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#3 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 26 wrzesień 2018 - 06:14

Za 24 tys. był wystawiony na OLX

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#4 Mediana

Mediana
  • Użytkownik
  • 410 postów
  • SkądLublin

Napisano 30 wrzesień 2018 - 17:40

W sumie to karbon trudno jest odzyskać, bo na ramie się tylko nakleja naklejki z nr ramy. :(


Merida Scultura Disc 6000 - Black  Power :)


#5 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 październik 2018 - 08:10

Na moim Felcie jest delikatnie wytłoczony numer ramy co wydaje mi się, że dla chcącego nie było by problemem ;-)

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#6 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 01 październik 2018 - 08:44

No właśnie , w epoce powszechności RFID wystarczyłaby naklejka na ramę przed położeniem lakieru.



#7 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 październik 2018 - 09:37

Brzydką rysę lakieru usuwała mi koleżanka która zajmuje się zdobieniem pierdułek. Zeszlifowała trochę lakieru, położyła nowy. Jaki problem uszkodzić chip czy zamalować naklejkę tak żeby tego nie było widać skoro byle malowaczka pazurków i wazoników to obejdzie? (bo po jej robocie śladu po zakleszczeniu się łańcucha nie ma) Nie kupować rzeczy z nieznanego źródła i przestanie się opłacać ryzyko kradzieży. Innego wyjścia nie widzę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#8 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 październik 2018 - 09:40

Taki znacznik można bez problemu ukryć pomiędzy warstwami włókna. Tyle, że producentom po prostu się nie chce, bo to kosztuje cenne 5 zł.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#9 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 01 październik 2018 - 10:25

I już widzę policję z IPad-ami jak kontrolerzy UCI szukającą po ramie znacznika ukrytego między włóknami. Wszystko da się zalegalizować czy podrobić. Kwestia czasu i środków oraz ryzyka które się z tym wiąże. Karać śmiercią za kradzież roweru nie da rady. Trzeba mieć świadomość, że rower za 1/4 ceny rynkowej nie spada z nieba ani z ciężarówki. Części za grosze to mało kiedy fanaberie bogatych ludzi czy brak świadomości wartości tego szpeju. Okazje się zdarzają ale nie zbyt często. Jeśli sami kupujemy podejrzane okazje, akceptujemy jak ktoś kupuje sprzęt takiego pochodzenia to nie ma co się dziwić. Ciężko znaleźć tak łatwe do podprowadzenia parę tyś. zł. jak rower.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#10 Dr0zda

Dr0zda
  • Użytkownik
  • 269 postów

Napisano 01 październik 2018 - 10:27

Brzydką rysę lakieru usuwała mi koleżanka która zajmuje się zdobieniem pierdułek. Zeszlifowała trochę lakieru, położyła nowy. Jaki problem uszkodzić chip czy zamalować naklejkę tak żeby tego nie było widać skoro byle malowaczka pazurków i wazoników to obejdzie? (bo po jej robocie śladu po zakleszczeniu się łańcucha nie ma) Nie kupować rzeczy z nieznanego źródła i przestanie się opłacać ryzyko kradzieży. Innego wyjścia nie widzę.
 

 

Wiedząc że w tym miejscu znajduje się chip i sprawdzając odczyt choćby telefonem z modułem NFC będziesz po prostu od razu wiedział że coś jest nie tak.

Być może firmom po prostu nie zależy na walce ze złodziejstwem bo ono im tylko zwiększa sprzedaż. Tak samo jak w przypadku samochodów.


  • Mediana i Senninho lubią to

#11 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 01 październik 2018 - 21:18

Karać śmiercią za kradzież roweru nie da rady. T

 

Da radę, Tylko potrzeba odważnych z jajami co by taki przepis wprowadzili.

Kilku cweli nieświadomych usmażyło by się na krześle to następni by się milion razy zastanowili zanim by sięgnęli po cudzą własność.

Marzę o takich czasach, gdzie za każdą kradzież powyżej 50zł będzie krzesło.

Marzę o takich czasach, że nie będę musiał zamykać mieszkania/samochodu, przypinać roweru (i tak tego nie robię przez te qrwy), wyciągać radia z samochodu, montować alarmy na działce - eh długo by wymieniać.

 

Jeden przepis i sprawa załatwiona. Dlaczego litujemy się nad pasożytami? Gdyby tak było od wieków, dziś nikt by nie miał pretensji gdyby trzeba było delikwenta usmażyć. Przestępczość by spadła o 99% - patologia dawno by była usmażona i nie płodziła by następnej patologii. To takie proste.



#12 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2018 - 00:32

Krzesło za kradzież powyżej 50 zł? Dlaczego nie za 45? Albo 40?  Od 40 do 30 też nie jest tak daleko a do 20 tym bardziej. Stąd tylko krok do 10.

 

Od kiedy istnieje "cywilizacja" karano śmiercią za różne rzeczy. 

I jak pokazała historia egzekucje nie zlikwidowały problemu, nie zmniejszyły go o 99 procent ani nawet o 10. 

 

Nie podoba mi się to pobłażliwość systemowa ale cieszę się że tacy jak ty nie decydują o systemie rozliczania grzechów popełnianych przez ludzi. 

 

Dobrze że to co ci chodzi po głowie pozostanie jedynie marzeniem. 



#13 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2018 - 03:04

 

Od kiedy istnieje "cywilizacja" karano śmiercią za różne rzeczy. 

I jak pokazała historia egzekucje nie zlikwidowały problemu, nie zmniejszyły go o 99 procent ani nawet o 10. 

Bo problemu nie da się w ten sposób zlikwidować, gdyż jego istota tkwi głębiej w każdym człowieku, w jego naturze. System prawny pozwala w jakimś stopniu ograniczyć zewnętrzne objawy naszego upadku, chroni przed totalnym chaosem, ale nie wyeliminuje "patologii", gdyż w pewnym sensie wszyscy jesteśmy potencjalną patologią. Tak naprawdę granica dzieląca tzw. porządnego człowieka od przestępcy jest bardzo cienka. Czasem wystarczą tylko inne warunki zewnętrzne, by ten "dobry' człowiek zaczął robić straszne rzeczy. Każda wojenna zawierucha to udowadnia. Każdy totalitarny, zniewalający umysły system pokazuje, do czego zdolna jest ludzka natura. Tą naturę można zewnętrznymi metodami tylko lepiej lub gorzej okiełznać, ale nie przemienić. By to się stało, człowiek musi uznać, że jest z nim źle i przyjąć rozwiązanie, jakie oferuje Bóg, jego Stwórca. I nie dotyczy to tylko patologii i przestępców, ale każdego, absolutnie każdego, nawet tego, który w świetle ludzkiego prawa żyje przykładnym życiem. Przestępców szczycących się swoimi przestępstwami i dobrych ludzi szczycących się swoimi dobrymi uczynkami, w równym stopniu.

 

Pozwólcie, że oddam na chwilę głos przestępcy dużego kalibru - mordercy, złodziejowi, cudzołożnikowi, narkomanowi, człowiekowi, który złamał chyba wszystkie ludzkie prawa, o bożych nie wspominając. Ten przestępca nie został zresocjalizowany, nie założono na jego paskudną naturę kagańca, dzięki któremu mógłby jakoś funkcjonować w społeczeństwie nie stanowiąc dla niego zagrożenia. Tu stało się coś więcej.

Pomijając fakt, że Artur Ceroński jest osobą kontrowersyjną, nawet w środowiskach chrześcijańskich i można się z nim nie zgadzać w wielu kwestach teologicznych (lub w ogóle negować sprawy wiary), to jego szczerość, prostolinijność i bezkompromisowość są dla mnie porażające i uważam, że warto poświęcić te pół godziny. 



#14 Gosc_brot_*

Gosc_brot_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2018 - 08:49

Akurat jak już kupować to moim zdaniem najlepiej w sklepach internetowych, bo wówczas konsument ma znacznie więcej praw niż konsument który kupuje w sklepie stacjonarnym.

Poza tym transakcję można ubezpieczyć i gdy nie spełnia oczekiwań, nie jest zgodna z opisame, to można żądać zwrotu środków. Korzyści jest więc więcej w przypadku transakcji internetowych niż stacjonarnych.

Poza tym podczas transakcji sprzedaży można takową ubezpieczyć. MBank ma takie opcje, ale podejrzewam że inne banki też. Tutaj: https://www.konto-studenckie.pl/proponuję jeszcze sprawdzić.



#15 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 październik 2018 - 09:32

W przypadku ewidentnego oszustwa prawa masz dokładnie takie same. Co do ubezpieczenia, szansę na zwrot pieniędzy masz dopiero po potwierdzeniu, że towar jest podróbką lub pochodzi z kradzieży - i w tym przypadku również masz dokładnie takie same prawa niezależnie od kanału sprzedaży.

 

Inna sprawa, że rowerów wielu marek - w tym Specialized - nie kupisz jako towar nowy ze sklepu on-line.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#16 uzurpator

uzurpator
  • Użytkownik
  • 661 postów
  • SkądKatowice

Napisano 02 październik 2018 - 10:06

Marzę o takich czasach, gdzie za każdą kradzież powyżej 50zł będzie krzesło.


Pochylam się z politowaniem nad czymś tak niemądrym.

#17 Gosc_Kobretti_*

Gosc_Kobretti_*
  • Gość

Napisano 02 październik 2018 - 11:28

Niektórym pewnie się wydaje, że śmierć człowieka wygląda jak w grach komputerowych, a do dyspozycji jest kilka „żyć”...

Bez względu na to, jak straszny czyn trzeba osądzić i jaką osobę skazać, to kara śmierci w cywilizowanym świecie, jest i zawsze będzie barbarzyństwem. Przywołam choćby niedawny przykład Tomasza Komendy, czy afery mięsnej w PRL-u, aby wywołać u niektórych refleksje, jak niewiele trzeba... Jakim strasznym przeżyciem dla strażników więziennych, musiało być asystowanie przy wykonywaniu wyroków śmierci, wydobycie skazanego z celi, doprowadzenie do celi śmierci, aż wreszcie posadzenie na krześle elektrycznych, czy ustawienie na zapadni szubienicy. To nie jest normalne i pozostaje w psychice na zawsze...

Nie surowość kary, ale jej nieuchronność ma większe oddziaływanie prewencyjne.



#18 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 02 październik 2018 - 11:28

Oj nie krzesło - trochę przekoloryzowałem bo mnie wkurza sięganie po czyjąś własność.

Wiadomo, że za 50zł nie strzelałbym do ludzi, w ogóle do nikogo bym nie strzelał bo kara śmierci to za mała kara.

Ale nie może tak być, że pedofil wychodzi po 10latach na wolność.



#19 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 02 październik 2018 - 14:36

5 lat za cofkę licznika to też debilizm..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#20 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 październik 2018 - 14:59

5 lat za cofkę licznika to też debilizm..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zależy jakie są tego konsekwencje.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź