Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy Stages Vs Tacx


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 13 październik 2018 - 21:18

Witam,

Poniżej wykres porównujący dwa pliki fit z dwóch kilkukrotnie kalibrowanych urządzeń: Stages gen3 jednostronny i Tacx Genius w trybie Erg. Test uruchomiłem w tym samym czasie ale jak widać wykresy są przesunięte. Nie umiem przestawić czasu w pliku fit z aby wykresy się nałożyły ale już coś widać. Widać spore różnice w pomiarze przy stałej kadencji w prostym ćwiczeniu po kilkadziesiąt sekund z mocą 210W + 340W - tak powinno wyjść.

 

Różnica wydaje mi się bardzo duża ale nie wiem czy winą jest Stages czy Tacx. Jak i co mógłbym jeszcze sprawdzić, żeby zobaczyć które urządzenie przekłamuje ? Ten bardziej poszarpany wykres to Stages.

 

Avg Power 178 watts 203.50 watts 25.50 watts 13.4%
Max Power362 watts 349 watts 13 watts 3.7%



#2 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 13 październik 2018 - 22:58

Zacznij od porządnej kalibracji Tacx. On naprawdę tego potrzebuje. 5 minut porządnej jazdy, ciśnienie 7-8bar, docisk etc.. Sprawdź na Tacx balans L/R. IMVHO różnica powinna spaść do circa 5% góra. Mi się Vortexa i Favero udało tak zgrać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#3 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 15 październik 2018 - 20:02

Dzisiaj godzinę testowałem. Kalibrowałem kilka razy na zimno i na ciepło. Pięciominutowe testy wychodzą słabo, jeśli ściągam plik fit z TrainerRoad (sparowany z Tacx) i z Garmin (sparowany z Stages). Moze te aplikacje inaczej zapisują dane.. Na ekranie jednak wygląda to bardzo słabo.

 

Zainstalowałem pole w Garmin: ANT+ Power Meter, niestety nie zapisuje do pliku fit danych :( To pole potrafi mierzyć moc niesparowanego urządzenia mierzącego moc. O dziwo pomiar mocy Tacx na ekranie garmina w polu iq wygląda bardzo podobnie jeśli używam tego pola i sparowanego Stagesa w Garminie.

 

Załączam pliki fit w zipie, inaczej forum nie przepuszcza.

 

Załączone pliki



#4 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 18 październik 2018 - 07:28

Zainstalowałem pole w Garmin: ANT+ Power Meter, niestety nie zapisuje do pliku fit danych

 

Wg opisu powinien zapisywać. Prawdopodobnie zapisuje tak jak każde inne pole IQ czyli w dodatkowych polach. Sprawdź po imporcie pliku fit do GoldenCheetah, aczkolwiek u Ciebie faktycznie w zakładce Edit -> Developer rejestrowane dane to tylko czas, a Distance (po co?) i Power-2 mają same zera... Musiałbym sprawdzić u siebie, ale nie wiem czy w tym tygodniu będę męczył się na trenażerze ;)

Przyznam, że nie sprawdzałem opcji tego pola - może trzeba zaznaczyć rejestrację mocy?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź