Skocz do zawartości


Zdjęcie

Scott Addict


21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 październik 2018 - 18:28

Witam .

Mocno zastanawiam się nad zakupem Addicta .

Czy macie może, jakieś doświadczenia z tym rowerem? Chodzi mi o ramę z włókna MF, jej właściwości i trwałość ? Ma być na ulegrze i hamulcach tarczowych, ale to bez większego znaczenia bo osprzęt to osprzęt... Raczej szukam informacji, czy nie ma z tymi ramami jakichś problemów, wad, żebym po zakupie nie żałował. To że wada zawsze może się zdarzyć to jasne, ale czy to nie jest reguła w tym modelu? Moja waga to 72-75 kg.

Oczywiście jeśli ktoś ma ochotę opisać same pozytywy to bardzo chętnie przeczytam... 



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 19 październik 2018 - 18:52

Ta rama, z modyfikacjami, produkowana jest już długo (wcześniej była w modelu Solace) więc raczej nie powinno być z nią problemów.

Za model na Ultegrze już cena "regularna" jest bardzo atrakcyjna, a przecież będzie jeszcze jakiś rabat.



#3 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 19 październik 2018 - 20:46

No cena wydaje mi się super atrakcyjna ,bo 10 disc na hydraulicznej ulegrze w modelu 2019 wychodzi 9700.

Do tego mam w cenie fitting. 

Pytam dlatego, że gdzieś w necie znalazłem info o rzekomej kiepskiej jakości tych ram. W połączeniu z ceną, zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem coś nie jest na rzeczy? 

Tylko to mógł być jakiś jednostkowy przypadek, który po prostu czasem się zdarza.

Do tego waga w rozmiarze L na drutówkach 32 to około 8300, więc wygląda na to, że rama bardzo "wylajtowana". I tak zacząłem się zastanawiać...



#4 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 20 październik 2018 - 06:42

Rama tego roweru zdecydowanie nie jest "wylajtowana"...

#5 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2018 - 10:45

No cena wydaje mi się super atrakcyjna, bo 10 disc na hydraulicznej Ulegrze w modelu 2019 wychodzi 9700.

Pytam dlatego, że gdzieś w necie znalazłem info o rzekomej kiepskiej jakości tych ram. W połączeniu z ceną, zacząłem się zastanawiać czy przypadkiem coś nie jest na rzeczy?

Do tego waga w rozmiarze L na drutówkach 32 to około 8300, więc wygląda na to, że rama bardzo "wylajtowana". I tak zacząłem się zastanawiać...

 

Chyba trochę doszukujesz się dziury w całym. Nie słyszałem nic złego o tych ramach, pierwsze też słyszę, że najeżą one do tzw. wylajtowanych. Niższa cena może wynikać z jubileuszu 60-lecia firmy, ponieważ wszystkie szosy Scott'a na przyszły rok są zdecydowanie tańsze... To jest tegoroczna cena tego roweru: https://www.scott.pl...Addict-10-Disc/. Dla przykładu Trek Emonda SL6 2018, też jest tańszy o 1000zł od tego z 2017 roku, ale to chyba dobrze?



#6 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 październik 2018 - 11:08

Nie szukam dziury w całym. Pisząc wylajtowana, miałem na myśli porównanie wagi do rowerów konkurencji o porównywalnym osprzęcie. Nie wnikałem szczególnie w porównania wagi poszczególnych ram. Osobiście nic wcześniej nie słyszałem o jakiś problemach Scotta z ramami, a zaniepokoił mnie po prostu wpis znaleziony w necie. 

Jasne, że napisać można każdą bajkę. Ale właśnie dlatego pytam, aby upewnić się w wyborze, żeby po zakupie nie dowiedzieć się, że kupiłem jakiś wyjątkowo awaryjny produkt i tyle. 

Bardzo mnie cieszy, że puki co, nikt nie potwierdził moich obaw i gdzieś znalezionej opinii. 

Sklepy też czasem opowiadają bajki, aby tylko sprzedać. A tu miałem nadzieję, znaleźć opinie ludzi jeżdżących na tym rowerze i mogących obiektywnie go ocenić. Bardzo dziękuję za wpisy, i myślę, że będę go zamawiał.



#7 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 20 październik 2018 - 14:43

Jeśli odpowiada Ci kolor ramy, to ja bym się nie zastanawiał.



#8 Severian

Severian
  • Użytkownik
  • 148 postów

Napisano 20 październik 2018 - 17:08

Dobra cena jak na karbon+ ultegra.Pozostaje tylko wymienić te tragicznie ciężkie opony na coś normalnego.Wrzuć zdjęcia jak już wyląduje u ciebie.



#9 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 20 październik 2018 - 17:09

Mój kumpel od kilku lat jeździ na poprzedniku tej ramu: karbonowej Solace. Wszystko chodzi perfekt. Jego rama nie jest wylajtowana - waży pewnie więcej niż moja aluminiowa emonda.  Jego rama spisuje się znakomicie: żadnych mechanicznych uszkodzeń (a gleby się zdarzały - nawet razem się zderzyliśmy kiedyś), lakier znakomity, osprzet stara 10rz 105 5700 poza łańcuchami i chyba kasetą wciąż chodzi jak złoto. pozdr

 



#10 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 20 październik 2018 - 17:43

W gazecie podają natępujące  masy Scotta Addicta 20  Disc rozmiar 56, model 2018:

- rama 1195 gramów

- widelec 446 gramow

 

Solace 20 Disc w rozmiarze 56:

- rama 1083

- widelec 426

 

Czyli -jak pisałem wcześniej- jest bardzo daleko od "wylajtowania".



#11 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 20 październik 2018 - 18:33

No akurat opony to już myślałem, czy im w sklepie nie zostawić. :-)

Kolor ramy na 2018 był fajniejszy, ale ten przełknę...

A przy okazji. Będę się pozbywał mojego Defy 1 na 105 5800, 2x11 i kołach Dt r23 spline. Rower do jazdy, serwisowany. Wiadomo, rama po kilku latach nie jest w stanie idealnym, ale bez uszkodzeń. Żadnej gleby.

Ile mogę za niego wołać? Jakby co, to rozmiar Ml.



#12 mako

mako
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 03 grudzień 2018 - 18:40

Mam pytanie odnośnie addicta ,jaki rozmiar wziąc na 188cm ?? 

  https://www.scott.pl...254/254_930.jpg

 

obawiam się ze rozmiar xl będzie z deka krótki,a może sie myle??



#13 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:10

Znajomemu miski suportu w Scot Foil po 3 latach wyrobily sie tak, ze lozysa skakaly luzno w srodku (ponad 1 mm luzu) i bez uzywania sily wylatywaly z ramy...


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#14 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2018 - 19:38

Mam pytanie odnośnie addicta ,jaki rozmiar wziąc na 188cm ??

 

obawiam się ze rozmiar xl będzie z deka krótki,a może sie myle??

 

Rozmiar XL/58 będzie na Ciebie idealny. Może się nawet okazać, że mostek będzie zbyt długi, bo ma 12 cm. To jest rower na wzrost od 185 cm, do około 195 cm.



#15 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 03 grudzień 2018 - 22:28

Krotszy niz 120mm mostek do tej ramy przy 188cm wzrostu?
Rama nie jest dluga tylko 575mm, reach 389mm.
Dla przykladu, ja mam 188cm, gorna 581mm, reach 401mm i mostek 130mm.

#16 mako

mako
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 05 grudzień 2018 - 22:54

No właśnie mam mieszane uczucia. Scott sugeruje wzrost od 185 cm, do 195 cm.

 

a moich rozmów i obserwacji wynika  to co napisał chris "Rama nie jest dluga tylko 575mm, reach 389mm.."

 

nie chce mieć mostka 140cm, ;/ tak sie skupiłem na szukaniu ram bez slopingu, a teraz okazało sie górna jest krótka..

 

niestety rowery dostępne od kwietnia, testy u mnie w mieście dopiero w maju 

 

61 to chyba przesada 



#17 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 grudzień 2018 - 23:33

Znajdź sklep z bike fittingiem. Pojechałem do sklepu, ustawili mi maszynę wg.geometrii Scotta i się przymierzyłem. Sprawdzali co by było gdyby wziąć dłuższą ramę a krótszy mostek, na odwrót itp. I wyszło im jaką ramę zamówić. Będziesz miał pewność. Przy okazji pełny fitting dali mi w cenie roweru.

#18 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2018 - 00:57

No właśnie mam mieszane uczucia. Scott sugeruje wzrost od 185 cm, do 195 cm.

a moich rozmów i obserwacji wynika  to co napisał chris "Rama nie jest dluga tylko 575mm, reach 389mm.."

nie chce mieć mostka 140cm, ;/ tak sie skupiłem na szukaniu ram bez slopingu, a teraz okazało sie górna jest krótka..

 

61 to chyba przesada 

 

Już raz napisałem, a teraz tylko powtórzę. Rama XL/58 na pewno będzie dla Ciebie dobra i nie szukaj dziury w całym.

Skoro oczekujesz bardziej sportowej pozycji, to dlaczego nie wybierzesz wersji RC...

Rozmiar 61, to już naprawdę ogromny i nieforemny rower, z gigantyczną główką ramy i z rurą podsiodłową 61 cm!



#19 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:20

W rozmiarze 58 glowka juz jest spora, 205mm.
Jak ci pasuje taka geometria, to rozmiar 58 jest dobry dla ciebie.
Jak chcesz miec bardziej obnizona pozycje, to bierzesz RC w tym samym rozmiarze.
W sumie, to i na tych dwoch odmiennych ramach mozesz miec identyczne ustawienia, no prawie zawsze. Pomijajac skrajnosci bardzo niskiego ustawienia na RC i wysokiego na nie-RC.
Na RC mozesz uzyskac pozycje endurance dodajac podkladki i ktorki mostek i odwrotnie, wyrzucajac podkladki i dodajac dluzszy mostek, mozesz na endurance miec taka sama pozycje jak na RC.
Tylko po co takie kombinacje? Przypuszczam ze pomimo identycznego ustawienia rowery beda prowadzic sie inaczej i nie wyglada to zbyt ciekawie.


#20 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 06 grudzień 2018 - 11:31

Tak wygląda rozmiar XL/58. Sztyca jest wysunięta na wzrost 186 cm i długość nogi około 89-90 cm..





Dodaj odpowiedź