Skocz do zawartości


Zdjęcie

Licznik/nawigacja Gps


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 de Villars

de Villars
  • Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 17:37

Zastanawiam się ostatnio nad zakupem jakiegoś licznika działającego w oparciu o GPS, który miałby opcję nawigowania po wgranej trasie.

Moje preferencje:

Niezawodność (nie gubienie GPS i szybkie łapanie sygnału z satelity, wiarygodne pomiary)

Jakaś prosta nawigacja i wskazywanie prędkości, prędkości średniej, dystansu, czasu, przewyższeń.

Działanie bez telefonu

Nie musi obsługiwać zewnętrznych czujników

Cena poniżej 600 zł

Producent – inny niż Sigma i Lezyne, bo się o nich naczytałem, a z Sigmą mam do tego własne doświadczenia. Rozważałem też Brytona, ale zrezygnowałem, bo straszny bajzel mają w tych swoich modelach, zresztą ten który by mi odpowiadał to już nie sprzedają, z kolei następca mi nie odpowiada wizualnie. Ostatnio dość mocno wpadł mi w oko Mio Cyclo 200 - choć to już nie tyle licznik co pełnoprawna nawigacja. Kosztuje do 700 zł (jestem w stanie trochę nagiąć budżet), ewentualnie mogę wziąć egzemplarz po testach za 589 zł. Czy ktoś z Was użytkował ten sprzęt i mógłby się podzielić wrażeniami? Testy w internecie są generalnie bardzo pozytywne, ale mnie interesują takie detale o których mało się wspomina - np. jak urządzenie się zachowuje gdy zboczymy z wytyczonej trasy (intencjonalnie albo przez pomyłkę)? Wariuje czy przelicza alternatywną drogę? Jak się mają wskazania prędkości z GPS do realnej z licznika (o ile ktoś jeździł z jednym i drugim jednocześnie)?



#2 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 listopad 2018 - 10:53

Pytania dotyczące MIO Cyclo proszę zadawać we właściwym wątku: Mio Cyclo. Zresztą podobnie jak każdego innego urządzenia, które mają już swoje wątki na forum. Zamykam.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect