Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garmin Edge 820 Vs. Wahoo Element Bolt?


23 odpowiedzi w tym temacie

#21 trace_error

trace_error
  • Użytkownik
  • 340 postów

Napisano 17 listopad 2018 - 10:35

Będąc precyzyjnym to przesłanie trasy do komputerka za pomocą appki wahoo automatycznie wybiera tryb podążania tą trasą. Wykres wysokości jest już wg wybranej trasy. Nie trzeba nic dodatkowo klikać. 

Alternatywnie mając już trasę zsynchronizowaną na samym urządzeniu, jej aktywacja polega na wyborze trasy z listy "Select". 

 

Co do podpowiedzi nawigacyjnych to nie testowałem osobiście, ale jest opcja "Mute" która powinna wyłączyć komunikaty i wtedy jest tylko trasa na mapie. (Trasy robione na stravie nie mają komunikatów nawigacyjnych więc taki automatyczny "mute" ;-) )

 

Tak, można mieć 4 pola danych: 

https://i.imgur.com/W33B3UR.jpg

 


  • big75 lubi to

#22 nbk

nbk
  • Użytkownik
  • 145 postów

Napisano 22 luty 2019 - 15:28

Za niedługo będę kupował "licznik", jakieś nowe opinie na ten temat? 😛

I dopytam jeszcze: Czy przy nawigacji / ukształtowaniu terenu wciąż można tylko 2 pola ustawić w Garminie? (Może w jakiejś aktualizacji to zmienili - jeżeli pytanie jest głupie to sorry 😛 )

Jeżeli tak, to najprawdopodobniej wybór padnie na Wahoo, chyba że ktoś mnie bardzo jeszcze przekona na Garmina.

#23 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 maj 2019 - 08:49

Przeoczyłem...

Dla nowych Edge, czyli 1030, 530, 830 i nowego turystycznego Explore można użyć pola IQ, które może zawierać dowolną ilość danych, np. BS MiniDashboard to 3 wiersze w 4 kolumnach (plus wizualizacja poziomu baterii i odległości do celu), aczkolwiek jeśli chodzi o czytelność to raczej w rachubę wchodzą pola z nieco mniejsza ilością danych np. MapDashboard (6 w pełni konfigurowalnymi polami z danymi).

 

(nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać, każdy wybiera to, co mu pasuje i za wybór jest w pełni odpowiedzialny)


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#24 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 27 maj 2019 - 16:07

Przeoczyłem...
Dla nowych Edge, czyli 1030, 530, 830 i nowego turystycznego Explore można użyć pola IQ, które może zawierać dowolną ilość danych, np. BS MiniDashboard to 3 wiersze w 4 kolumnach (plus wizualizacja poziomu baterii i odległości do celu), aczkolwiek jeśli chodzi o czytelność to raczej w rachubę wchodzą pola z nieco mniejsza ilością danych np. MapDashboard (6 w pełni konfigurowalnymi polami z danymi).


W praktyce to wygląda jak poniżej. Nie mam problemu ze wzrokiem i dla mnie wszak to jest czytelne. Ostatnio jeżdżę tylko z ekranem skonfigurowanym w ten sposób. Czasami przełączam na profil wysokości.

58b4a8b90b69098392b1cbb0432efe26.jpg

Konfigurację robi się w apce na telefonie, np:

31f7d34d9b02f540ed22bfb28416e68a.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk



Dodaj odpowiedź