Skocz do zawartości


Continental Grand Prix 5000 (Teraz Także Tubeless)


144 odpowiedzi w tym temacie

#141 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 21 październik 2021 - 07:36

U mnie na obręczy Mavic Ksyrium Pro Carbon UST serwis poległ. Fakt, że to obręcz ma parę lat i te nowe mają inaczej zamki. Podobno jest łatwiej, ale jestem mega wkurzony. Stwierdzili, że albo rozwalą oponę, albo obręcz.  Jak by ktoś chciał mam do sprzedania :P Następne biorę pirelki. 

 

Ogólnie mam wrażenie, że połączenie Mavic + Continental słabo działa. U mnie Mavic Cosmic Elite + Conti Ultra Sport III 28c i Mavic Ksyrium + Conti Ultra Sport III 25c to mega ciasne połączenia. Te same opony na jakiś tanich obręczach od Tribana bez problemu bez użycia łyżek zakładam...


  • muzycom lubi to

#142 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 25 październik 2021 - 15:28

Nie wiem czy to kwestia wersji, ale GP5000 z beżowym bokiem zakładam na obręcz CSC bez użycia łyżek. Wersja pod dętke. 



#143 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 październik 2021 - 15:46

Dętkowe to żaden wyczyn ;) Z TL bywa różnie.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#144 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 01 styczeń 2022 - 20:41

Jestem właśnie po instalacji nowych GP5000 S TR 700x28 na ZIPPach 303s. Opony założone bez pomocy łyżek, uszczelnione bez mleka ze zwykłej pompki przy pierwszej próbie. Dwa koła z założeniem, napompowaniem, spuszczeniem, wlaniem mleka przez zawór i ponownym pompowaniem to jakieś 10 min max. Ogólnie to nie wiem co w szosowym tubelessie może pójść łatwiej jeżeli chodzi o instalacje. 



#145 Karmazynowy jeleń

Karmazynowy jeleń
  • Użytkownik
  • 115 postów

Napisano 09 lipiec 2022 - 22:03

Trochę to nie tak, mam dokładnie te same opony i nawet w tym samym rozmiarze. To READY "partaczy" sprawę. One bez mleka będą puszczać ściankami, które są bardzo cienkie i widać, mają jakieś tam pory. Nie jest to wyczytana teoria, bo topiłem je osobiście we wannie i pojawiają się na nich praktycznie na całości drobniuteńkie bąbelki powietrza. Poprzednio miałem i mam jeszcze na zapasie model GP5000 TL i na nich można jeździć bez mleka. Fakt, da się je założyć gołymi rękoma, ale to łapy goryla. Widziałem serwisantów, którzy sobie z nimi radzą, natomiast ja delikatnie łyżką sobie pomogłem.

ps. chyba, że to co nazwałeś uszczelnieniem to łatwe osadzenie opony na rancie obręczy, beż użycia np. kompresora.





Dodaj odpowiedź