Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ból Pleców A Trenażer


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 critex

critex
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 12:49

Witam

Mam problem z bólem w dolnej części pleców (odcinek lędźwiowy). Generalnie zmagam się z tym problemem już kilka lat i w zasadzie to się już prawie przyzwyczaiłem. Chciałbym się jednak dowiedzieć z czystej ciekawości jak to jest, że jak jadę rowerem w terenie albo na szosie to po około 30-40 minutach zaczyna boleć. Trenażerem jeżdżę po 2,5h i nawet przez chwilę nie czuję bólu. Średnia kadencja 90-95. Trenażerem obecnie jeżdżę w strefie 2 według Fiela. W terenie/na szosie podobnie. Mój fizjo nie był w stanie mi tego wytłumaczyć.



#2 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopad 2018 - 13:22

Na trenażerze masz bardzo stabilna pozycje i mniej obciągasz mięśnie stabilizujące kręgosłup. Pojedź na trenażerze w wyższych strefach a ból zapewne się pojawi.

BTW. zmieniłbym specjalistę od fizjo ;)

#3 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 listopad 2018 - 13:24

Do tego nie masz żadnych wibracji od kontaktu z podłożem.



#4 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 15:43

Critex, najprosciej mowiac nie musisz stabilizowac pozycji na trenazerze i „core” nie pracuje jak powinno, takze wzmacniaj core, jest na to sporo cwiczen, polecam ksiazke „Ukryta przewaga”

#5 critex

critex
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 15:59

Critex, najprosciej mowiac nie musisz stabilizowac pozycji na trenazerze i „core” nie pracuje jak powinno, takze wzmacniaj core, jest na to sporo cwiczen, polecam ksiazke „Ukryta przewaga”

 

W zeszłym roku zimą robiłem różne rodzaje planków przez kilka miesięcy 2-3 razy w tygodniu i jakoś nie zauważyłem różnicy. Możliwe, że coś robiłem nie tak. Książka niedroga, pewnie kupię i zobaczę co z tego będzie. Jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi :)



#6 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 listopad 2018 - 17:50

Wspomnianą książkę bardzo polecam. Mi bardzo też pomógł zestaw ćwiczeń pokazywany przez tą panią:



Nie przejmuj się jak na początek okaże się że pewnych ćwiczeń nie będziesz w stanie wykonać ;)

#7 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 17:54

Czy w trenażer masz wstawiony ten sam rower, którym jeżdzisz na zewnątrz?



#8 critex

critex
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 25 listopad 2018 - 21:34

Czy w trenażer masz wstawiony ten sam rower, którym jeżdzisz na zewnątrz?

 

Tak. Bike fitting robiony w zeszłym sezonie czyli ustawienia raczej ok.



#9 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 25 lipiec 2020 - 03:57

I co z Twoimi plecami?

Facebuk i  YT  Strava


#10 critex

critex
  • Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 26 lipiec 2020 - 05:37

I co z Twoimi plecami?

Bez zmian. Już się przyzwyczaiłem, przynajmniej się nie pogarsza :)



#11 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 05:42

W piątek jadę na fitting. Zmieniłem rower i łącze z tym i fittingiem nadzieje na radość z jazdy.


  • Jacko lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#12 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 26 lipiec 2020 - 09:12

Powodzenia, zdaj nam proszę relację : jak się to odbyło, jakie wrażenia i oczywiście - jakie efekty.

Pozdrawiam

#13 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipiec 2020 - 09:27

W piątek jadę na fitting. Zmieniłem rower i łącze z tym i fittingiem nadzieje na radość z jazdy.


Na pewno nie zaszkodzi - szczególnie jeżeli to pierwszy raz, ale niestety to dopiero początek drogi. Żeby uzyskać dobre efekty to potem trzeba robić ogólnorozwojówkę (core, rozciąganie, rolowanie, siłownia) - i to czym jesteś starszy tym musi być tego więcej w stosunku do roweru. Widzę po sobie.

#14 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 09:44

Powodzenia, zdaj nam proszę relację : jak się to odbyło, jakie wrażenia i oczywiście - jakie efekty.

Pozdrawiam

Dam znać jeśli to lanie wody nie omieszkam o tym napisac :-)


Facebuk i  YT  Strava


#15 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 09:47

Na pewno nie zaszkodzi - szczególnie jeżeli to pierwszy raz, ale niestety to dopiero początek drogi. Żeby uzyskać dobre efekty to potem trzeba robić ogólnorozwojówkę (core, rozciąganie, rolowanie, siłownia) - i to czym jesteś starszy tym musi być tego więcej w stosunku do roweru. Widzę po sobie.

Kolego rolowanie na wałku meteor chyba najtwardszym na rynku.  Do tego wszystkie piłki. Deska to póki co ok 4 min w trzech seriach oraz boczne. Siłownie mam w pracy i dwa razy w tygodniu ćwiczenia własnie pod kręgosłup i ogólno rozwojówkę . Do tego  pływanie i nartorolki i co??? i cytując klasyka jajco :-) Ale w następnym życiu będe wiedział jak zadbać o plecy i kręgosłup :-)


Facebuk i  YT  Strava


#16 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2198 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipiec 2020 - 09:55

Pomyśl co by było gdybyś nie robił tego o czym piszesz :)

Jak będziesz po fittingu to napisz jakie zmiany ustawień zostały zaaplikowane względem tego co sam ustawiałeś.

#17 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 10:18

Pomyśl co by było gdybyś nie robił tego o czym piszesz :)

Jak będziesz po fittingu to napisz jakie zmiany ustawień zostały zaaplikowane względem tego co sam ustawiałeś.

Nie ustawiam sam roweru. Jade z nowym rowerem dlatego nie skupiam się na ustawieniu. Nie chce skazić się złymi nawykami.


Facebuk i  YT  Strava


#18 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 lipiec 2020 - 10:29

W zeszłym roku zimą robiłem różne rodzaje planków przez kilka miesięcy 2-3 razy w tygodniu i jakoś nie zauważyłem różnicy. Możliwe, że coś robiłem nie tak. Książka niedroga, pewnie kupię i zobaczę co z tego będzie. Jeżeli nie pomoże to na pewno nie zaszkodzi :)

 

Martwe ciągi, przysiady, wyrzuty robisz?
Wszystko oczywiście sztanga.

Polecam zainteresować się ćwiczeniami przygotowującymi do dwuboju jeżeli jeszcze tego nie robiłeś.

Ja patrzę z przymrużeniem na ćwiczenia dla panów bez obciążenia i nie chodzi tu o budowanie masy.

Dwubój wymaga mega stabilizacji


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#19 manfred

manfred
  • Użytkownik
  • 755 postów
  • SkądPodhale

Napisano 26 lipiec 2020 - 10:34

Z przymrużeniem to ja na sztangę spoglądam i na tych co jeszcze nic nie podnoszą a fucą na całą siłownie jak parowozy
  • lukaszzsch lubi to

Facebuk i  YT  Strava


#20 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 26 lipiec 2020 - 10:42

Ludzie ćwiczą bez obciążenia i często liczą na szybki efekt.

Jeżeli nie dwubój to może warto sprawdzić się na jakimś crossficie czy pomoże.

 

Często nie ma lekkich, łatwych i przyjemnych rozwiązań, typu zapłacę za fitting i będzie ok.

 

Tak jak kiedyś poza krótkim epizodem jako żak, nie wyobrażałem sobie jazdy na szosie w obcisłych strojach, tak teraz nie wyobrażam sobie kolarstwa bez sztangi.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png




Dodaj odpowiedź