Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czujniki Sigmy Do Rox 10 Ant+

ANT+ ROX 10 czujnik

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 20:17

Witam,

 

Przymierzam się do nowego licznika, wstępnie padło na wahoo Bolt który wspiera ANT+ i BTLE.

Czytałem też, że połączenie przez ANT+ jest lepsze niż przez BTLE

 

Czy czujniki sigmy do ROX 10 działające po ANT+ będą bez problemu współpracować z Boltem? Głównie chodzi o czujnik prędkości z magnesem oraz tętna. Jak z ich jakością i dokładnością? Trochę się naczytałem o wadach czujników prędkości bez magnesów i dlatego wolę z magnesem.

 

Reasumując:

1. Czy będzie to ze sobą działać?

2. Czy Sigma robi dobre czujniki

3. Czy czujnik HR Sigmy może pasować do elektrod Polar Pro?



#2 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 21:02

1 i 2 - będzie OK. Zawsze można zerknąć na stronie thisisant.com

Piny przeważnie pasują..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#3 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:23

Wg tej stronki wahoo w ogóle nie ma komputera rowerowego zgodnego z ANT+ Chyba jej nie aktualizują za często. Z drugiej strony PM  Inpeak jest.



#4 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 09 grudzień 2018 - 22:36


Bo widocznie Wahoo drutuje jak Chińczycy z Xcadey, na manufacturer id test. Wstyd w sumie..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#5 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 09:46

Tzn jest ANT+ u nich, ale bez powiedzmy certyfikacji? Czyli może działać, nie musi?



#6 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:01

Kolega tadzik.pl ma chyba jakis zal do Wahoo. Moze stara sobie jakos usprawiedliwic, ze mogl kupic, zakladajac, ze posiada 130, duzo lepsze urzadzenie..... :) Pierw straszy kosmicznymi cenami Bolta, potem pisze, ze 130 i Bolta to podobne urzadzenia (argumentujac, ze jedyna rzecza odrozniajaca urzadzenia to dotykowy ekranu i skalowanie mapy), teraz karze sie Wahoo wstydzic....
Podpowiedz czemu wszystkie urzadzenia Wahoo nie sa wyszczegolnione na ww stronie? Wlasciciel Ant+.....

Elemnt wspiera Ant+, Bluetooth Smart, Ant+ F-EC (warto sprawdzic nietypowe urzadzenia typu radary, swiatla, remote itp).
Wszystko elegancko dziala. Ja mam Bolta polaczonego z HR Ant+, miernik mocy Ant+ (moc i kadencja), czujnik predkosci Ant+, e-Tap Ant+ i do tego telefon przez BLE.
Jak masz mozliwosc zakupu opaski Wahoo, to warto, bo jest bardzo dobra (BLE i Ant+).
Co prawda Garminowskie zdechly mi dwie ale jedna posluzyla mi troche lat. Pierwsza padla chyba w ciagu dwoch lat. Wiec tu nie bede wieszal psow.
Ale majac dwie w rekach wybralbym Wahoo (porownuje Garmin Premium i Wahoo Tickr).

#7 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 14:37

Nie mam 130, jak już, i nie mam awersji do Wahoo. Napisałem tylko, że korzystają z ANT+, jak Chińczycy kradnący i kopiujący czyjąś pracę, nie dokładając się na jego rozwoju. Takie tam cebulowanie..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#8 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 15:15

Jak masz mozliwosc zakupu opaski Wahoo, to warto, bo jest bardzo dobra (BLE i Ant+).
Co prawda Garminowskie zdechly mi dwie ale jedna posluzyla mi troche lat. Pierwsza padla chyba w ciagu dwoch lat. Wiec tu nie bede wieszal psow.
Ale majac dwie w rekach wybralbym Wahoo (porownuje Garmin Premium i Wahoo Tickr).

Myślałem o Sigmie, bo jest 80zł tańsza od wahoo. Prawde mówiąc i tak mam wielką nadzieję, że czujnik HR będzie pasował do elektrod Polar Pro, bo niedawno kupiłem nowe i są bardzo dobre, nie wiem czy konkurencja ma równie dobre rozwiązania w tym względzie. Zwłaszcza że z poprzednich (inny model) korzystałem wiele lat i nic z nimi się nigdy nie działo. I tak nie będę korzystał z aplikacji w telefonie z paskiem HR (czyli BTLE) więc jeżeli dopłata miałaby wynikać wyłącznie z faktu posiadania przez wahoo BTLE to dla mnie zbędny bajer. No chyba, że jest coś jeszcze. Nie wiem w sumie co pada w tych opaskach (tak jak pisałeś Tobie w Garminie padły dwie) czy czujnik, czy elektrody. Mój czujnik w Polarze działa już z 5 lat i ma się dobrze. Czasem tylko trzeba blaszki od baterii podgiąć. Generalnie zawsze byłem nastawiony na Polara jeśli chodzi o puls z uwagi na jego dokładność, ale skoro mam teraz trenować w oparciu o PM to aż tak super dokładny puls mi potrzebny nie jest.

 

A jaki masz czujnik prędkości?



#9 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 15:32

Ja od 30kkm używam czujnika z Deca i jest OK. Może też jego weź pod uwagę.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#10 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 10 grudzień 2018 - 19:14

Jedyny nadający się u nich to na piastę za ~180zł a nie chcę na piastę. Nie podoba mi się i boje się problemów. ROX 10 Sigmy z wysyłką mam za ~90zł i jest na magnes.



#11 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 12:31

Czujniki kupione. Prędkości i HR z dostawą wyszły 230zł więc całkiem nieźle. Wahoo też kupione, dam znać jak ze sobą działają.



#12 verul

verul
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 17 grudzień 2018 - 10:19

Czujniki działają z Boltem bez żadnego problemu. Przy okazji informuję, że elektrody od Polar Pro nie pasują do Sigmy. Niby wyglądają tak samo, ale nie wchodzi czujnik.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ANT+, ROX 10, czujnik