Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trek Domane Czy Emonda Jako Pierwsza Szosa

szosa trek domane emonda

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 empet

empet
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 00:04

Cześć wszystkim,

 

w najbliższych tygodniach chciałbym dopiąć zakup pierwszej szosy. Ponad pół roku kombinowania co jako pierwsze, zwiększanie budżetu z wstępnych 2000, przerobione kilkanaście modeli. Dość, trzeba kupić. Stanęło na Treku - jestem przekonany do marki i już nie chcę mieszać, nie ma opcji. 

 

I tak na placu boju został Domane Al 4 na Tiagrze, wyjściowo za 4500, mogę mieć za 4100-4200 nowy ze sklepu. Aż tu nagle dziś propozycja - Emonda ALR 4 za te same pieniądze (wyjściowo kosztuje ponad 5000). Za wyborem Emondy stoi niższa nieco waga i jak dla mnie dużo ładniejsza rama i malowanie, spawy, lepszy materiał ramy. Za Domane zaś podobno bardziej komfortowa pozycja, co może mieć znaczenie dla początkującego a także brak suportu PressFit, który wiadomo jaki jest - jak się trafi. 

 

Pytanie: czy naprawdę geometria Emondy w tej wersji (H2, cokolwiek to znaczy) jest aż tak bardziej sportowa, że amator będzie cierpiał? W sumie znam kilka osób, które jeżdżą na tym modelu jako pierwszej szosie i nie słyszałem by marudziły. Rozwiejecie moje wątpliwości może?  :)

 

​PS owszem, pisałem też gdzie indziej to samo



#2 Born Ready

Born Ready
  • Użytkownik
  • 1427 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 00:26

Domane zaś podobno bardziej komfortowa pozycja, co może mieć znaczenie dla początkującego

Nie patrz na to. 

 

Jeśli bardziej podoba się Emonda, to ją bierz i nie cuduj, bo w lato będziesz kombinował jak przejść z Domane na Emonde.

 

H2 to komfortowa geometria. 


  • empet lubi to

#3 clavdivs

clavdivs
  • Użytkownik
  • 392 postów
  • SkądGarwolin

Napisano 03 styczeń 2019 - 00:44

Ciężko spotkać opinię posiadacza roweru z sportową geo, że jest niewygodna. 


  • empet lubi to

#4 Gosc_Nikt Ważny_*

Gosc_Nikt Ważny_*
  • Gość

Napisano 03 styczeń 2019 - 01:31

Jak wspomniałeś, Emonda będzie lżejsza, a nawet znacznie lżejsza. Będzie też komfortowa jeśli chodzi o pozycję, ale sztywniejsza, a mówiąc wprost, będzie po prostu twarda w porównaniu do większości aluminiowych szosówek. Na Domane pozycja może okazać się przesadnie rekreacyjna.


  • empet lubi to

#5 empet

empet
  • Użytkownik
  • 12 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 01:50

Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi, chyba postanowione. Rano sprawdzę czy oferta aktualna i bierę, bo mnie żona zabije jak kolejny miesiąc będę gadał co kupię, zamiast nabyć :)


  • Born Ready lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szosa, trek, domane, emonda