Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rama "mechaniczna" A Grupy Elektryczne


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 12:17

Mam pytanie czy da się w ramie pod osprzęt mechaniczny a mam tutaj na myśli Canyona Ultimate CF zamontować osprzęt DI2? Wydaje mi się, że tak choć nie wiem czy otwory na linki są na tyle duże aby przepchnąć tam kabel.



#2 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 17 styczeń 2019 - 12:45

Jeżeli są dwa rodzaje ram to otwory nie będą wystarczająco duże. W mojej ramie (nie Canyon) miałem aluminiową tulejkę, na której zatrzymywał się pancerz. Musiałem rozwiercić dziadostwo oczywiście tracąc gwarancję, chociaż samego karbonu przy tym nie drasnąłem.



#3 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 19 styczeń 2019 - 15:35

Jeśli nie da się zamontować DI2 więc zostaje SRAM eTap. Tutaj pojawia się kolejny mały problem. W ramie zostają dziury po linkach od przerzutek i w związku z tym mam pytanie czy można kupić gdzieś jakieś zaślepki?



#4 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 481 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:09

Podejrzewam, że dla różnych rodzajów ram musiałyby być różne, ale... czemu tego nie zakorkować w inny sposób? W necie widziałem opisy jakichś estetycznych rozwiązań, ja zakleiłem otwory silikonem i już. Gdybym potrzebował to wydłubię.


  • Piwonia lubi to

#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 styczeń 2019 - 16:17

Sugru
  • Piwonia lubi to

#6 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 298 postów
  • SkądŁódź

Napisano 06 luty 2019 - 20:08

Wydaje mi się, że tak choć nie wiem czy otwory na linki są na tyle duże aby przepchnąć tam kabel.

Pytałem polski serwis Canyona. Średnica otworów przerzutkowych jest mniejsza niż konektorów Di2.
Dodatkowo trzeba by jeszcze zrobić otwór na kabel sterujący przednią przerzutką, bo przez otwór którym wychodzi linka (nad suportem) też nie przepchniesz. 





Dodaj odpowiedź