Skocz do zawartości


Zdjęcie

Test Szytek Vittoria Corsa G+ -Road-Racing.pl


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 24 styczeń 2019 - 22:08

Zapraszam do poczytania testu szytek Vittoria Corsa G+ 25. Sportowa szytka wysokiej klasy, to na pewno. Co poza tym zapraszam do lektury.http://road-racing.p...rsa-graphene-25



#2 Kamil444

Kamil444
  • Użytkownik
  • 339 postów
  • SkądMierżączka

Napisano 25 styczeń 2019 - 15:33

tak miałem szytka typowo wyścigowa i to z serwisem który jedzie za tobą z kołem na wymianę jakikolwiek wyjazd na trening na tych szytkach to spooore ryzyko kapcia właściwośći jezdne ma super ale wytrzymałość kiepską



#3 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 25 styczeń 2019 - 17:39

Co prawda nie szytka ale klinczerowa wersja oprocz tego ze jest otwarta, ma identyczny material i konstrukcje.
Na klinczerowych G+ i Control nie zlapalem jeszcze kapcia.



#4 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 13:11

To szybka szytka, którą producent dobrze zabezpieczył od strony bieżnika . Wkładka jest ok na tyle przeleciałem juz 2500 km i nic. Natomiast problem  w który producent poszedł wg mnie świadomie, jest dający idealny komfort delikatny bok. Nie jest to zagrożenie przy normalnej jeździe, wieksza dziura może jednak zakończyć żywot szytki. Nie jest to  szytka ekstremalnie delikatna. To nie jest szytka do jazdy na czas czy coś  w tym stylu.

.Po parę gramów gumy więcej na boku i jest być może ciut mniej wyczynowa szytka za trwalsza. Stąd zainteresowałem się juz Vittoria Corsa Control. Rożnica  w wadze jest minimalna ale być może własnie modyfikacja dotyczy boku szytki. Ważyliśmy je  w Cyklomanii różnica  w wadze 8 g...

Podsumowując na dzień zawodów może być, do jazdy bo dobruych drogach też.. Na co dzień po dziurach raczej słabo to widzę...Zanim wrzucę Vittorię Corsa Control G+ najpierw trzeba pośmigać na Veloflex Arenberg Przód już naklejony tył czeka na awarie Vittorii.



#5 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 26 styczeń 2019 - 15:15

Control ma zdziebko grubszy bieznik na srodku 0.2mm i scianki 0.1mm (wg bicyclerollingresistance).
Rowniez sam bieznik jest szerszy, bardziej zachodzi na boki, w porownaniu do G+.
Na zawodach nie jezdze, drogi ktore mamy pozostawiaja wiele do zyczenia, a jezdze tylko i wylacznie na tego typu oponach/szytkach.
Ogolnie lapie malo lub bardzo malo awarii. Moim zdaniem szkoda czasu na jezdzenie na gorszych gumach ;)
Nowych szytek Vittorii nawet nie zakupowalem, bo mi jeszcze lezy poprzednik Control, Pave.
Ciezko przerzucac sie ze sprawdzonych Veloflexow. Z checia zalozylbym Vlaanderen.

  • Helium lubi to

#6 Helium

Helium
  • Użytkownik
  • 141 postów

Napisano 26 styczeń 2019 - 15:44

Dla jasności ja też nie jeżdżę na Tufo 😀 Chciałem podsumować to ogólnie stad taka porada. Lubię szybkie fajnie niosące gumy, od czasu do czasu coś się wydarzy i tyle..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Dodaj odpowiedź