Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klamkomanetka St-5800 Uszkodzona Regulacja Kąta


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 27 styczeń 2019 - 13:38

Po małym szlifie skrzywiła mi się dźwignia hamulca - zaczęła odstawać od dźwignie zmiany biegów:

 

2repbte.jpg

 

Znalazłem w dokumentacji, że jest regulacja tego kąta - mała śrubka. Niestety śrubka nie chce się ruszyć, otwór na imbusa jest spłaszczony, nie daje się też przekręcić kombinerkami:

 

2yud62p.jpg

 

Tymczasowo pomogło podklejenie małego kawałka plastiku w miejscu styku regulacji z klamką, ale odpadło :)

 

Czy może ktoś walczył z takim tematem? W ostateczności podkleję kolejny raz, tym razem na epoksyd ale może jest jakieś lepsze rozwiązanie. Podkreślam, że śruba nie chce się ruszyć a od góry nie da się włożyć imbusa.



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8553 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 styczeń 2019 - 17:18

Po pierwsze: spłaszczona jest śruba czy całe gniazdo?
 
Jeżeli śruba nie chce się ruszyć tylko w jedną stronę, wykręć ją od drugiej strony i po problemie. Co najwyżej możesz ją potrzebować przyciąć, żeby wyszła dołem.
 
Jeżeli uszkodzone jest gniazdo imbusa, możesz spróbować przewiercić śrubę w poprzek, a potem włożyć do otworu jakiś sztywny drut i spróbować wykręcić w ten sposób.

 

Albo jeszcze prościej: przyciąć śrubę od dołu, wtedy powinno się odsłonić gniazdo imbusa. Odcinek wewnątrz tej blaszki, do której śruba jest wkręcona, na 99% będzie w dobrym stanie i dobrze "złapie" klucz.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 27 styczeń 2019 - 19:41

Jak tak dłużej na to patrzę, to wydaje mi się że to musiało być spłaszczone w fabryce, żeby zablokować regulację, no bo skąd takie zagięcie w tak niedostępnym miejscu.

 

Śruba nie chce się ruszyć kombinerkami w żadną ze stron. Chyba najsensowniej będzie spróbować ją przyciąć (spiłować), żeby dobrać się do niespłaszczonego fragmentu gniazda imbusa.





Dodaj odpowiedź