Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymiana Supportu - Problem..


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 aksord1234

aksord1234
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 15:35

Witam, wymieniam obecnie osprzęt w rowerze na ultegra 6600. Pojawił się problem przy zmianie supportu a mianowicie pan w sklepie nie miał hollowtec shimano ale w zamian sprzedał mi support accent odpowiadający wymiarom 68mm : https://www.centrumr...643/?v_Id=25221zapewniając mnie że wszystko będzie pasować a podkładek dodawanych w zestawie nie będę używał. Wszystko prawie pięknie pasuje a prawie, ponieważ po przykręceniu między lewym ramieniem korby a mufą robi się spora luka. Zastosowałem podkładkę dystansową po mocniejszym scentrowaniu ramienia do osi korby teoretycznie jest okej ale zauważyłem że gdy złapie się za oba ramiona korby wyczuwalny jest mnimalny luz tak jak by na łożyskach ? powiedzcie mi czy ten wkład w ogóle stosuje się do ram szosowych ? czy ten egzemplarz jest wadliwy czy tak ma po prostu być ?



#2 radomir82

radomir82
  • Użytkownik
  • 879 postów
  • SkądBergen

Napisano 28 styczeń 2019 - 17:41

Szosowe wkłady suportu mają szersze miski (nie pamiętam dokładnie ale bodajże jest milimetr różnicy) dlatego wkręcając tego accenta nie będzie możliwości skasowania luzu, teoretycznie da się to zrobić przy użyciu odpowiednich podkładek (po 1mm z każdej strony), (te z kompletu są za grube), tak czy inaczej - EX-Pro nie jest wkładem przeznaczonym do korb szosowych.


  • qzn lubi to

#3 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:11

Do ram szosowych Accent ma dedykowany wkład road

#4 aksord1234

aksord1234
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 17:54

Czyli sprzedawca trochę nie kompetentny...

#5 aksord1234

aksord1234
  • Użytkownik
  • 10 postów

Napisano 29 styczeń 2019 - 17:54

Czyli sprzedawca trochę nie kompetentny...



Dodaj odpowiedź