Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duszność - Podjazdy, Wyższa Intensywność Itp.


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 kryszy

kryszy
  • Użytkownik
  • 52 postów

Napisano 03 luty 2019 - 16:36

Cześć, na szosie jeżdżę już ładnych kilka lat, nakręcone mam kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i coraz bardziej zaczyna mi doskwierać pewien problem. Otóż przy zwiększeniu intensywności np. 1km podjazd 7-10% to brakuje mi tchu, zanim ktoś powie, że to normalne, to chciałbym nadmienić, że oddech to jedyny objaw. Nogi mogą, nawet nie zaczynają piec a ja walczę o każdy cm3 tlenu.

 

Taki sam problem objawia się przy testach FTP, lub na rozgrywanym właśnie wyścigu na trenażerach Elite -  trasa 4.9km, w tym 1.5 km podjazd 7%, średnia moc 349W, średnie tętno 180 (max 188), jadę swojego maksa, nogi nawet nie pieką, a ja nie mogę już złapać oddechu.

 

Przy 184cm  mam 76 kg (12 % tkanki tłuszczowej), wydaje mi się, że mam dość mocno rozbudowane nogi, dodatkowo ćwiczę też nogi na siłowni i zaczynam myśleć, że moje problemy są związane z tym, że nie jestem w stanie dotlenić mięśni. Dlatego też mam wrażenie, że brakuje mi tlenu kiedy jeszcze mięśnie nie zaczynają nawet piec. 

 

Miał ktoś z Was podobny problem? Jakieś pomysły na treningi które mogłyby pomóc mi poradzić sobie z tym problemem?



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3126 postów

Napisano 03 luty 2019 - 18:06

Nad problemem niemożności dotlenienia mięśni z tytułu ich nadmiernego "rozbudowania", można byłoby się zastanawiać gdybyś ważył 120 kg, a nie 76.
Idź do lekarza.

#3 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 03 luty 2019 - 21:07

Astma?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#4 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 05 luty 2019 - 10:18

Możesz mieć krzywą przegrode nosową, skonsultuj się ze specjalistą i wykonaj badania. Możesz też wykonać badania wysiłkowe pod kątem medycznym, nie badania sportowe.
Using Tapatalk



Dodaj odpowiedź