Skocz do zawartości


Zdjęcie

Panie i Panowie - czyżby nowy cel na horyzoncie?


3 odpowiedzi w tym temacie

#1 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 12 listopad 2010 - 21:25

Więcej tutaj (uwaga: po angielsku) - http://www.cyclingne...es-for-amateurs

mała zajawka (można wrzucić do automatycznego tłumacza w goolach): The UCI's new series will be made of 15 qualifying events, UCI-sanctioned races held in different international locations. The top 10 percent of each age group will automatically qualify for the UWCT Final Race (formerly called the UCI Masters Road World Championship), with the winners being awarded rainbow jerseys

#2 bradi

bradi
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 listopad 2010 - 21:58

Fajne - chyba wskrzeszają to co już kiedyś było, czyli Mistrzostwa świata Amatorów, zawieszone w 1995 roku?
Ciekawe na jakich zasadach będzie kwalifikacja - mam nadzieję że nie trzeba będzie jeździć na wszystkie 15 wyścigów, bo to może przekraczać finansowe możliwości co mniej profesjonalnych "amatorów".

#3 MiSzA

MiSzA
  • Użytkownik
  • 805 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 12 listopad 2010 - 22:10

Może szybko podadzą szczegóły - bo mam wrażenie że właśnie odgrzanie tej imprezy było powodem kwasu jaki powstał między organizatorem dotychczasowych MŚ Masters (w St. Johann) a UCI. Podobno jakieś ulotki rozdawali że UCI chce zamknąć temat Mastersów na rzecz propagowania tzw. Sportiv'ów. Ciekawe jak to się rozwinie.

#4 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 12 listopad 2010 - 22:53

Czytałem tekst i wychodzi na to: "pierwsze 10% każdej grupy wiekowej zakwalifikuje się do finałowego wyścigu, który teraz formalnie nazywa się UCI Masters Road World Championship

Wynika, że (zaznaczam, że tak to można zrozumieć) 15 wyścigów z punktami, najlepsi pojadą na finał. Nie będzie już tak, że w Austrii wystartuje kto będzie chciał, decydować będzie liczba punktów.



Dodaj odpowiedź