Skocz do zawartości


Aktualizacja / Zmiana Silnika Forum Lub Stworzenie Nowego


50 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 19 luty 2019 - 15:09

Cześć,

trudno nie zauważyć, że forum nieco "trąci myszką", nie wszystko tu działa, lub pewne sprawy są zlewane. Np. rejestracja która nie działa w ogóle, albo problemy z pw, to tak na szybko z tego działu:

 

https://szosa.org/topic/17410-pw/

https://szosa.org/to...dzieje-z-forum/

 

Dosyć często forum też leży (problemy z bazą).

Już kiedyś w jakimś poście o tym wspominałem, ale może by tak warto zaktualizować silnik, lub zmienić go na inny? 

Fora to teraz nie jest coś strasznie popularnego, sociale typu FB sporo "zabrały", ale nie czarujmy się, grupy na nim nie są tym samym, tam się wrzuca i po chwili ginie w zalewie kolejnych postów, nie ma żadnych działów itd.

 

Jakby coś, mogę pomóc od strony technicznej, włącznie z hostowaniem forum - choćby dlatego, że fajny jest tu klimat. Inne rozwiazanie jakie chodzi mi po głowie gdyby administratorzy nie byli zainteresowani, to stworzenie nowego miejsca, nowego forum. Tutaj jednak najważniejsze byłoby zainteresowanie innych osób, warto aby użytkownicy się wypowiedzieli, czy w ogóle ma to dla nich znaczenie. 



#2 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 23 luty 2019 - 02:47

Jestem jedynym człowiekiem z "zarządu", który wchodzi tu codziennie, ale nie mam realnej władzy poza pomniejszą edycją postów i innymi błahostkami. 

 

Z adminów jedynie Malik wchodzi w miarę często. Nie wiem kto jest właścicielem domeny, ale w tej formie udusimy się we własnych pierdach, bo forum jest całkowicie zamknięte na otoczenie. Nie wiem czy chodzi tu wyłącznie o kasę od Rose za promocję i reklamę (jeśli w ogóle takie coś wchodzi w grę), ale długo tak nie pociągniemy.

 

Jestem za stworzeniem nowego, w pełni funkcjonującego forum z główną sekcją szosowo - przełajową (tym jednym jesteśmy w stanie coś powalczyć, bo mtb i touring mają swoje duże fora, które działają i tu nie pokonkurujemy), ale bez przeniesienia zawartości tego forum nie widzę szans na zachęcenie nowych użytkowników do wchodzenia tam. I tu wychodzi problem czyje jest to forum i czy ta osoba zgodziłaby się dać "błogosławieństwo" na użycie treści tu zamieszczonych i co nowe władze nowego forum byłyby w stanie zaoferować w zamian. 

 

Nie znam się zupełnie na tworzeniu for, na promocji i jak w ogóle pokazać ludziom, że takie coś istnieje, więc tu nie pomogę. Mam spore doświadczenie w ogarnianiu gotowego produktu, moderce, itp. (chociaż przydeptałem przy okazji kilka odcisków). W ten sposób mogę coś wnieść. 


  • Prozor lubi to

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 luty 2019 - 07:16

Istnieją gotowe rozwiązania do migracji na inny silnik, można też po prostu przenieść forum na ten sam silnik, ale zainstalowany od zera, bez błędów nawarstwiających się od lat i dziś powodujących problemy.

 

Wielokrotnie oferowałem też hosting dla forum, byłem konsekwentnie zlewany.

 

W razie czego oferta pozostaje aktualna. Choć mówiąc szczerze, wątpię, czy kolejne wołania w tej samej sprawie cokolwiek przyniosą.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 23 luty 2019 - 07:39

Właściciel _domeny_ szosa.org jest wskazany w bazie whois. Dopasowanie wskazanego tam maila do nazwy użytkownika zarejestrowanego i prześledzenie zmian to już szybko tylko po podłączeniu się do bazy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#5 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 luty 2019 - 10:57

https://szosa.org/user/3-deschek/

Z treścią jest chyba tak, że właścicielem jest autor,  a nie forum. 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#6 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 23 luty 2019 - 20:56

Czyli ogólnie mówiąc, słabo to nieco wygląda - bo skoro admini i tak nie zaglądają, to kontakt może być problematyczny, a do ewentualnych przenosin (mam tu na myśli aktualizację/migrację silnika) trzeba po prostu plików i bazy danych. 

 

Spróbuję uderzyć i zobaczyć czy jakiś odzew będzie. 

W przeciwnym razie można to forum spisać na straty - jak ktoś w innym temacie pisał, od dłuższego czasu nawet rejestracja nie działa. Zgadzam się natomiast z tym, że budować nowe trzeba na filarach obecnego, inaczej nie zachęci się ludzi do przesiadki.



#7 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 luty 2019 - 13:17

Ja mogę się przenieść, nie widzę problemu. Może po prostu pogadać z adminami forum rowerowego o rozbudowaniu sekcji szosowo-przełajowej, forum wydaje się bardzo aktywne i utrzymywane. Co prawda po ostatniej wymianie silnika nie działa z tapatalk, ale wersja przeglądarkowa na telefonie działa całkiem dobrze.

 

Nie przeceniałbym historycznej zawartości tego forum, w końcu to forum a nie wikipedia. Więc nawet jak nie przeniesiemy zawartości to moim zdaniem niewiele tracimy, bardziej by mi zależało na tym żeby aktywni użytkownicy tego forum trafili w jedno docelowe miejsce.



#8 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 25 luty 2019 - 12:15

Dostałem namiary, poszła wiadomość, zobaczymy czy cokolwiek z tego będzie.

 

@Marcin321: To też świetny pomysł, bo choć osobne forum pod konkretną tematykę (a szosa + przełaj + gravel to wcale nie jest coś małe) jest na pewno wygodne i czytelniejsze, to jednak "w kupie siła". Licząc to, są przynajmniej 3 spore fora dotyczące tematyki rowerowej i raczej lepiej działać razem, aniżeli osobno, w szczególności w czasach, gdzie fora tracą na rzecz social media.



#9 szymony

szymony
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 25 luty 2019 - 16:28

Mnie tak samo interesuje szosa, jak i MTB. Jednak od czasu, gdy forum rowerowe przestało gadać z tapatalkiem, to zaglądam tylko tu. Nie raz nie mam czasu by usiąść przy piecu, a tak do telefonu można zerknąć zawsze.

#10 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 26 luty 2019 - 08:11

Nie dziwi mnie to, tapatalk jest wygodny. Ciekawe w sumie dlaczego tam nie działa. Mam pewne domysły, no ale to tylko domysły - może tam się uda coś pomóc. 



#11 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 marzec 2019 - 23:49

I co słychać w temacie? 

 


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#12 Gosc_lukasamd_*

Gosc_lukasamd_*
  • Gość

Napisano 17 marzec 2019 - 07:21

Ano nic. Kontakt via FB - brak odczytania. Kontakt tutaj - jednej z adminów odczytał, ale nic nie odpowiedział, drugi nie odczytał.

Sam postanowiłem sobie darować i raczej nie widzę sensu tu zaglądać, bo w tym stanie forum może zniknąć z sieci dosłownie w każdym momencie (np. nieopłacana domena, hosting itd.). 

 

Na forumrowerowym dawałem znać w sprawie tapatalka, co może być przyczyną problemów, ale reakcji ze strony administracji się nie doczekałem. Na dobrą sprawę z takich ogólnych, tylko forum szajbajkowe wygląda na realnie zarządzane. 



#13 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 marzec 2019 - 10:54

"Skazani na SzajBajka" - w kinach od 19 marca. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#14 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 19 marzec 2019 - 11:17

Ja po zalogowaniu się mam dosłownie 2-3 minuty na wpisanie odpowiedzi w jakimś temacie- jeśli za późno wcisnę napisz to jestem wylogowywany a do tego wyświetla się komunikat o braku uprawnień do pisania.
Problem pojawił się stosunkowo niedawno.
Logowanie do forum to też 2-3 próby.

#15 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 19 marzec 2019 - 15:47

Chyba trzeba powoli się godzić z tym, że poza bezkrólewiem mamy jeszcze rozkład forum. 

 

Ostatni gasi światło. 


 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#16 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 17:24

Może trzeba ze sponsorem rozmawiać? ROSE?

#17 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 marzec 2019 - 17:37

Pytanie, czy administrator w ogóle się zgodzi użyczyć bazy danych z obecnego forum, bo bez tego nie ma o czym mówić.

Ja osobiście wolał bym forum społecznościowe lub stowarzyszeniowe niż pod czyimś szyldem.

 

Zastanawiam się czy są tu już jakieś osoby działające w stowarzyszeniach.

Na Śląsku na pewno by się jakieś znalazły.

 


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#18 shmoo

shmoo
  • Użytkownik
  • 1730 postów
  • SkądBrzeg, Wrocław, Bytom

Napisano 19 marzec 2019 - 17:38

Ja miałem chyba numer do admina, ale to już musiał bym się osobiście kontaktować o ile znajdę.


logo1pp-64x64.pngmedium.jpgbadge_new.png


#19 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 marzec 2019 - 20:02

Jeśli się nie mylę... instagram jednego z adminów @maliksteel.cc; Ostatnie logowanie na forum luty 2019. Szczerze mówiąc to najlepiej by było odratować to forum a nie zakładać nowe. Poza rejestracją i Tapatalkiem nie ma tragedii. 


  • grzybu_blaz lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#20 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marzec 2019 - 20:10

To nie ten admin od spraw informatycznych. Nie wiem czy podawać dane tu, ale jak ktoś chce to na PW podam (mam nadzieje że działa :D).

7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 




Dodaj odpowiedź