Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koszyki Nierysujące Bidonów


13 odpowiedzi w tym temacie

#1 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 19 luty 2019 - 22:28

Cześć,

Kupiłem nowe bidony i koszyki Bontragera i bidony są po paru jazdach całe porysowane, dość głębokie rysy na bidonie. Kombinuję, czy by nie przykleić czegoś w środku lekkiego dystansu z jakiejś mikrofibry jakąś taśmą dwustronną lub kupić koszyki, które nie rysują bidonów, są takie ?



#2 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 luty 2019 - 05:11

Przeważnie albo koszyk będzie rysował (szczególnie jeżeli na bidonie lub koszyku pojawi się piach), albo nie będzie dobrze trzymał.

 

Jeżeli zależy Tobie na maksymalnym zbliżeniu się do ideału, polecam koszyki wykończone gumą, np. Custom Race Plus. Mam, używam, polecam.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#3 heavy_puchatek

heavy_puchatek
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 20 luty 2019 - 06:36

Ja używam Elite Cannibal, też wykończone gumą i nie rysują, a w każdym razie zmywarka domywa ślady - właśnie patrzę na próbkę trzech sztuk leżącą na blacie, po dłuższym używaniu są małe ślady na nadrukach ale to wszystko.

 

Przy czym podejrzewam, że ty masz po prostu koszyki aluminiowe - te rysują wszystko strasznie. Dowolne plastikowe nawet jeżeli czasem zostawiają delikatne ślady to w porównaniu do koszyków alu tyle co nic.



#4 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 20 luty 2019 - 20:58

Mam Bontrager RL. Koszyki muszą też utrzymać bidony na wyścigach. Te Bontragery akurat z tym nie mają problemu, są z plastiku, spróbuję z gumą.



#5 pawdidi

pawdidi
  • Użytkownik
  • 19 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 luty 2019 - 08:57

Jeżdżąc w piachu i błocie to raczej nieuniknione. Bidon to element podlegający szybkiemu zużyciu. Chociażby ze względów higienicznych polecam częste wymiany ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


  • qzn lubi to

#6 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 21 luty 2019 - 21:42

Cześć,

Kupiłem nowe bidony i koszyki Bontragera i bidony są po paru jazdach całe porysowane, dość głębokie rysy na bidonie. Kombinuję, czy by nie przykleić czegoś w środku lekkiego dystansu z jakiejś mikrofibry jakąś taśmą dwustronną lub kupić koszyki, które nie rysują bidonów, są takie ?

 

Specialized Rib Cage - nie rysują, mocno trzymają bidon
 



#7 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 23 marzec 2019 - 20:15

Specialized Rib Cage - nie rysują, mocno trzymają bidon
 

 

Też polecam te speca, ew. można dowolny koszyk odkleić taśmą izo na styku z bidonem



#8 herbatniczek

herbatniczek
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 20:47

Elite Cannibal - odradzam, kupiłem wypadają bidony.

 

Nie dodałem ważnej rzeczy - koszyki muszą się nadawać do ścigania. 45km/h po nierównej nawierzchni również.



#9 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 24 marzec 2019 - 20:34

Używam chińskich karbonowych koszyków z Aliexpress: dobrze trzymają bidony, są lekkie, trwałe, tanie. Oraz -to juz rzecz gustu- podobają mi się.

#10 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 25 marzec 2019 - 07:13

Elite Cannibal - odradzam, kupiłem wypadają bidony.

Nie dodałem ważnej rzeczy - koszyki muszą się nadawać do ścigania. 45km/h po nierównej nawierzchni również.

A możesz podać jakich bidonów używasz? Akurat zdecydowałem się na te koszyki,bo mocno trzymają i żeby wyciągnąć bidony takie jak Tacx Shiva,Elite Corsa,czy też Zefal Arctica trzeba użyć sporo siły. Co prawda bidony się porysowały i te koszyki nie pasują do tematu,ale nic nie wypada,nawet przy 50km/h😉

EDIT: przed zakupem rozważałem koszyki Elite Cannibal jednak zdecydowałem się w końcu na Elite Custom Race Plus. To one trzymają jak diabli...



#11 Gosc_bartosh_*

Gosc_bartosh_*
  • Gość

Napisano 29 marzec 2019 - 08:15

Bidony najbardziej wypadają z koszyczka Elite Crono CX. Swoją drogą, czemu bidon pod TT nazwali CX :D:D??



#12 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 29 marzec 2019 - 14:23

Bidony najbardziej wypadają z koszyczka Elite Crono CX. Swoją drogą, czemu bidon pod TT nazwali CX :D:D??

 

To akurat jasne. CX to też oznaczenie współczynnika oporu aerodynamicznego ;)



#13 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 marzec 2019 - 19:27

A możesz podać jakich bidonów używasz? Akurat zdecydowałem się na te koszyki,bo mocno trzymają i żeby wyciągnąć bidony takie jak Tacx Shiva,Elite Corsa,czy też Zefal Arctica trzeba użyć sporo siły. Co prawda bidony się porysowały i te koszyki nie pasują do tematu,ale nic nie wypada,nawet przy 50km/h😉

EDIT: przed zakupem rozważałem koszyki Elite Cannibal jednak zdecydowałem się w końcu na Elite Custom Race Plus. To one trzymają jak diabli...

 

Kurcze, a kupiłem Cannibal XC trochę bazując na twojej opinii. Mam nadzieję, że jednak będą ok w mtb.



#14 stryjek

stryjek
  • Użytkownik
  • 818 postów
  • SkądSobótka

Napisano 31 marzec 2019 - 13:30

Mnie zupełnie nie podeszły koszyki elita Custom Raca i Cannibal, leżą w szafie. Zdecydowanie wolę Tacx deva, trzymają bidony bardzo dobrze i nie rysują. 





Dodaj odpowiedź