Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolo Szosowe


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 siupa

siupa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 27 luty 2019 - 19:55

czesc

szukam kol szosowych, ktore beda wytrzymale. waze 100kg i standardowe kola gianr pr-2 sa, wychodzi na to, za delikatne. Nie zalezy mi jakos specjalnie na wadze, tylko na wytrzymalosci. Jakie kola polecacie lub na co ewentualnie nalezaloby zwrocic uwage przy zakupie kol (liczba szprych .... ), cena 300-600zl / sztuka

Wyszukalem te kola:

- Campagnolo Calima 

- Vision Team 30

- Mavic Askium

 

Jesli byloby oki, to ktore byloby najlepsze.

 

Pozdrawiam



#2 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 27 luty 2019 - 20:06

Przy takiej masie, warto pomyśleć o składakach.



#3 mareksabik

mareksabik
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 23 marzec 2019 - 09:08

Dokładnie, trochę jest tu na forum osób zajmujących się budowa kół, warto pomyśleć nad złożeniem jakiegoś dedykowanego zestawu.

#4 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 marzec 2019 - 09:57

Ja bym składał, i to na obręczach trekkingowych. Stracisz 200 g na wyższej wadze, zyskasz kolosalnie na wytrzymałości.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#5 siupa

siupa
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 21:55

moze w takim razie sie ktos do mnie odezwac, kto sklada takie kola.



#6 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 26 marzec 2019 - 20:32

Mavic Cosmic Elite, max udźwig 120kg. Na Aliexpress kosztują śmieszne pieniądze, mam, trzaskam nimi, jestem zadowolony.

 

Poniżej temat z opisem sytuacji:

https://szosa.org/to...c-cosmic-elite/


CykloOpole !!! :)


#7 tomek232

tomek232
  • Użytkownik
  • 84 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 13:01

Kupiłeś podróbki kół Mavic Cosmic Elite. W opisie w żadnym miejscu nie ma słowa 'Mavic'. Masz tam napisane - "Nazwa marki: RUJIXU".Nie przypadkowo też na każdym zdjęciu logo Mavic przesłonięte jest przez szprychę. W innych ofertach tych kół na Ali (za podobne pieniądze) na zdjęciach logo Mavic jest zamazane/rozmazane.

Czas pogodzić się z tym, że kupiłeś podróby. Nie wprowadzaj innych w błąd, twierdząc, że to są koła Mavic.


  • kaloo lubi to

#8 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 27 marzec 2019 - 17:25

.Nie przypadkowo też na każdym zdjęciu logo Mavic przesłonięte jest przez szprychę

Równie dobrze zdjęcie  można było zrobić tak by logo w ogóle nie było widać.

Jako marka czasem podawane są różne wynalazki, no i ostratecznie, czy opłaca się podrabiać jota w jotę takie tanie koła?

Kupując te koła nastawiłem się, że mogą to być podróbki, że otworze piaste, bębenek, a tu ch..j, jednak wychodzi na to , że te koła są jak najbardziej ok i nie ma się do czego przy..ć. Nadmienie, że już trochę na nich przejeździłem i zachowują się tak samo jak moje starsze z 2011r.

 

 

Swoje spostrzeżenia napisałem na bazie kontaktu rzeczywistego z kołami z oficjalnej dystrybucji jak i stamtąd, a nie na bazie przypuiszczeń bo:

 

 

Nawet, jakby  były produkowane w Chinach ( choć pogłoski głoszą, że Mavic tam też produkuje) to skoro Adidasy są tam robione, a i na Taiwanie, więc Mavic z grupy Salomon nie może? Jak najbardziej może.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź