Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mavic Cosmic Elite


29 odpowiedzi w tym temacie

#21 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 18 marzec 2019 - 11:14

Kupiles z Ali kola za 25-30% ceny prawdziwych Mavicow, ktore z Mavicami maja wspolna tylko podobnie wygladajaca naklejke, zakladajac ze nie kupiles czerwonej lub srebrnej wersji ;)

 

Gdzie wg Ciebie produkowane są oryginalne koła Mavic? Dlaczego nie wierzysz koledze skoro potwierdza, że koła są takie same jak z oficjalnej dystrybucji?

Czy zdajesz sobie sprawę jak wyglądają koszty produkcji komponentów rowerowych i ile te komponenty potem kosztują w sklepie?



#22 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 marzec 2019 - 13:00

A swistak siedzi i zawija je w te sreberka....

Pewnie te kola sa z dodatkowej niedzielnej zmiany, ze moga je pozniej sprzedawac za 25% ceny.... Albo wypadly na zakrecie z transportu.

Do tego opcje wykonczenia tych kol. Nidgy nie widzialem oryginalnej oferty tych kol w takich kolorach, rowniez nie ma takiej opcji na stronie Mavica. Chcac zmienic sobie naklejki na jakis kolor trzeba sie liczyc z kosztem ok 25$, a tu juz sa w cenie :)

Do tego dodaj miejsce zakupu, Aliexpress (stolyca handlu fejkami) i masz obraz.

 

Twoim tokiem rozumowania, pewnie wszystie rowery, bo juz chyba wszystko jest juz teraz produkowane w tamtej czesci swiata, za ktore tak slono my tu placimy w Europie, sa do wyrwania na Ali za 25% ceny albo i jeszcze lepiej.

Do tego nie jeden bedzie zapewnial, ze sa identyczne jak w legalnej dystrybucji.

 

Zreszta temat ten od lat wraca tu co jakis czas.

 

Pobudka kolego, troche wiecej realizmu.

 

Do tego wez pod uwage, ze te kola zaczynaja dzialac (cokolwiek to znaczy) powyzej 35km/h, wiec jak nie jezdzisz z takimi predkosciami, to mozesz sie rozczarowac ;)

 

 

 


  • Ciachoorsky lubi to

#23 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 18 marzec 2019 - 13:56

Czy miałeś kiedykolwiek kontakt z produkcją w chińskiej fabryce, czegokolwiek nie musi to być produkt z branży rowerowej? Dlaczego twój egocentryzm jako europejczyka jest powodem oceniania pozostałego świata?

 

Przypuszczam, że nie wiesz jak wygląda produkcja czegokolwiek na masową skalę.

To Chińczycy dyktują warunki gry. To tam powstaje design produktu ze względu na możliwości technologiczne i ten design sprzedawany jest wielkim markom z Europy i USA i ostatecznie sprzedawany z naklejką np Mavica. Ty płacisz. Tak to się kręci. Niestety.

 

Dla potwierdzenia tego jest cło antydopingowe na rowery sprowadzane z Chin. Wielkie marki europejskie wiedzą o tym, że można sprzedać znaczenie taniej niż one to robią i jeszcze na tym zarobić więc wyllobowały w EU cło zaporowe aby się przed tym bronić.

 

Oczywiście nie popieram sprzedawania czegokolwiek z ominięciem właściciela marki bo jest to czyste złodziejstwo.



#24 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 marzec 2019 - 21:26

Stary wyluzuj. Jaki egocentrym, jakie ocenianie reszty swiata?
Daj sobie spokoj z uswiadamianiem mnie o Chinach i ich potencjale ekonomiczno-technologicznym. Co to ma do rzeczy?
Poza tym nie znasz mnie, a snujesz domysly co wiem, a czego nie wiem.
Ale za to ja moge, na podstawie tego co piszesz, stwierdic, ze nie masz rozeznania w temacie podrob.
Dla twojej wiedzy, jak juz poslugujesz sie takimi ogolnikami, to i ja odniose sie nie tylko do branzy rowerowej. Wartosc handlu podrobami jest numerem 1 w nielegalnym swiecie biznesu, bardziej dochodowy niz handel narkotykami, czy tez przemyt/handel ludzmi. A twoje "dyktujace warunki gry" Chiny sa odpowiedzialne, według ocen, za 80% ogolnoswiatowego produkcyjnego zlodziejstwa.
Branza rowerowa nie jest tu zadnym wyjatkiem. A wiara lub usprawiedliwianie siebi z zakupu tlumaczeniem absurdalnie nierealnej niskiej ceny, niskimi kosztami, produkcja na nocnej zmianie itd, jest tylko objawem naiwnosci, niestety.

Ja tam nie mam zamiaru nikomu odbierac szczescia. Kupuj "Mavici" za 1/4 ceny, nawet w wersji kolorystycznej, ktora, z tego co sie orientuje, nigdy nie widniala w katalogu (oryginalnym) Mavica i badz szczesliwy.



#25 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 18 marzec 2019 - 22:10

Pewnie te kola sa z dodatkowej niedzielnej zmiany, ze moga je pozniej sprzedawac za 25% ceny.... Albo wypadly na zakrecie z transportu.

Tego typu gadanie znam nie od dziś, podobnie było kiedy kupiłem chociażby klamki Tiagry 4600 za jakieś 40% ceny w jakiej oferowane są  jeszcze u nas.

"Podróby jakieś, syf" i jakiś kosmos, takie "cebulane" nawijanie, a okazało się, zresztą od samego początku wiedziałem, że są oryginalne tylko, no właśnie starsze modele no i OEM z firmy  która pozbywała się ich na tym portalu bo już nie składali sprzętu na takim już zresztą zabytkowym osprzęcie.

Inny kolega autoryzowany sprzedawca i serwisant Giant Shimano wyjaśnił mi dokładnie dlaczego tak jest, ale pierwsze co od niego usłyszałem to  ryk " skąd masz OEM-y?!"

Nie będę opisywał dlaczego tak jest, ale każdy kto obraca się trochę dalej jeżeli chodzi o biznes poza granice tego kraju wie, że to jest normalne.

To co oglądasz na internetach w oficjalnej sprzedaży Mavica to kropla w morzu co produkują i gdzie produkują. Oprócz typowych "boxów" z oponami w zestawie są też wersje OEM, czy  custom zamawiane przez firmy składające rowery w kolorystyce i z naklejkami jakie sobie dana firma zamówi. Widziałem na żywo u kolegi z niebieskimi jak i żółtymi naklejkami, a także wersje srebrne. Dodam , że kolega siedzi w branży 30 lat i od zawsze ma Mavic`a łącznie z częściami eksploatacyjnymi typu obręcze , piasty, szprychy, katalogi i ma bezpośredni kontakt, pyk dzwoni i kółka jadą, a ja z tego tytułu mam dostęp do sprzętu, który ten producent oferuje.

Jeżeli chodzi o Mavic`a to należy on do grupy Salomon, wraz z takim chociażby adidasem. 1-sza fabryka jest we Francji, druga w Rumunii, a reszta gdzie? No właśnie tam jeżeli chodzi o budżetowe modele.

 

Dodam, co jest jasne, te kola są już stare i się ich po prostu pozbywają, nie ma na nie gwarancji ( OEM), a za tą też płacisz jak i obsługę nabywając nowe koła w wersji box. Wersje są OEM ( które zamówione w pierdyliard ilości przez danego odbiorce po prostu w samej chwili zamówienia jest tani, ale to oczywiste), a w środku oprócz samych kół i niezbędnego asortymentu, jest instrukcja serwisowa ( nie użytkownika) w tym po Polsku ( nie po polskiemu  jak to bywa w produktach podrabianych)

 

Jakby nawet powyższe pominąć, to oprócz samych nabywców z EU jak i z obydwu Ameryk są nabywcy z za wschodniej granicy, a ci mają tendencje do rozbierania wszystkiego  nabytego chociażby z takiego Ali i jakby coś było nie tak, to byłby odpowiedni feedback, albo opisy na zagranicznych forach rowerowych np fake MCE wheels i linki ;)

 

Napiszę jeszcze o kolach które oferowane są na Novatecach, bo też z takowymi mieliśmy do czynienia. Obręcze są ok i pochodzą najprawdopodobniej z jakiś serwisów które wpi..u tego zamówiły i ostatecznie złożyły z tego co zostało.

 

Wydaje mi się ze tyle wyjaśnień powinno wystarczyć i nie ma co się tu doszukiwać jakiś spiskowych teorii.

 

 

 

Do tego wez pod uwage, ze te kola zaczynaja dzialac (cokolwiek to znaczy) powyzej 35km/h, wiec jak nie jezdzisz z takimi predkosciami, to mozesz sie rozczarowac ;)

Ale tą ironie chłopie to już mógł byś sobie darować, to tylko świadczy o twojej ignorancji i poziomie wiedzy w tym praktycznej.

To tam powstaje design produktu

Projekt powstaje w siedzibie ( Tu w biurze projektowym Mavic`a we Francji, zresztą ten projekt jest tak stary  i pochodzi z czasów kiedy Mavic nie miał fabryki w Rumunii) i zostaje zlecony do wykonania tu bardzo często chińczykom i tu już nie chodzi  tez o samą cenę ( bo teraz to oni się cenią), a możliwości technologiczne.


CykloOpole !!! :)


#26 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 19 marzec 2019 - 08:36

Za 40% to i ja kupuje. Tylko tu jest mowa o 1/4 ceny z bardzo gmeranego zrodla z historia.
Ale przyjmuje to o czym piszesz jako mozliwa opcje. Sprawdzales numer seryjny?

Odnosnie wiedzy w tym praktycznej, to wskaz mi na co mam zwrocic uwage aby mnie olsnilo.
Pytalem cie juz wczesniej, a ty mi odpowiadasz, ze kola zaczynaja dzialac. To kto tu jest ignorantem?
Wiesz, juz troche jezdze na rowerze, w tym szosowym, mialem kilkanascie zestawow kol, obecnie w szosie uzywam trzech o roznym profilu, w tym zwykle aluminiowe i do tego zdarza mi sie jezdzic powyzej tych 35km/h ale dalej nie wiem o czym piszesz. Co nagle dzieje sie z niskim aluminiowym profilem powyzej 35km/h, ze okreslasz to zjawisko "kola zaczynaja dzialac". Tylko prosze nie pisz mi, zeby sobie kupil te kola i sam sprawdzil ;)

#27 mutos

mutos
  • Użytkownik
  • 89 postów
  • SkądOlkusz/Kraków/Mielec

Napisano 19 marzec 2019 - 08:44

@1415chris , przepraszam że Cie uraziłem ale kończę dyskusję z Tobą. Masz własną wizję, inna od mojej, świata i niech tak zostanie. Nie zamierzam nikogo przekonywać do niczego.

 

 

 

Projekt powstaje w siedzibie ( Tu w biurze projektowym Mavic`a we Francji, zresztą ten projekt jest tak stary  i pochodzi z czasów kiedy Mavic nie miał fabryki w Rumunii) i zostaje zlecony do wykonania tu bardzo często chińczykom i tu już nie chodzi  tez o samą cenę ( bo teraz to oni się cenią), a możliwości technologiczne.

błędnie się wyraziłem. Masz rację Mavici to projekty customowe. Chodziło mi bardziej o podstawowe modele ram i inne podzespoły jak kierownice mostki itp. Wielkie firmy kupują gotowce u chińskich producentów i sprzedają pod własną marką. Dlatego te same modele ram, itp można kupić jak "noname". I nie ma tu mowy o jakiejś tajemniczej produkcji nocami, tylko jest to normalny biznes.



#28 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 19 marzec 2019 - 12:42

Sprawdzałem i nie wchodzi :D , ale też wiele Rumunów, jak zdarzy się że coś francuskiego nie wejdzie.  Kolega mówił mi , że miał takie przypadki, że niekażdy SN mu wlazł, zatem tu też nie można się w 100% sugerować.

 

Ali to taki sam syf jeżeli chodzi o fejki jak nasze allegro, więc jak masz głowę na karku i wiedzę to jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo wpadki.

 

Koła pomimo, że konstrukcja jest taka sama to nie zawsze chcą zachowywać się jak powinny.  Niby stożek taki sam,a bywa, że no własnie, bo np łożyska pomimo że na luzie się  kręca, to do rozbujania ich  do  coraz to wyższych prędkości trzeba użyć jednak większej siły, taką sytuacje miałem chociazby z Fulcrumami, natomiast pomimo  ( bo 30 mm to jaki to  stożek) w Mavicach działa to elegancko, na prawdę jest różnica na coraz to wyższych prędkosciach.

 

 

 

Tylko prosze nie pisz mi, zeby sobie kupil te kola i sam sprawdzil ;)

Nie no co Ty, aż takim dzieckiem neostrady nie jestem :) Przecież doskonale wiesz jak działa stożek od pewnych prędkości. A te koła to tak naprawe budżetówki z których ja jestem bardziej zadowolony jak z innych o podobnej konstrukcji od innych producentów.


CykloOpole !!! :)


#29 Jacenty_071

Jacenty_071
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 25 kwiecień 2019 - 11:15

Witajcie,

 

sprawdziłem drugie źródło aluminiowych Cosmiców na Ali.

 

Sprzedawca raczej pewny - ponad 80 pozytywnych komentarzy w tym sporo ze zdjęciami.

Koła w znanej w europie wersji kolorystycznej - czarne z białymi naklejkami.

Przesyłka dotarła po ponad 3 tygodniach.

Całość dobrze zabepieczona, chociaż karton nie-mavicowy.

W zestawie mavicowe szybko-zamykacze, podkładka dystansowa do kaset (bębenek 11s), instrukcje, zawieszki, plastikowe zabezpieczenia osi etc.

 

Wrażenia:

Obręcz stety/niestety 13C (jak w opisie), taśma mavic 622x18, szerokość zewn.  około 17mm

Opona Vittoria Rubino 700x25c założona bez łyżek, ułożyła się bez problemu - realnie ma 24,7 mm

Naciąg szprych sprawdzany "na pance" wydaje się równy, chociaż kółka można/trzeba lekko docentrować.

Łożyska kręcą się idealnie, po 2-3 minutach jeszcze bujają się jak wahadło.

Po założeniu opony i dętki wyważenie kół idealne, bez charakterystycznego "bujania"

Numery seryjne "nie wchodzą".

 

W sumie liczyłem na szerszą obręcz pod kątem opon 28C, ale w tej cenie do nabijania treningowym km chyba nic więcej nie potrzeba...

 

Pytanie tylko czy to Mavic, bo takich obręczy "na szybko" w katalogach się nie doszukałem?

 



#30 kaido2

kaido2
  • Użytkownik
  • 837 postów

Napisano 27 kwiecień 2019 - 12:34

Koła docentrowywałem po jakiś 1000 km, ale to z innego powodu. Po prostu rower w którym siedzą jest do wszystkiego, a to oznacza , że też na nim skaczę przez różne w tym nie małe niespodzianki na drodze. Ostatnio tył rozbierałem z ciekawości, bo przy nich grzebałem ( pękła szprycha z mojej winy, centrowałem po macoszemu i nie odpuściłem jednej strony dociągając drugą i po którymś konkretnym jumpie było brzdęk i pękła dokładnie ta szprycha która dociągnąłem)  i tylna piasta to jest najnormalniejszy w świecie Mavic. Obecnie te koła mają zrobione już 4 tys km bez oszczędzania ich i zachowują się tak jakbym je co dopiero wyjął z kartonu. Te węższe obręcze były stosowane  w Coismicach pod oponę. Model który sprzedają to Elite S produkowany od 2016r, obecnie jest to zwykły Elite, natomiast te szersze są pod system bezdętkowy i są to Elite UST.


CykloOpole !!! :)




Dodaj odpowiedź